VIP Sport

8. října 2017 • 20:58

Zemřel Brazilec Costa (†36). Se Slavií slavil postup do LM, hrál i za Příbram

Autor:

V pouhých 36 letech zemřel brazilský fotbalový záložník Michel Costa, který hrál v Česku za Slavii či Příbram. V posledních měsících bojoval s vážnou chorobou, podstoupil transplantaci kostní dřeně, v nerovném zápase ale podlehl.Plným jménem Michel Fernando Costa přišel do Slavie v únoru 2007 z třetiligového brazilského týmu Gremio Barueri.

Fotbalisté Slavie slaví v roce 2007 postup do Ligy mistrů, tady zastavují na benzínce u Protivína, kde se potkají s fanoušky. Vlevo Brazilec Michel Costa s Gauchem.
Fotbalisté Slavie slaví v roce 2007 postup do Ligy mistrů, tady zastavují na benzínce u Protivína, kde se potkají s fanoušky. Vlevo Brazilec Michel Costa s Gauchem.

V mistrovské sezoně odehrál čtyři zápasy a jednou skóroval, se Slavií ještě aspoň prožil slavný postup do Ligy mistrů, v rostoucí konkurenci už se ale víc neprosadil a na podzim hostoval v Sokolově. Na začátku roku 2008 pak odešel do tehdy druholigové Příbrami.

V Marile odehrál deset druholigových zápasů, poté ještě čtyři po návratu do první ligy. V posledních letech už dal profesionálnímu fotbalu sbohem a živil se jako inženýr.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud