VIP Sport

11. září 2019 • 11:00

Pláč za padlého pilota formule (†22): Na pohřbu smutnil Prost i Schumacher

Autor: kvč
Vstoupit do diskuse
0

V katedrále Chartres ležely věnce, kytice, ale vedle nich i závodní helmy. Francie v úterý plakala za Anthoinea Huberta (†22), mladičkého pilota formule 2, který tragicky zahynul na konci srpna v Belgii. Mladičkého Huberta, který přišel o život při havárii na závodech F2, vyprovodil na poslední cestu početný dav v katedrále asi 50 km od Paříže. Nechyběla jeho přítelkyně Julie, oba rodiče, a nemálo hvězd známých ze závodních okruhů.

Hubertovi se přišel poklonit čtyřnásobný mistr světa Alain Prost, piloti F1 Charles Leclerc a Pierre Gasly, nebo jeden z francouzových rivalů z F2, Mick Schumacher. 

„Všechny nás to šokovalo,“ řekl Leclerc k incidentu, který Huberta stál život. „Naše mladá generace zná formule jako mnohem bezpečnější sport, než tomu bylo dřív. Když nasednete do monopostu, snažíte se být v zóně, přemýšlíte jen o tom, jak se rychle dostat do cíle. Uvědomujete si rizika, ale když se stane něco takového, je to pořád šok,“ dodal závodník, který Hubertově památce věnoval svůj víkendový triumf ve Velké ceně Itálie

„Ukázalo se, že jsou pořád věci, na kterých musíme pracovat. I když si třeba lidi budou myslet, že závodění je moc bezpečné a nudné,“ dodal někdejší mistr světa Sebastian Vettel.

Mick Schumacher přišel zavzpomínat na kolegu z F2
Mick Schumacher přišel zavzpomínat na kolegu z F2

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud