Hlavní rozhodčí Kuipers ukončil dnešní přátelské utkání, ve kterém domácí Turecko nestačilo na Česko, kterému podlehlo 0:2. Obě branky padly v prvním poločase. Skóre otevřel již ve třetí minutě sparťan Krejčí a o dvacet pět minut později se prosadil další sparťan Lafata. V prvním poločase bylo Česko jasně lepším celkem. Turecko do druhého poločasu vstoupilo aktivněji a síly se na hřišti vyrovnaly. Výborný byl Laštůvka, který si hlavně ve druhém poločase připsal skvělé zákroky, a výborně tak nahradil Čecha. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
90+2
Dočkal vysunul Tecla, ale Onur to měl k míči o něco blíže, a tak jej odkopl do bezpečí.
90+2
Emre nacentroval míč do pokutového území, ale pozorné Česko se ubránilo.
90+1
Následuje autové vhazování ve prospěch domácího celku.
90+1
Na útočné polovině je Turecko.
90
Hlavní sudí Kuipers nastavuje dvě minuty nad rámec řádné hrací doby.
90
Rozběhla se poslední minuta řádné hrací doby.
88
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Vladimír Darida, přichází Marek Suchý.
87
Selcuk si vzal standardní situaci na starost, ale připravený Laštůvka lapil míč do rukavic.
87
Volný přímý kop pro Turecko.
86
Žlutou kartu vyfasoval Plašil.
85
Na hřiště přiletěla láhev, které se jen těsně vyhnul Gebre Selassie.
85
Autového vhazování pro Česko.
84
Ke střele se dostal Hamit, ale jeho střelecký pokus se mezi tři tyče nevešel.
83
Volný přímý kop ve prospěch Turecka.
82
Nakonec si vzal standardní situaci na starost Plašil, jenž nacentroval míč do pokutového území, kde se dostal k hlavičce Sivok a trefil tyč! Jenže všechen rozruch byl zbytečný, protože sudí odpískal ofsajd.
80
Faulovaný byl Plašil, sudí hru přerušil.
80
Limberský poslal vpřed Tecla, ale Bekir si svoji pozici pohlídal.
78
Laštůvka si připsal brilantní zákrok a vychytal stoprocentní šanci! Na hranici malého vápna se ke střele dostal hlavičkující Umut, ale Laštůvka nohou míč vyrazil do bezpečí.
78
Turecko se stěhuje na útočnou polovinu.
78
Teď už se míč přestěhoval na kopačky domácích fotbalistů.
77
Česko je na útočné polovině, ale série nepřesností zatím pokračuje.
77
Výborně se uvolnil Tecl, ale už nedokázal přihrát. K míči se ještě dostal Ordoš, ale ani on nedokázal přesně přihrát.
76
Turecko je ve druhém poločase výrazně aktivnější, ale vstřelené branky se prozatím nedočkalo.
75
Skvělý zákrok si připsal pozorný Laštůvka, jenž vyběhl z brány, zlikvidoval nebezpečnou přihrávku, a zabránil tak nabíhajícímu protihráči vystřelit.
73
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Tomáš Rosický, přichází Michal Ordoš.
73
Nyní skvěle spolupracovali Darida a Jiráček. Druhý jmenovaný nacentroval balon do pokutového území, kam si nabíhal Tecl, ale přihrávka byla rychlejší. Balon do rukavic lapil Onur.
71
Před rohovým kopem se Česko ubránilo.
71
V obrovské šanci se ocitl Umut, jemuž střelu zpomalil Laštůvka a Česko zachraňoval Kadlec, který balon na poslední chvíli stačil odkopnout na roh, a zabránil tak stoprocentnímu gólu.
70
Turecko pospíchá do protiútoku.
70
Rosický nacentroval balon do pokutového území, kde se snažil prosadit Sivok, ale úspěšnější byl Onur, jenž lapil balon do svých rukavic.
70
Rohový kop vybojoval Darida.
68
Nyní už zmiňovaný aut ve prospěch hostů.
68
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Mehmet Topal, přichází Emre Belozoglu.
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Sercan Sararer, přichází Ahmet Ilhan Ozek.
68
67
Český tým vybojoval autové vhazování.
67
Nepřesnou přihrávkou se prezentoval Mehmet, balon skončil v zámezí.
66
Na útočné polovině se pohybuje Turecko. Češi zatím prostor vykrývají skvěle.
65
Selcuk nacentroval míč do pokutového území, kde se k hlavičce dostal Hasan-Ali, nicméně jeho střelecký pokus branku hostí neohrozil.
65
Rohový kop ve prospěch domácího celku.
64
Individuální akci si střihl Arda, jenž si navedl míč na pravačku, ale střela, kterou se prezentoval, byla nepřesná. Laštůvka však situaci jistil.
63
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází David Lafata, přichází Stanislav Tecl.
63
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Ladislav Krejčí, přichází Petr Jiráček.
62
Faulovaný byl Lafata, a tak míč do hry uvede Česko.
61
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Nuri Sahin, přichází Umut Bulut.
61
Turecko chystá střídání.
60
Turecko se rychle přesunulo na útočnou polovinu a ke střele se dostal Selcuk. Nicméně jeho střelecký pokus Laštůvkovu svatyni vůbec neohrozil.
60
V šanci se ocitl hlavičkující Lafata, ale Onur byl stoprocentní.
58
Arda byl dobře krytý, a tak se do šance nedostal.
57
Autového vhazování se zmocní domácí Turecko.
57
Krejčí nacentroval balon do velkého vápna, ale domácí obránci se ubránili.
56
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Matěj Vydra, přichází Bořek Dočkal.
55
Lafata okamžitě z první napálil balón na Onura, ale ten si počínal výborně a míč uklidil do své náruče.
55
Češi chystají první změnu v sestavě. Do hry půjde Dočkal.
54
V ofsajdové pasti uvízl Lafata.
53
Laštůvka si připsal vynikající zákrok a zabránil stoprocentnímu gólu. Česká obrana se dopustila první vážnější chybičky, ale Laštůvka vše skvěle zachránil.
52
Na levém křídle se uvolnil Lafata, jenž nacentroval balon na vzdálenější tyč, kam si nabíhal Vydra, ale Lafatovi se centr nepovedl a odkop od brány provede Onur.
51
Laštůvka hledal dlouhým nákopem Lafatu, ten však na míč nedosáhl. Následuje autové vhazování ve prospěch Turecka.
51
Faulovaný byl Limberský, a tak rozehrávat budou hosté.
49
V obrovské šanci se ocitl Mehmet, ale z bezprostřední blízkosti míč do brány nedopravil.
48
Turecko vybojovalo rohový kop.
47
Sivok nechal soupeře za sebou a k hlavičce se dostal Sercan, nicméně jeho střelecký pokus skončil vysoko nad brankou.
46
Turecko se dostalo do útočné akce, ale Limberský odkopl na poslední chvíli míč do bezpečí.
46
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Mevlut Erding, přichází Burak Yilmaz.
46
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Gokhan Gonul, přichází Hamit Altintop.
46
Držení míče: Turecko 46% - 54%
Střely na bránu: Turecko 2 - 4
Střely celkem: Turecko 5 - 12
Máme za sebou první poločas, po kterém domácí Turecko prohrává 0:2 s Českem. Skóre otevřel již ve třetí minutě Krejčí a ve dvacáté minutě se trefil také Lafata. Česko bylo aktivnějším celkem, a tak si dosavadní vedení zcela zaslouží. Z domácích fotbalistů byl nebezpečný Selcuk, ale Laštůvku nepřekonal.
45+1
Přihrávka na Lafatu byla příliš dlouhá a nyní následuje autové vhazování pro Turecko.
45
Hlavní rozhodčí nastavuje jednu minutu nad rámec prvního poločasu.
45
Nyní se k centrovanému míči dostal Lafata, ale jeho pokus hlavou se mezi tři tyče nevešel, a tak Onur zasahovat nemusel.
45
Rosický nacentroval balon na bližší tyč, ale Turecko se ubránilo.
44
Standardní situaci si bere na starost Rosický.
44
Gokhan zahrál rukou, a tak míč do hry uvede Česko.
43
U balonu je Darida, kterému pomáhá Sivok. Nyní už jsou ve hře také Plašil a Gebre Selassie.
43
Autové vhazování pro Česko.
41
Sercan vystřelil, ale hosty nepřekonal.
40
Na druhé straně se nepřesnou střelou prezentoval Vydra.
39
Plašil se po ošetření zapojil zpět do hry.
39
Selcuk se probojoval ke střele, ale balon se mezi tři tyče nevešel.
39
Faulem se provinil Rosický, a tak následuje volný přímý kop, kterého se zmocní Turecko.
37
36
Na trávníku zůstal ležet Plašil, který potřebuje lékařskou péči.
36
Na pravém křídle kombinují Rosický a Gebre Selassie.
34
Rosický našel skvělou přihrávkou Vydru, který mohl postupovat sám, ale rozhodl se míč patičkou vrátit zpět Rosickému. Nicméně jeden z domácích obránců zachytil míč na své kopačce, a získal ho tak pro svůj tým.
31
Z rohového kopu domácí tým svého soupeře neohrozil.
31
Selcuk si vzal standardní situaci na starost a prezentoval se velmi dobrou střelou. Balon padal pod břevno, ale vynikající Laštůvka jej vyrazil na rohový kop.
30
Volný přímý kop bude zahrávat Turecko.
28
Česko právě vstřelilo branku!
Jedovatou střelou se prezentoval Darida, ale balonu se jako poslední dotkl DAVID LAFATA, jenž nastavil kopačku a z bezprostřední blízkosti poslal míč do brány.
27
Teď už je u balonu Česko. Rosický společně s Vydrou vybojovali rohový kop.
27
Mevlut vystřelil, ale Laštůvka byl stoprocentní.
27
Další aut pro Turecko.
26
Autové vhazování pro Turecko.
25
Nepřesnou střelou se nyní prezentoval Rosický.
21
Útok hostů končí odpískaným ofsajdem.
20
Skvělý obranný zákrok si připsal Gebre Selassie, jenž zastavil nebezpečný protiútok.
20
Turecko se přesouvá na útočnou polovinu.
16
Turecko zaznamenalo vstřelenou branku, ale sudí ji uznat nemohl, protože Sahin uvízl v ofsajdu.
16
Turci jsou nyní na útočné polovině, avšak Česko zatím prostor dobře vykrývá.
16
15
Češi branku svého soupeře neohrozili, ale u míče zůstali.
15
Darida levačkou prověřil Onura, který si připsal brilantní zákrok a míč vytěsnil na rohový kop.
14
Turecko se dostalo do střelecké šance, ale Laštůvka byl stoprocentní a míč uklidil do své náruče.
13
Krejčí přichystal skvělou přihrávku pro Vydru, ale jeho střelecký pokus byl nepřesný, a tak Onur zasahovat nemusel.
12
Krejčí se prezentoval nebezpečným centrem, ale Onur si poradil a balon vyboxoval do bezpečí.
12
Teď už následuje autové vhazování ve prospěch hostů.
11
Autové vhazování ve prospěch domácích.
11
Češi kombinují na vlastní polovině, do rozehrávky zapojili také Laštůvku.
10
Autové vhazování ve prospěch domácích hráčů.
9
Útočnou akci domácího celku zastavil praporek sudího, jenž signalizoval ofsajdové postavení.
7
Laštůvka hledal dlouhým nákopem Lafatu, jenž sklepl míč pro Krejčího, který mu následně přichystal úžasnou přihrávku, ale Lafata na míč nedosáhl.
7
Následuje autové vhazování ve prospěch domácího týmu.
6
Turecko dostalo další výhodu standardní situace. Tentokrát zahrávali volný přímý kop, ale rozehráli jej špatně.
6
Laštůvka si připsal první zákrok a Turecko bude zahrávat rohový kop.
5
V pokutovém území si připsal obranný zákrok Limberský, jenž hlavičkou prodloužil centrovaný míč do autu.
5
S míčem se do pokutového území dostal Vydra, ale protihráči jej o balon nakonec připravili.
3
Rosický založil útočnou akci, do hry zapojil Daridu, který přesnou přihrávkou našel LADISLAVA KREJČÍHO, jenž pravačkou prostřelil domácího Onura, a poslal tak Česko do brzkého vedení.
3
Zatím se hraje mezi pokutovými územími. Šance k vidění zatím nejsou.
1
Česko obléklo komplety červené.
1
Domácí Turecko hraje v bílých kompletech.
1
O úvodní výkop se postaralo domácí Turecko.
1

Turecko: Onur ─ Bekir, Hasan-Ali, Gokhan, Omer ─ Selcuk, Nuri, Arda, Mehmet ─ Mevlut, Sercan.

Česko: Laštůvka ─ Gebre Selassie, Sivok, Kadlec, Limberský ─ Darida, Plašil ─ Vydra, Rosický, Krejčí ─ Lafata.

Rozhodčí: Kuipers .
-5
Za malou chvíli zveřejníme základní sestavy.
-7
Nyní si vyslechneme hymny obou zemí.
-7
Sudí Kuipers přivádí dnešní aktéry na hrací plochu.
-12
Fotbalisté se po rozcvičení odebrali do svých šaten.
-24
Hráči obou celků jsou na hrací ploše, kde absolvují předzápasovou rozcvičku.
Sázkové kanceláře vypsaly kurz na výhru Turecka 2.2, na remízu pak kurz 3.4 a kurz na výhru Česka 3.8.
Pravděpodobné sestavy:

Turecko: Volkan ─ Bekir, Semih, Ömer, Gökhan ─ Caner, Emre, Selcuk ─ Arda, Burak, Erding.

Česko: Laštůvka ─ Gebre Selassie, Sivok, Kadlec, Limberský ─ Darida, Plašil ─ Dočkal, Rosický, Vydra ─ Lafata.
Českému výběru bude chybět zraněný Čech, a tak ho v brance nahradí Laštůvka. Na hrotu by se měl objevit Lafata. V nominaci se objevil jeden nováček - Stanislav Tecl.
Oba týmy odehrály svá poslední utkání 14. listopadu 2012. Od té doby spolu fotbalisté nebyli, a tak je možné, že se tento fakt projeví na předvedené hře.
Česko v kvalifikačních zápasech neprohrálo zatím ani jednou.V prvním utkání remizovalo 0:0 s Dánskem, následně přišla výhra 3:1 nad Maltou a poté remíza 0:0 s Bulharskem. Česko odehrálo také ještě dvě přátelská utkání, v tom prvním podlehlo Finsku 0:1 a ve druhém porazilo Slovensko 3:0.
Turecko v posledních pěti zápasech zvítězilo pouze jednou, a to v rámci kvalifikačního utkání na MS 2014, ve kterém porazilo 3:0 Estonsko. Turecko v dalších třech kvalifikačních zápasech prohrálo, Maďarsku podlehlo 3:1, Rumunsku na vlastní půdě 0:1 a Nizozemí 2:0. Poslední utkání, které Turecko odehrálo, bylo přátelské a skončilo remízou 1:1, soupeřem bylo Dánsko.
Dobrý večer přeji všem fotbalovým nadšencům. Dnes večer máme na programu mezinárodní přátelské utkání, ve kterém bude domácí Turecko hostit svého soupeře Česko. Komentářem fotbalového dění Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.