VIP Sport

11. května 2018 • 05:00

Cibulková dostala od Slovenska milion. Přesto utekla do daňového ráje

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Od rodné země dostává pěkné peníze z veřejných prostředků, ale platit doma povinné odvody do státní kasy se tenistce Dominice Cibulkové už nechce. Raději utekla do daňového ráje – Dubaje. Navíc zapírá, že trvalou adresu změnila právě kvůli tomu, aby ušetřila.Vítězka Turnaje mistryň a slovenská fedcupová reprezentantka Cibulková obdržela od státu za své individuální výkony dotaci 40 tisíc eur (milion korun) z veřejných peněz, což nepotěšilo mnoho jejich krajanů. Tenistka si totiž během kariéry přišla na 12,5 milionů dolarů (270 milionů korun) a o peníze tedy nemá nouzi. Nyní už nechce ani přispívat do společné státní kasy.

„Daně odevzdávám v té zemi, ve které odehraji turnaj a zinkasuji za působení na kurtech odměnu. Na Slovensku to není ani jeden turnaj,“ řekla Cibulková pro Šport24.sk. Zapomněla ale uvést, že by doma musela danit milionové příjmy z reklamních kontraktů.

Nechce se jí platit ani zdravotní pojištění. „Nechci říkat přesná čísla, ale budou mi vycházet strašně vysoké odvody ze zdravotního a sociálního pojištění. Nejraději bych měla trvalý pobyt na Slovensku, ale za těchto podmínek musím přemýšlet nad jinou alternativou,“ uvedla loni tenistka pro časopis Forbes a veřejně tak přiznala, že chce utéct do daňového ráje, aby doma musela platit povinné odvody.

Nakonec místo oblíbeného Monaka zvolila Dubaj. Slováky tím naštvala a dávají jí to pěkně sežrat na sociálních sítích. Cibulková je ale ignoruje. „Mně je to úplně jedno a ani mi to netrhá žíly. Každý by se měl v první řadě starat sám o sebe. Mně to takhle vyhovuje a jsem spokojená,“ odpověděla kritikům tenistka.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud