VIP Sport

27. ledna 2018 • 04:40

Jak volili sportovci? Koukalové vadí Zeman. Mistr klamu, přidal se König

Autor: pta
###BLOK-TOP-VIDEA###

Branky, body, a teď i politika… Řada sportovních osobností se před druhým kolem prezidentských voleb veřejně vyjádřila k tomu, kdo by měl být dalších pět let na Hradě. Má zůstat Miloš Zeman, nebo ho vystřídat Jiří Drahoš? Mnohem více zastánců měl vyzyvatel současné hlavy státu.Gabriela Koukalová: Vadí mi atmosféra strachu

Biatlonová královna, která kvůli zdravotním potížím přijde o účast na olympiádě, prý volila Jiřího Drahoše a vysvětlila proč. „Osobně vnímám velmi negativně myšlenku, že by hlavou našeho nádherného českého státu zůstal současný prezident Miloš Zeman. Vadí mi, jak rozděluje společnost. Já jsem holka z Jablonce, mám kamarády v Praze, na vesnicích, malých i větších městech. Vadí mi, že jsem měla strach, napsat koho budu volit. Proč? Tuto atmosféru pomohl vytvořit současný prezident,“ napsala na Facebooku.

Michal Šlesingr: Ať prezident uznává fair play

Další biatlonista Michal Šlesingr se k prezidentské volbě vyjádřil před odletem na olympijské soutředění do Kazachstánu. Mrzelo ho, že se druhého kola kvůli tomu nemůže zúčastnit. „Bohužel můj a manželčin hlas bude chybět. A asi mě to ještě nikdy neužíralo víc,“ řekl na letišti. Již předtím vyjádřil na Facebooku, jaký kandidát by podle něj měl uspět. „Snažíme se, abychom reprezentovali Českou republiku v co nejlepším světle, aby myšlenka fair play nebyla jen prázdnou frází, případně dokonce něčím, co může někdo považovat za slabost. Přál bych si, abych se vracel do země, která si zvolí za prezidenta člověka, který uctívá stejné principy. Člověka, který není obratným a zkušeným lhářem a demagogem. Člověk, který se umí chovat a za kterého se již nebudu muset ve světě stydět.“ Konkrétní jméno Šlesingr nezmínil, z jeho názorů lze vyčíst, že také nepatří mezi Zemanovy podporovatele.

Vavřinec Hradilek: Slušnost je síla!

Vodní slalomář se vůči Miloši Zemanovi vymezuje dlouhodobě. Ve čtvrtek nechyběl v publiku přímo v Rudolfinu při sledované televizní debatě na ČT. V táboře Jiřího Drahoše. „Ať to dopadne jakkoliv, tento pán nám už teď dal minimálně signál, že to jde a že je v týhle zemi spousta skvělých a aktivních lidí, který se dokážou z vlastní vůle obětovat. Slušnost není slabost, ale síla!“ napsal stříbrný medailista z olympiády v Londýně u společné fotografie s Drahošem.

U atletky Denisy Rosolové zůstal lístek se jménem Miloše Zemana mimo obálku
U atletky Denisy Rosolové zůstal lístek se jménem Miloše Zemana mimo obálku

Leopold König: Lži mu lezou z úst

Také cyklista Leopold König se svými politickými postoji nijak netají. Na Twitteru podrobně komentoval závěrečnou diskuzi obou kandidátů. „Na prof. Drahošovi je vidět, že pokud se jedná o slušnou a věcnou debatu má mnohem na víc,“ podělil se o svůj dojem. Naopak Zemanovo vystoupení hodnotil kriticky i kvůli zjištění serveru Demagog.cz, který ověřoval pravdivost výroků jednotlivých kandidátů. „Miloš Zeman je dokonalým mistrem klamu, lži mu lezou z úst úplně stejně přesvědčivě jako pravdivá fakta. Stručně řečeno lže 5x víc než prof. Drahoš.“

Rosolová: Asi ztratím pár fanoušků

Také úspěšná běžkyně, která na podzim ukončila kariéru poté, co oznámila, že čeká dítě s vícebojařem Adamem Sebastianem Helceletem, si nenechala volební preference pro sebe. Svůj hlas dala Drahošovi. „Teď možná příjdu o pár fanoušků… Nedá se nic dělat. Prostě uznávám hodnoty, které jsem uznávala i na dráze a tak to je,“ napsala a přiložila snímky voličského průkazu a lístkem pro Miloše Zemana mimo obálku.

Fotbalisté chtěli volit na soustředění

Do volby hlavy státu se toužili zapojit také fotbalisté prvoligových týmů, kteří pobývají na zahraničních soustředěních. Výprava z Teplic si tak vyřídila voličské průkazy a hned po pátečním příletu na Kypr se vrhla do volební místnosti. 

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Herní počítače na Heuréka.cz * Herní sluchátka na Heuréka.cz * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud