VIP Sport

21. února 2020 • 18:08

Česko oplakává hokejového boha (†76). První zlý muž miloval srážky, ale nepral se

Autor: roc
Vstoupit do diskuse
0
###BLOK-TOP-VIDEA###

„Šíma není člověk, Šíma je bůh!“ pěli v sedmdesátých letech fanoušci hokejové Sparty, když na ledě rozdával drsné hity Jaroslav Šíma (†76). Teď tvrďáka oplakávají.Jiní milovali góly a technickou hru, on miloval srážky. Při soubojích u mantinelů byl jako ryba ve vodě. A proto si jako první český hokejista vydobyl přezdívku Zlý muž. Díky tomu se na Jaroslava Šímu nikdy nezapomene.

Nechybělo přitom moc a robustní bek se do srdcí fanoušků nezapsal. Během první ligové štace v tehdejším Gottwaldově, kde se chytl po vojně, se den před startem sezony 1968/69 vyboural na motorce. To když spěchal za těhotnou manželkou do nemocnice, načež vjel pod kola auta.

Jenže jak se říká, co tě nezabije, to tě posílí. U Šímy to platilo dvojnásob. Ač ho během léčby vyrazili z klubu, po dvou letech mu dala šanci Sparta. A tam se z něj všichni posadili na zadek!

Jaroslav Šíma byl miláčkem sparťanských fanoušků
Jaroslav Šíma byl miláčkem sparťanských fanoušků

Znovuzrozený obránce přinesl do soutěže surovost a rád si troufal i na hvězdy. Proslul především souboji s Jaroslavem Holíkem (†72), jenž ho cepoval na vojně v Jihlavě. V ročníku 1974/75 ve stylu kata Holíka sekl hokejkou zezadu do hlavy. „Buzeroval mě, tak jsem se mstil,“ vysvětloval Šíma, který za prohřešek dostal stopku na 2 měsíce.

Za osm sezon v rudém dresu nasbíral 400 trestných minut! „Byl jsem jeden z mála, kdo praktikoval hru, která se rozvíjela v Kanadě, rozhodčí pro to ale neměli pochopení. Tvrdil jsem muziku, ale nikdy jsem se nepral,“ sdělil Šíma, jenž teď už dost možná řádí v hokejovém nebi.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud