Je tu konec přátelského utkání v Dauhá mezi Paris Saint-Germain a Realem Madrid. Sledovali jsme rozhodně zajímavé utkání, ve kterém především v prvním poločase působili fotbalovějším dojmem hráči francouzského klubu. Gól ale vstřelil pouze madridský Jesé a Real tak dnešní utkání vyhrál 1:0.
90+3
V samém závěru se parádně na hranici vápna uvolnil Lucas, jeho následná přízemní střela ale prolétla těsně vedle Fernándezovy brány.
90+1
Druhý poločas se bude nastavovat o tři minuty.
90+1
Pro pařížský celek to byl již třináctý roh v zápase, přesto ani tentokrát to ke změně skóre nevedlo. Naopak se zdálo, že se hráči Realu dostanou k brejku, i ten ale skončil nezdarem.
90
Na konci normální hrací doby je tu ještě další rohový kop pro PSG.
89
Z velké dálky se pokoušel nyní zakončit Coman, jeho tvrdá rána ale postrádala přesnost a mířila vysoko nad.
88
Po rohu se pokoušel hlavičkovat Lucas, přestože byl ve výborné pozici a nikým neatakovaný, zamířil mimo.
87
Po další útočné snaze hráčů PSG je tu další rohový kop.
86
Po dalším rychlém útoku PSG nyní vybojoval Ménez alespoň rohový kop.
85
Centr na Benzemu se nyní pokoušel do vápna poslat Marcelo, francouzský útočník ve službách Realu byl ale dobře pokrytý a k zakončení se nedostal.
84
Hráči Realu se dostali k rychlému brejku, vše ale pokazil špatnou zpětnou přihrávkou di María.
83
Parádní střelu směrem k bráně Realu vyslal Ménez, gólman Fernández byl ale rád, že nemusel zasahovat. Míč šel těsně mimo.
81
Následný rohový kop zakončoval hlavičkou Rabiot, míč ale poslal mimo.
80
Blízko ke gólu byl nyní střídající Coman, který se dostal až do vápna. Z velkého úhlu ale nedokázal Fernándeze překonat.
79
Druhý poločas se rychle blíží ke svému závěru. Stav zápasu je stále 1:0 ve prospěch Realu.
77
Z levé strany zkoušel do vápna centrovat Jaime Romero, obrana ale míč zastavila.
76
Z dálky se pokoušel vypálit Isco, jeho rána byla ale obranou zblokovaná.
75
Do vápna PSG nyní z pravé strany centroval di María, znovu se ale nikdo z jeho spoluhráčů k zakončení nedostal.
74
Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Ibrahimovič, přichází Coman.
Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Matuidi, přichází Ongenda.
Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Van der Wiel, přichází Camara.
74
74
73
Na dlouhý nákop za obranu si naběhl Ibrahimovič, jeho útočná snaha ale skončila faulem.
72
Čas rychle plyne a tým PSG není rozhodně tak nebezpečný jako v prvním poločase.
71
Po útočné snaze Maxwella je tu rohový kop pro PSG.
70
Podél levé lajny unikal nyní Jaime Romero, dokonce se dostal ke střele z levé strany, míč ale poslal nad bránu.
68
Jako dnes již tradičně vznikl ve vápně Realu po rohu velký zmatek, nikdo z hráčů PSG ale nedokázal míč dotlačit do brány.
67
Míč do vápna soupeře nyní posílal Ménez a v nouzi na roh míč odkopl Marcelo.
66
Z velké dálky zkusil vystřelit Ángel di María, jeho rána ale nebyla nebezpečná a gólman Sirigu v pohodě zakročil.
65
Za obranu si zkoušel zaběhnout Lucas, z velkého úhlu ale v těžké pozice poslal míč jen do rukavic brankáře.
64
Druhý poločas se již nehraje v takovém tempu, jako ten první. Hráči PSG by rádi srovnali, jenže Real se dobře brání.
63
PSG hrálo chvilku v deseti, protože střídající Ménez si musel upravit dres než byl vpuštěn na trávník.
62
Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Motta, přichází Rabiot.
Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Verratti, přichází Pastore.
62
61
Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Cavani, přichází Ménez.
59
Hráči Realu zatím působí o něco fotbalovějším dojmem než v prvním poločase. Převaha PSG není rozhodně tak výrazná jako v první půli.
58
Hráči PSG kopali rohový kop. Na přední tyči se k hlavičce dostal zcela nehlídaný Thiago Motta, který ale poslal míč těsně nad bránu!
56
Zlatan Ibrahimovič se nyní postavil k zahrávání přímého kopu. Jeho tvrdá rána mířila ale nad bránu.
55
Real Madrid tedy ve skutečnosti vystřídal celou jedenáctku hráčů. Ve druhém poločase hraje kompletně jiná jedenáctka než v první půli.
54
U míče jsou nyní fotbalisté PSG, zatím se ale nemohou dostat na dostřel Fernándezovy brány.
53
Centr do vápna poslal Marcelo, míč si na prsou zpracoval Benzema, jehož parádní rána levačkou skončila na břevně!
52
Z pravé strany zkoušel centrovat do vápna di María, jeho pas byl ale zastavený obranou PSG.
50
V hodně pozměněné sestavě hrající Real zatím více drží balon a je aktivnější než soupeř. Hraje se ale jen ve středu pole.
49
S centrem do vápna si obrana PSG ale poradila.
48
Po zblokované střele Marcela je tu první roh pro Real ve druhém poločase.
47
Jako první musel z brankařů ve druhém poločase zasahovat Diego López.
46
Na straně PSG došlo ke třem změnám. Nehrají Alex, Degne a Lavezzi, místo nich jsou na hřišti Maxwell, Marquinhos a Lucas.
46
Trenér Ancelotti vystřídal hned sedm hráčů. V sestavě jsou nově Casemiro, Pepe, Marcelo, Benzema, di María, Isco a Modrić.
46
Na začátku druhého poločasu oba celky samozřejmě prostřídají své sestavy.
Druhý poločas začne přibližně v 16:47.
Je tu konec prvního poločasu, po kterém vedou fotbalisté Realu na Paris Saint-Germain 1:0. Nutno ale dodat, že Pařížané jsou výrazně aktivnějším týmem a Realu zle zatápěli.
45+1
První poločas se bude nastavovat o jednu minutu.
45
Na útočný výlet se nyní vydal Ramos. S míčem na kopačce byl dokonce až na velkém vápně soupeře, jenže nepřesně přihrál a míč získali hráči francouzského klubu.
45
Již se hraje poslední minuta prvního poločasu. Míče jsou znovu hráči PSG.
44
Rohový kop nadělal znovu obraně Realu velké problémy, míč musel vyboxovat gólman López.
43
Poločas rychle spěje ke svému konci. U míče byli opět hráči PSG a po centru do vápna musela míč na roh opět odvrátit obrana Realu.
41
V závěru poločasu se hraje znovu ve vysokém tempu a sledujeme rozhodně velice zajímavé utkání.
39
Nacho chyboval před vlastním vápnem, čím vyzval ke skórování hráče PSG. Ke střele z hranice vápna se dostal Ibrahimović, míč ale poslal jen do míst, kde stál Diego López.
38
Po rychlé akci Realu tu mohl být druhý gól, když po přihrávce od Ronalda zakončoval José Rodríguez. Jeho ránu za překonaným Siriguem zastavila tyč!
37
Po faulu na Ronalda rozehrávali sice hráči Realu, jenže o balon znovu rychle přišli.
36
Pomalu se blíží konec prvního poločasu, hráči Realu nadále s vypětím všech sil drží vedení 1:0.
34
Ibrahimovič vyzval skvělým obloučkem k zakončení Cavaniho, ten ale poslal míč ve velké šanci mimo!
33
Jenže Pařížané se velmi rychle dostali znovu k balonu a nyní se již opět hrnou na polovinu soupeře.
32
Po rohovém kopu došlo ve vápně Realu k velkému závaru, nakonec byl ale hráčům PSG odpískaný útočný faul.
31
Individuálně se až do vápna prosadil Verratti, jeho ránu zblokoval Nacho na rohový kop.
30
Fotbalisté Realu se stále nemohou vymanit z tlaku PSG. Nadále se hraje jen na jedné polovině.
28
Fotbalisté francouzského týmu jsou nadále výrazně aktivnější a hraje se hlavně na polovině Realu Madrid.
26
Další velkou gólovou šanci PSG měl nyní Matuidi, který se znovu dostal zcela sám před Lópeze. Míč ale netrefil ideálně a poslal ho mimo.
25
Ibrahimovič sklepl balon pro Lavezziho, ten ale vystřelil hodně nepřesně.
24
Nadále se hraje ve vysokém tempu. Týmům očividně vůbec nevadí, že se hraje za hustého deště.
23
Důležitý zákrok v defenzivě si před dotírajícím Moratou připsal Alex, u míče teď budou hráči PSG.
22
U míče jsou fotbalisté Realu, kteří očividně nebudou nikam pospíchat.
21
Až do vápna si znovu seběhl Digne, jeho rána levačkou ale postrádala přesnost a šla mimo.
20
Po centru do vápna se pokoušel zakončit stoper Alex, byl ale dobře pokrytý a míč poslal mimo.
19
Z levé strany centroval Digne, těsně před Lópezem ale míč na roh odehrál Ramos.
18
Real právě vstřelil branku!
A máme tu první gól zápasu, který zaznamenal JESÉ. Ten dostal perfektní přihrávku mezi obránce a podél vybíhajícího gólmana otevřel skóre zápasu – 0:1!
16
První obrovskou šanci v zápase měl Cavani, který šel sám na Lópeze. Gólman Realu ale výborně vyběhl a Cavaniho vychytal.
15
Naopak hráči Realu budou asi zatím spoléhat na rychlé protiútoku.
14
U míče jsou zatím více hráči PSG, jen těžko se ale dostávají na dostřel brány, kterou střeží Diego López.
13
Po centru do vápna byl Ibrahimovičovi odpískaný útočný faul.
12
Faulu se dopustil nyní Sergio Ramos a k míči se tak lacino dostanou hráči PSG.
10
Centr na přední tyč obrana Realu dokázala odvrátit. Následoval další centr do vápna, který nepříliš jistě odehrál Arbeloa.
9
Ve vápně Realu se pokoušel uvolnit Lavezzi, nakonec vybojoval alespoň roh pro PSG.
8
Na polovině hřiště byl faulovaný Ronaldo, míč budou mít fotbalisté španělského týmu.
7
Na trávníku zůstal ležet Thiago Motta, který neustál souboj s José Rodríguezem. Má bolavé koleno, ale zdá se, že bude moci pokračovat.
6
Hráči Realu se pokoušeli o kombinaci středem hřiště, až do střelecké pozice se ale nedostali.
5
Další pokus o útočnou akci PSG skončil ofsajdem Ibrahimoviče.
5
Roh si vyzkoušeli také fotbalisté Realu, po centru Xabiho Alonsa zkoušel hlavou míč před bránu vracet Sergio Ramos, nikoho ze spoluhráčů ale nenašel.
4
Po centru do vápna se ze složité pozice pokoušel střelecky prosadit Ibrahimovič, jenže zamířil mimo.
3
Na druhé straně tu bude rohový kop pro PSG, když se nedokázal k zakončení dostat Cavani.
2
Oba celky začaly velice aktivně, jako první střílel Ronaldo, míč ale poslal mimo.
1
Hráči jsou již nastoupeni na trávníku, zápas může začít. Výkop budou mít Pařížané.

Paris Saint-Germain: Sirigu – Van der Wiel, Thiago Silva, Alex, Digne – Matuidi, Thiago Motta, Verratti – Cavani, Ibrahimovič, Lavezzi.
Náhradníci: Douchez, Diaw, Maignan, Arrondel, Atlan, Jallet, Camara, Marquinhos, Rabiot, Pastore, Coman, Lucas, Menez, Ongenda.

Real Madrid: Diego López – Arbeloa, Nacho, Sergio Ramos, Casado – Xabi Alonso, Illarramendi, José Rodríguez – Jesé, Morata, Cristiano Ronaldo.
Náhradníci: Jesús, Pepe, Benzema, Marcelo, Carvajal, Casemiro, Modrič, Di María, Isco, Llorente, Mejías, Jaime.
Nominace týmu PSG pro zápas s Realem:
Brankáři: Salvatore Sirigu, Mike Maignan, Nicolas Douchez, Mory Diaw.
Obránci: Alex, Zoumana Camara, Lucas Digne, Christophe Jallet, Marquinhos, Sherrer Maxwell, Thiago Silva, Gregory van der Wiel, Alvin Arrondel, Sébastien Atlan.
Záložníci:Lucas, Blaise Matuidi, Thiago Motta, Adrien Rabiot, Marco Verratti, Kingsley Coman
Útočníci: Edinson Cavani, Zlatan Ibrahimović, Ezequiel Lavezzi, Jérémy Menez, Hervin Ongenda, Javier Pastore.
Nominace týmu Realu pro zápas s PSG:
Brankáři: Tomás Mejías, Diego López a Jesús Fernández.
Obránci: Pepe, Sergio Ramos, Marcelo, Carvajal, Arbeloa, Nacho, Casado a Llorente.
Záložníci: Xabi Alonso, Casemiro, Modrić, Di María, Isco, Illarra, José Rodríguez a Jaime.
Útočníci: Cristiano Ronaldo, Benzema, Jesé a Morata.
Do Dauhá oba kluby odcestovaly s prakticky kompletními kádry včetně svých největších hvězd. Na straně Realu chybí zranění Varane, Khedira, Bale a Fabio Coentrão, volno od trenéra Ancelottiho dostal z rodinných důvodů Iker Casillas.
Pařížský celek vlastní společnost Qatar Sports Investments a není tak náhodou, že PSG odehraje toto dnešní utkání v rámci svého "Qatar Winter Tour". Právě dnešní utkání s Realem Madrid bude vyvrcholením tohoto soustředění a po skončení zápasu se fotbalisté francouzského klubu vrátí zpět do své vlasti.
Dobré čtvrteční odpoledne při sledování online reportáže z atraktivního přátelského utkání mezi francouzských celkem Paris Saint-Germain a španělským Realem Madrid. Čeká nás zajímavý souboj dvou ambiciózních soupeřů. Netradiční je také místo konání. Zápas se totiž odehraje na Khalifa International Stadium v Dauhá.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:45.