VIP Sport

8. února 2019 • 12:07

Děs v Brazílii, v centru fotbalových talentů uhořelo 10 lidí. V šoku i hvězda Realu

Autor:

Při požáru v tréninkovém centru brazilského fotbalového klubu Flamengo přišlo o život deset lidí a další tři utrpěli zranění. Podle médií hořelo v ubytovně pro hráče od 14 do 16 let, identita obětí však nebyla zveřejněna. Klub se zatím k nešťastné události nevyjádřil. Na sociální síti se k hrozné události vyjádřil třeba i Brazilec Vinícius, který roste ve hvězdu v Realu Madrid, ale akademií Flamenga si také prošel.Požár ve staré části centra, kterou se Flamengo po loňském vybudování nového zázemí chystalo zbourat, vypukl po páté hodině ráno místního času. Hasiči dostali oheň pod kontrolu po dvou hodinách, příčina požáru zatím není známa.

"Vzpomínám si na dny a noci, které jsem v tréninkovém centru strávil, je to šílené! Nemůžu tomu uvěřit, modlím se za všechny. Ať Bůh provází všechny rodiny," napsal ke smutné události Vinícius, který za Flamengo debutoval v brazilské lize ve svých 16 letech.

Brazílie nemůže uvěřit tragédii v tréninkovém centru Flamenga, v šoku je i Vinícius Júnior z Realu
Brazílie nemůže uvěřit tragédii v tréninkovém centru Flamenga, v šoku je i Vinícius Júnior z Realu

Před požárem Rio zasáhly několikadenní bouřky, které si vyžádaly minimálně šest obětí a poškodily mimo jiné i sídlo Flamenga.

Flamengo je jedním z nejznámějších brazilských týmů a v minulosti v něm působily hvězdy jako Zico, Romário, Ronaldinho nebo Mário Zagallo. Klub hrající na stadionu Maracaná má pět brazilských titulů, jeden triumf v Poháru osvoboditelů a rekordních 34 triumfů v lize státu Rio de Janeiro.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud