VIP Sport

10. května 2018 • 16:36

Pohřeb fotbalisty Pavla Pergla (†40): Legendy se loučily se srdcařem

Autor: , ,
###BLOK-TOP-VIDEA###

Přišli říci sbohem svému příteli. Bývalý obránce Sparty Pavel Pergl (†40) si minulé úterý vzal v německém Magdeburgu život a šokoval tím nejen své nejbližší, ale také celou fotbalovou veřejnost. Dnes se s ním v Břevnovském klášteře rozloučily rodina i mnohé hvězdy zelených trávníků.Vedl ho v kádru Sparty v ligových zápasech i slavných utkáních Ligy mistrů. Dnes se přišel trenér František Straka se svým někdejším svěřencem naposledy rozloučit. „Pavel byl velký srdcař. Nikdy na něj nezapomenu,“ vyprávěl tiše sklíčený bouřlivák.

Zdrcený byl i exfotbalista a nyní profesionální voják Martin Abraham. „Pavel byl můj nejlepší kamarád. Nezlobte se, nechci nic říkat,“ uvedl hráč, který oblékl například dresy Sparty i Slavie.

Bývalý brankář Sparty Jaromír Blažek se zdraví na pohřbu Pavla Pergla
Bývalý brankář Sparty Jaromír Blažek se zdraví na pohřbu Pavla Pergla

Na pohřbu se objevili i další někdejší spoluhráči – brankář Jaromír Blažek, obránce Ivo Ulich nebo gólman David Bičík. Nechyběl ani trenér druholigového Frýdku-Místku Martin Pulpit, jenž byl jedním z posledních lidí, kteří s Pavlem před sebevraždou mluvili. Mezi smutečními hosty se objevila i Michaela Jajtnerová, bývalá partnerka hokejisty Josefa Vašíčka, který zahynul při havárii letadla s hráči Jaroslavle.

Pergl se Spartou získal dva ligové tituly a zahrál si i v osmifinále Ligy mistrů. Nastupoval také za Blšany, Drnovice a Příbram, v roce 2006 odešel do Drážďan a hrál i v Anglii, Izraeli nebo Švýcarsku. Po návratu ze zahraničí byl na soupisce divizní Velké Bíteše a plánoval stát se trenérem.

Nic z toho nevyšlo, rozhodl se ukončit svůj život…

Poslední rozloučení rodiny s fotbalistou Perglem
1080p 720p 360p

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze