VIP Sport

1. srpna 2019 • 12:35

Kanonýr Sparty Zelenka! Šest dní po transplantaci ledviny mazal domů!

Autor: Patrik El-Talabáni
###BLOK-TOP-VIDEA###

Je bojovníkem nejen na ledě. Ikona hokejové Sparty Jiří Zelenka (46) se po transplantaci ledviny rychle uzdravuje a domů byl propuštěn už po šesti dnech od těžkého zákroku!Operaci se podrobil 25. července na klinice IKEM v Praze a propuštěn byl v úterý. Přitom v bezproblémových případech pacienti pod dozorem lékařů běžně stráví téměř dva týdny.

„Rád bych poděkoval lékařům za špičkovou práci i péči a rovněž všem za přání brzkého uzdravení. Sešly se mi jich spousty, jsem rád, že fanoušci nezapomněli. Dává mi to sílu,“ vzkázal Zelenka Blesku.

Podle našich informací »Zelímu« nefungovala ani jedna ledvina a byl odkázán na domácí dialýzu. Zčásti kvůli dědičnému problému, částečně kvůli mechanickému poškození orgánů, zřejmě z hokeje. Zelenka zákrok podstoupil zhruba po půlročním čekání v registru pacientů.

Jiří Zelenka je šest dní po transplantaci ve svém obýváku. Transplantace ledviny dopadla dobře...
Jiří Zelenka je šest dní po transplantaci ve svém obýváku. Transplantace ledviny dopadla dobře...

A ledvina, kterou dostal, nejspíš pocházela od zesnulého dárce. „Kdo z rodiny mohl, ten se nabídl, například i Jirkova sestra. Ale nikdo zřejmě nebyl lékaři vyhodnocen jako vhodný kandidát,“ řekl Blesku kamarád, který se Zelenkou včera mluvil.

„Teď má nařízeny tři měsíce absolutního klidu, hlavně nesmí vůbec mezi lidi. A samozřejmě musí docházet na kontroly.“ Druhý nejlepší střelec v historii Sparty ještě donedávna působil v klubu svého srdce jako trenér mládeže.

Kdy se ale vrátí k práci, je zatím ve hvězdách. „Nevím, kdy bude zpět. Nemám zprávy, jak na tom je,“ reagoval sportovní ředitel Sparty a Jirkův bývalý spoluhráč Petr Ton.

 

Aktuální sportovní soutěže

Global Champions Prague Playoffs (21. - 24. listopadu 2019, O2 arena)
Program Vstupenky Anna Kellnerová MMA videa

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Aleš Opatrný Program SP

Články odjinud


Články odjinud