VIP Sport

8. října 2017 • 20:58

Zemřel Brazilec Costa (†36). Se Slavií slavil postup do LM, hrál i za Příbram

Autor:

V pouhých 36 letech zemřel brazilský fotbalový záložník Michel Costa, který hrál v Česku za Slavii či Příbram. V posledních měsících bojoval s vážnou chorobou, podstoupil transplantaci kostní dřeně, v nerovném zápase ale podlehl.Plným jménem Michel Fernando Costa přišel do Slavie v únoru 2007 z třetiligového brazilského týmu Gremio Barueri.

Fotbalisté Slavie slaví v roce 2007 postup do Ligy mistrů, tady zastavují na benzínce u Protivína, kde se potkají s fanoušky. Vlevo Brazilec Michel Costa s Gauchem.
Fotbalisté Slavie slaví v roce 2007 postup do Ligy mistrů, tady zastavují na benzínce u Protivína, kde se potkají s fanoušky. Vlevo Brazilec Michel Costa s Gauchem.

V mistrovské sezoně odehrál čtyři zápasy a jednou skóroval, se Slavií ještě aspoň prožil slavný postup do Ligy mistrů, v rostoucí konkurenci už se ale víc neprosadil a na podzim hostoval v Sokolově. Na začátku roku 2008 pak odešel do tehdy druholigové Příbrami.

V Marile odehrál deset druholigových zápasů, poté ještě čtyři po návratu do první ligy. V posledních letech už dal profesionálnímu fotbalu sbohem a živil se jako inženýr.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze