ONLINE medailové události
program událostí
Řadit podle času

Vodní pólo na OH

Vodní pólo je družstevní sport. Proti sobě hrají dva týmy s maximálně třinácti hráči. Ve hře je za družstvo vždy šest hráčů a brankář. Podle historických dokladů se hrály kdy hra někdy od roku 1840. Tehdy hráči seděli obkročmo na sudech a za pomoci pádla se snažili dostat míč do branky.

V současnosti se hra hraje v bazénu o rozměrech 20 x 30 metrů a nejmenší možnou hloubkou 180 cm. Hra probíhá na čtyři čtvrtiny po osmi minutách čistého času. Při remíze se nenastavuje čas, ale týmy hází pokutové hody z pětimetrové vzdálenosti.

Vodní pólo je součástí LOH již od roku 1900. Po celé století však hrála pouze družstva mužů. Turnaj žen byl zařazen až na olympijských hrách v Sydney v roce 2000. Největší český úspěch byl 6. místo v roce 1924 na LOH v Paříži.