VIP Sport

16. prosince 2017 • 21:00

Největší hokejový idol hvězdného Pastrňáka? Jágr to překvapivě není!

Autor:

Skoro pokaždé, když se novináři zeptají mladých českých hokejistů, kdo je jejich idol a nejlepší hráč, většina bez váhání vystřelí – Jaromír Jágr (45). Útočník klubu Boston Bruins David Pastrňák (21) však jmenoval jiné legendy nejrychlejšího kolektivního sportu světa.Své místo na slunci si vybojoval a neměl to vůbec lehké. David Pastrňák díky svému talentu a píli patří v současnosti mezi nejlepší hokejisty slavné NHL. Když se ho novinář magazínu The Improper Bostonian zeptal, koho považuje za úplně nejlepšího hokejistu všech dob, útočník bez zaváhání odpověděl.

„Můj favorit je Mario Lemieux, ale jasná volba je Wayne Gretzky.“ Druhého nejproduktivnějšího hráče historie NHL a svého krajana Jaromíra Jágra nejmenoval. Čísla hovoří jasně.

Gretzky udělal v 1487 utkáních 2857 bodů. Jágr, který stále ještě hraje i v pětačtyřiceti letech má za sebou zatím 1728 utkání a jeho bodové skóre se zatím zastavilo na 1921 bodech.  

David Pastrňák proti Washingtonu zaznamenal jednu asistenci a bodoval podesáté v řadě
David Pastrňák proti Washingtonu zaznamenal jednu asistenci a bodoval podesáté v řadě

 

 

 

 

MS v hokeji 2018 - Mistrovství světa v Dánsku

Čtvrtfinále Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Soupisky Skupiny a tabulky MS 2019 Fantasy k MS Čtvrtfinále Play off

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

Zápas o bronz:

Finálový zápas:
Klasická verze
Mobilní verze