Domácí mohou oslavovat! Veledůležité tři body zůstávají u Litavky! Viděli jsme spíše bojovné utkání, než nějak pohledné, ale i tak tři branky jsou slušnou porcí pro diváky. Za hustého sněžení se s Vámi z Příbrami loučím a děkuji za pozornost. Z Příbrami Vás zdraví Michal Mezera, hezký zbytek dne.
90+1
Skvělá defenzivní práce Lukáše Pleška, to je velezkušený hráč a je to v koncovce utkání znát!
90
Domácí podruhé střídají - odchází Šlapák a přichází Pleško.
89
Skvělá obranná práce Danoskiho a Střihavky, domácí se brání zuby nehty!
88
Mišůn dobře odvrací míč daleko od příbramské branky, hosté začínají hodně tlačit.
87
Hosté se snažili pronknout do pokutového území Příbrami lobem, ale ten si pohlídal zkušeně Hruška a byl u míče dříve než Svěrkoš.
86
Rohový kop také pro domácí mužstvo.
85
Standardka Příbrami vůbec nevyšla a domácí mohou být rádi, že zastavili rychlý break hostí, i za cenu žluté karty pro Jugase.
83
Domácí budou mít standardku z dobrých 25ti metrů. Rozehraje ji Divíšek.
82
Pěkná střela Josefa Divíška z velké dálky, bohužel pro Příbram doprostřed branky Baníku.
81
Danoski, ač indisponován svým malým vzrůstem, vyhrál v pokutovém území hostí hlavičkový souboj, ale jeho parťáci v útoku mu na pomoc nedošli a tak míč mají opět hosté.
80
Divíšek si nyní vykoledoval faul u středového kruhu.
79
Mišůn se štěstím vybojovává důležité autové vhazování pro Příbram.
77
Hosté střídají - odešel Kraut a do útoku přišel Milosavljev.
76
Divíšek měl dostatek času na dobrý centr, ale ten mu vůbec nevyšel.
75
Příbram střídá - odchází Mareš a na jeho post vbíhá Zoran Danoski.
74
Nyní příbramské obraně pomohl dobrým vyběhnutím gólman Aleš Hruška.
73
Václav Svěrkoš v ofsajdovém postavení. Hraje Příbram.
72
Pěkný centr Lukeše před domácí branku, ale hosté nebyli v optimálním náběhu a na míč nedosáhli.
70
Další roh pro Baník.
69
Baník střídá - odchází Majtán a na hřiště se podává Václav Svěrkoš.
68
Domácí měli zajímavé přečíslení, ale svou výhodu nevyužili. Míč opět u Bučka.
66
Domácí obrana se štěstím míč odvrátila a hra se přesouvá před Bučka.
65
Rohový kop pro Baník. Rozehraje ho tradičně Lukeš.
63
Domácí Příbram nyní dobře brání a je nebezpečná i v útoku. Je vidět velká snaha dát pojišťovací branku na 3:1.
62
Buček si nyní dobře počkal na centr od postanní lajny a může založit rychlou ostravskou akci.
60
Lukáš Droppa z týmu Ostravy vidí žlutou kartu.
58
Viděli jsme další sérii tvrdších soubojů, rozhodčí zapískal až faul Fantiše na jednoho z domácích hráčů.
56
Příbram právě vstřelila branku!
Domácí jdou opět do vedení! Ze standardní situace se prosazuje v pokutovém území TOMÁŠ WÁGNER! Důležitá branka pro Příbram.
55
Příbram se snaží vsítit druhou branku. Nyní má k dispozici standardku ze 30ti metrů.
53
Skvělý průnik hostujícího Krauta, poté následný centr před branku, kde na poslední chvílí zasahuje jeden z domácích obránců.
51
Pěkná střela z většího úhlu od Martina Šlapáka a ještě lepší Bučkův zákrok! Roh pro Příbram.
49
A začíná se přiostřovat. Tvrdší faul Petra Trappa byl oceněn žlutou kartou.
48
Hosté se provinili faulem na polovině hřiště. Míč pro domácí.
47
Baník právě vstřelil branku!
Hosté nastoupili do druhé půle ve velkém stylu. Po závaru před domácí brankou se prosadil střelou na zadní tyč DAVOR KUKEC. Je vyrovnáno – 1:1.
47
Domácí centr na přední tyč ubránili.
46
Ostrava začíná výhodou rohového kopu.
46
Je za námi první půle duelu mezi 1. FK Příbram a FC Baník Ostrava. Zatím si lépe vedou domácí a zaslouženě vedou po brance Kalivody, kterému dosti pomohl terén, který je promočený a dosti se na něm podepsala nečekaná sněhová kalamita. Nejen, že to stěžuje kombinaci obou týmů, ale též nám redaktorům, kterým selhává technika. Doufejme teda, že druhá půle přinese více fotbalu, branek a přenos půjde plynule jako vždy. Druhá půle začne přibližně v 17:02.
44
Baník neprokazuje také žádné známky zvýšené aktivity a vše tedy směřuje k tomu, že první půle skončí výsledkem, který nám do teď svítí na tabuli, tedy 1:0 a v druhé půli můžeme určitě čekat veliký tlak ze strany hostů.
41
Příbram se snaží udržet jednobrankový náskok do konce první půle a proto její rozehra je velmi opatrná a kombinace jejich hráčů je především na vlastní polovině.
39
Baník se dostal do přečíslení, Lukeš rozhodil míč doprava na volného Krauta, který však poslal centr jen do boční sítě.
36
Domácí se nikam neženou a pomalu rozehrávají přes brankáře Hrušku.
34
Po chybě domácího Mišúna se řítil dopředu Lukeš, ale dostal se až do autu.
31
Dejmek s Hruškou se dohadovli, kdo sebere dlouhý ostravský balon, nakonec Dejmek na poslední chvíli ukopl před Krautem.
30
Pěkná akce Příbrami po levé straně, kde se uvolnil prostor pro Divíška. Centr však ostravská obrana odvrátila.
28
Wágner odpískám útočný faul, bude se kopat od branky Baníku.
27
Nepříjemný nákop z rohového kopu zaskočil Hrušku, ale nakonec konečky prstů vytěsnil míč z dosahu branky.
26
Vašenda si vyměnil míč s Lukešem, jejich další kombinaci ale zabránil Trapp.
25
Teď nastává otázka, co to udělá s Ostravou. Ta je zatím v útlumu, domácí brání skvěle.
23
A dříve než to vůbec stihnu dopsat, se domácí radují! DAVID KALIVODA dostal míč asi tři metry před pokutové území, udělal krok vpřed a skákavou ranou zaskočil brankáře Bučka, jenž střelu evidentně podcenil – 1:0!
21
Na to, že je trávník v takovém stavu, nesledujeme úplně nudné utkání. Oba týmy hrají poslední minuty hodně útočně a snaží se o otevření skóre.
19
Měli jsme tu první přímý střelecký pokus mezi tři tyče z kopačky Droppy! Jeho rána opravdu protáhla Hrušku, ale ten ji nakonec dokázal vytěsnit mimo tři tyče!
17
Oba týmy zpočátku duelu spoléhají na centrované míče, Buček a Hruška si rozhodně nemohou stěžovat, že se nudí.
15
Domácí na několik chvil zamkli Ostravu před jejich pokutovým územím, jeden z centrů Jugase byl nepřesný a skončil za brankovou čarou.
14
Centr od rohového praporku skončil na rukavicích Hrušky.
13
Na druhé straně vystrčil růžky také Baník, Lukešův nadějný centr na Krauta otřel záložník Baníku pouze o Jugase, od kterého se balón odrazil na rohový kop.
12
Po rohovém kopu se k odraženému balónu dostal Petr Trapp, ostrá rána se však zastavila v chumlu někde okolo malého vápna.
11
Dabor Kukec zastavil na půlící čáře unikajícího Šlapák, z následné standartní situace vybojovala Příbram rohový kop.
10
Nadějně vypadající protiútok Baníku příliš nevyšel, vše znemožnila nepřesná přihrávka jednoho ze záložníků. U míče je Hruška.
8
Zdenko Kapralík dostává od rozhodčího žlutou kartu za svůj faul těsně u vápna.
6
Trávník je zasypaný sněhem a to velice znepříjemňuje situaci všem hráčům na ploše. Naštěstí v Příbrami již nesněží, a tak to snad příliš neovlivní kvalitu zápasu.
3
Máme za sebou úvodní minuty, ani jeden z týmů se nijak závratně dopředu netlačí.

1. FK Příbram: Hruška - Jugas, Dejmek, Mišůn, Divíšek - Mareš, Trapp, Kalivoda, Šlapák - Střihavka, Wágner

FC Baník Ostrava: Buček - Frydrych, Kapralík, Kukec, Mach - Lukeš, Droppa, Vašenda, Kraut - Fantiš, Majtán

Rozhodčí: Ardeleánu - Kovařík, Blažej
1
Úvod zápasu se kvůli silnému sněžení a odklízení sněhu o pár minut opozdí.
Ve 12. kole české nejvyšší fotbalové soutěže nastoupí proti sobě domácí 1. FK Příbram a FC Baník Ostrava. Domácí v minulém kole podlehli Slavii Praha 1:2, když se jim první poločas příliš nevyvedl a ve druhém již marně doháněli dvougólové manko. Jelikož z Edenu nepřivezli tedy žádný bod, dávají svěřenci Karola Marka na utkání s Ostravou celkem velký důraz a chtějí vyhrát.

„Je to důležitý zápas a potřebujeme ho vyhrát. Ještě to ale není utkání o záchranu, protože o ni se hraje až na jaře,“ prohlásil příbramský kouč Karol Marko.

Jeho ostravský kolega Radoslav Látal věří, že tentokrát se jeho svěřenci vyvarují velkých individuálních chyb. „Chyby jsou u nás alfou a omegou. Věřím, že v Příbrami můžeme uspět, ale musíme se jich vyvarovat,“ řekl Látal.

Utkání začíná ve Startip Aréně v Příbrami v sobotu od 16:00 a my budeme jako vždy u toho.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.