VIP Sport

17. září 2019 • 13:30

Kolosální skandál. Moderátor rasista přirovnal Serenu k opici!

Autor: ris
Vstoupit do diskuse
0
###BLOK-TOP-VIDEA###

Zbláznil se? Populární rumunský moderátor Radu Banciu (49) se ve své show na tamním celostátním zpravodajském kanálu B1 TV postaral o kapitální skandál, když hvězdu tenisového nebe Serenu Williamsovou (37) přirovnal k opici!Banciu rumunskému národu pravidelně dopřává chvilky oddechu a smíchu, teď je ale za prvotřídního pitomce. „Serena Williamsová vypadá jako opice s červenými zadky v Zoo,“ přirovnal legendu a třiadvacetinásobnou grandslamovou šampionku k paviánům.

Serena a její nejnovější přírůstek na sociální sítě. Na své tělo je hrdá
Serena a její nejnovější přírůstek na sociální sítě. Na své tělo je hrdá

A ostudy nebyl konec. Místo aby se od tématu co nejrychleji odtrhl, ve svém trapném představení pokračoval. „Kdyby si na sebe opičky vzaly kalhoty, vypadaly by přesně jako Serena na kurtu,“ dodal moderátor.

Reakce na sebe nenechala dlouho čekat! Národní rada pro boj s diskriminací ho okamžitě potrestala pokutou 1 700 eur, což je v přepočtu 44 tisíc korun. „Otroctví černochů bylo mimo jiné založené na jejich porovnávání s opicemi. Proto taková přirovnaná představují formu extrémního rasismu,“ stojí v prohlášení.

 

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud