VIP Sport

13. září 2018 • 16:23

Plekanec byl u prohry Šafářové, která jí může utnout kariéru: Fandil naposled?

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Na kurtech Lucie Šafářová (31) vyhasíná, ale srdce jí hoří. Tenistka vypadla v Quebeku v prvním kole. A po prohře byla volná pro Tomáše Plekance (35), jenž jí fandil z hlediště.Plekanec to má z Montrealu do Quebeku 260 kilometrů, není divu, že vyrazil. Ostatně Lucii tu fandil i před rokem. „Je zábava, sledovat její duely,“ vyprávěl tehdy – to se ještě nevědělo, že rok poté bude už ostře sledován jako její partner.

Šafářová dřela dvě hodiny, ale na Tunisanku Onsu Jabeur nestačila (6:7, 6:3, 5:7). Přitom do turnaje, na kterém loni prošla do semifinále, byla Češka šestá nasazená. A v tiebreaku prvního setu vedla už 4:0, pak ale ztratila sedm míčů v řadě.

Letos to bylo pro největšího fanouška spíš smutné pokoukání, šlo totiž o Tomášovu poslední možnost vidět naživo zápas Lucie. Ta vynechává asijské turnaje, a pokud bude ještě koncem roku hrát, pak leda v Evropě. V tu dobu už poběží NHL, v ní Tomáš dost možná povede Canadiens jako kapitán. A v hledišti třeba bude pro změnu ona, zamilovaná (bývalá) tenistka…

„Nevím, jestli budu pokračovat. Rozhodnu se podle zdraví i podle své pozice v žebříčku,“ řekla Šafářová. V něm je 91. a ještě klesne – konec se tedy přiblížil. Nutnost hrát kvalifikace velkých turnajů ji od pokračování spíš odradí.

Plekanec (spodní řada, třetí zprava) fandil Šafářové na turnaji v Québecu.
Plekanec (spodní řada, třetí zprava) fandil Šafářové na turnaji v Québecu.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud