VIP Sport

17. října 2018 • 05:00

Aféra v ložnici! Komunistický prezident Svoboda lákal do postele gymnastku Bosákovou

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Mátl vzhledem. Generál a prezident Ludvík Svoboda působil dojmem milého starého pána, ale zřejmě to byl i pořádný proutník. Vždyť jako hlava státu pozval do svého sídla na Pražském hradě slavnou gymnastku Evu Bosákovou a vlákal ji až do ložnice.Bylo to v dobách tuhé normalizace. Československo bylo obsazeno sovětskou armádou a tehdejší prezident Ludvík Svoboda se zřejmě rozhodl zlepšit si náladu. Pro jednu z nejkrásnějších žen ČSSR bývalou gymnastku Evu Bosákovou poslal vůz s řidičem a kyticí. Úkol zněl jasně. Přivézt k němu na Hrad uhrančivou sportovkyni.

Šofér se vrátil do sídla hlavy státu i s Bosákovou a spokojený Svoboda pak olympijskou vítězku prováděl po různých místnostech a exkurze skončila v jeho ložnici. Vylekaná gymnastka následně z Hradu utekla, když zjistila, co po ní lidmi milovaný prezident chce.

„Zážitek kdekomu vesele líčila a mně docela vážně navrhovala, ať to napíšu v naší společné knize,“ vzpomínala spisovatelka Ilona Borská pro magazín Ona Dnes. Dalším slavným mužem v jejím životě byl herec a bavič Josef Bek. „Byl to zřejmě jediný muž, jenž jí imponoval a kterého milovala, taková osudová a nenaplněná láska,“ prozradila Dana Zátopková, blízká kamarádka Bosákové.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud