VIP Sport

12. prosince 2018 • 17:52

Brutální Angolan mladíkovi schválně prošlápl hrudník. Následoval tvrdý trest!

Autor: red
###BLOK-TOP-VIDEA###

Disciplinárka polské nejvyšší fotbalové soutěže měla napilno. Posuzovala děsivý, brutální, zákeřný a jak se posléze ukázalo, také neomluvitelný faul v jednom. Na svědomí ho má angolský útočník klubu Zaglebie Sosnowiec Alexander Christovao (24), který v utkání se Štětínem schválně prošlápl hrudník talentovanému obránci Sebastianu Walukiewiczovi (18).Napadený teenager vyvázl z incidentu jen zázrakem bez zranění, což ovšem nebyla polehčující okolnost pro agresivního forvarda. Na hřišti uviděl od rozhodčího červenou kartu. Od vedení ligy následně obdržel za úmyslný zákrok pokutu v přepočtu 120 tisíc korun a navrch distanc na deset utkání.

S Christovaovem  se nepáral ani jeho zaměstnavatel. „Zaglebie takové chování neakceptuje. Hráče za nedostatek respektu k soupeři náležitě potrestá,“ uvedl ještě před rozsudkem disciplinárky v prohlášení prezident oddílu Marcin Jaroszewski.

Tvrdá slova rychle přeměnil v činy.

Klub útočníka postihl nejen finančně, ale také přeřazením do rezervy i umístěním na přestupovou listinu. Za áčko už si nezahraje. Chybět mu moc nebude; v šestnácti duelech této sezony totiž skóroval jen dvakrát, navíc v jednom zápase proti Wisle Krakow.

Alexander Christovao bude za zbabělý faul tvrdě pykat
Alexander Christovao bude za zbabělý faul tvrdě pykat

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud