Plzeň, poučena vzepětím svého soupeře ve druhé třetině, v poslední části hry nenechala nic náhod a definitivně zlomila odpor svého soupeře dvěma góly. Kosmetickou úpravu skóre na 6:2 ještě přidal v přesilové hře Pletka. Plzeň se tak rozloučila s rokem 2012 výhrou, už šestou v řadě. Vede tak extraligovou tabulku už o deset bodů.
Zásahy brankářů ve třetí třetině:
Svoboda - 6
Kostúr - 14
60:00
59:52
Kašpařík byl ještě v dobré šanci, ale Kostúr jeho střelu pokryl.
59:31
A přece jen ještě vyloučení. Pulpán (CHM) dostává dvě minuty za hákování.
59:21
Utkání se již jen dohrává, oba tábory fanoušků tleskají a baví se hokejem.
58:49
Plzeň právě vstřelila branku!

36 vteřin před vypršením Lušňákova trestu využívá početní převahu krásnou střelu z hranice brankoviště VÁCLAV PLETKA. Asistence: Tomáš Vlasák, Milan Gulaš.
57:53
Po delším boji o puk se Chomutov osvobozuje.
57:25
Domácí si zahrají ještě jednu přesilovou hru. Na trestnou lavici byl odeslán Lušňák (CHM) za podražení.
57:11
Dvořák předvedl krásnou individuální akci, zakončení přenechal Johnsonovi, ten ale svou úlohu nesplnil tak, jak se očekávalo.
56:19
Plzeňskou Čez Arénou obíhá mexická vlna, publikum se výborně baví. A to včetně chomutovských fanoušků.
56:07
Zakázané uvolnění domácího týmu.
55:48
Chomutov měl možnost přečíslení tří na jednoho. Ale hostující hráči s touto herní situací nenaložili vůbec dobře, Svoboda ani nemusel zasahovat.
55:00
Plzeň se opět zkouší probojovat do útočného pásma, nakonec se jí to povedlo, svůj průnik zakončil Dvořák střelou.
54:36
Zakázané uvolnění Chomutova.
53:59
53:40
Kašpařík našel u pravé ryčky volného Dvořáka, ale ten v dobré pozici přestřelil.
53:17
Chomutov se opět osvobozuje.
52:46
Plzeň se nemůže usadit v útočném pásmu.
51:58
Nyní však budou hostující útočné snahy zbržděny hrou v oslabení. Treille (CHM) se dopustil hákování.
51:47
Chomutov se rozhodně nevzdává, ale tentokrát ho při útočné snaze zastavil offside.
51:23
Lev pálil z mezikruží, ale puk ke Kostúrovi nedošel.
51:04
Balej opět zkoušel svoje střelecké štěstí, ale ani tentokrát na chomutovského gólmana nevyzrál.
50:21

Že každá střela může skončit v brance ukázal nyní MILAN GULAŠ. Spíše jen tak zkoušel pozornost hostujícího brankáře střelou z úhlu, ale puk se od rameme Kostúra odrazil za brankovou čáru. Asistence: Martin Straka, Jiří Hanzlík.
Dnešní utkání sleduje 6305 diváků.
49:47
Lev bojoval o puk za brankou, nakonec ho sice vybojoval, ale jeho přihrávka nebyla přesná.
49:15
Střela z úhlu Kostúra vystrašila, jen se z ní ohlédl. Naštěstí pro gólmana šla mimo.
48:35
Marušák se pokoušel o střelu od modré čáry, ale trefil jen svého spoluhráče Pletku.
48:10
Sledujeme klidnější pasáž hry. Hraje se převážně ve středním pásmu.
47:50
Straka už dnes zlomil třetí hokejku. Tentokrát při buly.
47:38
47:30
Až nyní přišla první střela na Svobodu, druhou zblokoval Jeřábek.
46:35
Plzeň se zatím velmi dobře brání, Chomutov se ve své přesilové hře nemůže k ničemu dostat.
45:56
A opět...
45:43
Domácí vyhazují.
45:36
Velmi zbytečné vyloučení Gulaše (PLZ) za sekání v útočném pásmu.
45:33
Vlasákovu střelu zblokoval Zálešák.
44:33
Kovář jen tak plácl do puku, jak hokejisté rádi říkají, a ten jen o pár centimetrů minul chomutovskou branku.
44:07
Chomutov se dopustil zakázaného uvolnění.
43:28

VÁCLAV PLETKA tečoval St. Pierrovu střelu od modré čáry a odčaroval tak kouzlo Matúše Kostúra, který v utkání poprvé kapituluje. Asistence: Nicolas St. Pierre, Tomáš Vlasák.
42:17
A Straka se k dorážce nedostal, protože byl podražen Hřebejkem (CHM), který si jde na dvě minuty odpočinout na trestnou lavici.
42:16
Straka našel rozjetého Baleje, který velmi nebezpečně vypálil, Kostúr puk vyrazil pouze před sebe, ale Straka už se k dorážce nedostal.
42:03
Pulpán vyrazil do protiútoku, vystřelil. Svoboda jeho pokus vyrazil a jako supi už se hnali k dorážce jeho spoluhráči. Ta se jim nakonec i podařila, ale nepochopitelně pro všechny přítomné zamířila mimo. Následný souboj v brankovišti navíc vyrazil branku z její pozice.
41:31
Johnson se dožadoval vyloučení za faul na svou osobu, ale rozhodčí jeho prosbu nevyslyšeli.
40:52
Balej vybojoval puk pro Pletku, který se pokoušel zakončit z úhlu, chumutovský brankář, ale lapačkou puk udržel u své levé tyčky.
40:24
Gulaš si párkrát vyměnil puk se Strakou, ani jeden ale pořádně nevystřelil, Kosťúr neměl žádnou práci.
40:01
Do druhé třetiny inidáni vlétli a i hned navýšili své vedení už na 3:0. Chomutov byl chvíli zaskočen, ale pak se jeho hráči probrali a dokázali snížit na rozdíl jediného gólu. A i tuto třetinu prohrál tým, který na soupeřova brankáře vyslal více střel. Plzeň přestřílela Piráty 17:10, přesto druhou třetinu prohrála 1:2. Mezi druhou a třetí částí hry si jistě budou mít domácí hráči v šatně co říci.
Zásahy gólmanů ve druhé třetině:
Svoboda - 8
Hanuljak - 1
Kostúr - 15
40:00
39:22
Vlasák kličkoval v útočném pásmu, nakonec vystřelil, ale chomutovský gólman si jeho pokus vychutnal.
38:49
Domácí zkoušejí navýšit svůj náskok, ale Kostúr je zatím neprůstřelný.
38:31
A teď pro změnu postavení mimo hru, ve kterém byl Pletka.
38:18
Zakázané uvolnění Plzně. I když se domácí hodně zlobí, vhazuje se před Svobodou.
37:47
37:26
Plzeň se osvobozuje.
36:49
Tak tohohle bude Michael Frolík dlouho litovat. Puk mu mířil přímo na hokejku, chomutovský útočník stál před zcela odkrytou brankou, ale "baby Jágr" ho promáchl a zazdil tak velkou šanci hostujícího celku.
36:26
Mozík měl nyní štěstí, puk vypadl mimo hřiště, ale až po odrazu o tvrzené sklo.
36:08
Frolo bojujeje u mantinelu o puk jako lev. Nakonec ho ale nevybojoval, Chumutov se ke kusu černé gumy dostal.
35:43
Nakonec zvítězilo rozhodnutí vyloučit, ale nutno podoknout, že Hanzlík (PLZ) sedí na trestné lavici po velmi přísném vyloučení. Jeho přestupek byl nakonec klasifikován jako nedovolené bránění.
35:43
Rozhdočí nyní mají poradu o tom, zda vyloučit nebo nevyloučit Jiřího Hanzlíka.
35:04
Svobodova branka je vychýlená ze své pozice, následuje vhazování po pravici plzeňského gólmana.
34:48
Ani jednomu z týmů se nyní nedaří přihrávky a založení nějaké kloudné akce. Plzeňský pokus končí icingem.
33:52
Balej pálil na Kostúra, ten si s jeho bombou poradil.
33:40
Do útoku se vrhla také Plzeň, hosté se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.
32:49
Chomutov roztočil útočný kolotoč, Svoboda se má v bráně hodně co ohánět. Především střela Pavalse mu nadělala starosti.
32:32
Offside hostujícího celku.
31:52
Kovář dostal na levý kruh krásnou přihrávku, při střele šel do kolen, ale rána byla moc prudká a také nepřesná.
30:53
Plzeň ale nechce nechat situaci jen tak, ihned se vrhla před Kosútra a svírá hosty před jejich gólmanem. Kostúr byl v ohni střel, ale žádná ho nedokázala překonat.
30:05
Piráti právě vstřelili branku!

Chomutov už hrál klasickou přesilovku, když se ŠTĚPÁN HŘEBEJK dostal hned k několika dorážkám a tou třetí už dokázal dostat puk za Adama Svobodu. Chomutov se dostává na kontakt a zápas hned dostává jiný náboj. Asistence: Martin Rýgl.
29:36
Straka možná trochu zbytečně zkomplikoval domácím situaci, ale nakonec se Plzni podařilo puk dostat z pásma.
29:10
Hra čtyři na čtyři byla přerušena po faulu St. Pierra (PLZ). Chomutov si zahraje přesilovou hru čtyři proti třem.
28:30
Kovář bojuje z chomutovskou brnkou o puk, Straka číhal na přihrávku marně. Chumutovská čtveřice odvedla dobrou obrannou práci.
27:48
Hřebejk (CHM) a Pletka (PLZ) svedli souboj za chomutovskou brankou a oba odcházejí na trestnou lavici.
27:26

Plzeňský odchovanec MILAN KRAFT překonává Adama Svobodu z nenápadné akce. Plzeňský gólman nesklapl betony včas a potom se zlobil sám na sebe. Asistence: Lukáš Pulpán.
27:15
Straka chtěl přenechat puk na útočné modré svému parťákovi z útoku, ale sebrali si ho chomutovští beci.
26:42
Vlasák se zkoušel prokličkovat do útočného pásma, byl však zastaven.
26:23
Zakázané uvolnění domácích, následuje přestávka k čištění ledu.
25:27
Hned v zápětí si situaci obrátili, Lušňák střílel, Hromas dobře clonil před Svobodou, plzeňský gólman si ale se situací poradil a udržel puk před brankovou čarou.
24:53
Lušňák narušil Kovářovi rozehrávku, Hromas toho využil ke střele.
24:02
Lev ani na dvakrát nedosáhl na puk, aby mohl vystřelit, chomutovští obránci ho tdy dostali z pásma.
23:07
Plzeň je nyní jednoznačně aktivnější, hosté se zdají rychlým obdrženým gólem zaskočeni.
22:39
22:20
Johnson tísněn vypálil, ale jeho střela ke Kostúrovi nedoputovala.
20:27
Trenér Chomutova sáhl ke střídání brankářů. Ačkoliv Hanuljak za žádný gól příliš nemohl, nahrazuje ho po třet brance Matúš Kostúr.
20:27

Chomutov se ve druhé třetině ještě ani nerozkoukal a Hanuljak už musel ze své sítě lovit třetí puk. TOMÁŠ VLASÁK zužitkoval přihrávku zpoza branky. Asistence: Martin Straka, Jakub Jeřábek.
20:01
První třetina nenabídla nijak strhující hokej. Především Plzeň neměla nijak mnoho gólových příležitostí. Dalo by se říci, že vytěžila ze svých šancí, co mohla. Chomutov na střely vyhrál 13:9, Svoboda však svou branku na první dvacet minut uzavřel a nepustil z svá záda žádný z pokusů hotujících hráčů.
Zásahy brankářů v první třetině:
Svoboda - 13
Hanuljak - 7
20:00
19:47

Tak tohle snad ani plzeňští nechtěli. Útok v posledních vteřinách první třetiny se vydařil na výbornou. Straka předal puk svému hokejovému dvojčeti Vlasákovi, ten vystřelil, MILAN GULAŠ snad jakoby mimochodem projížděl před Hanuljakem a tečoval puk přesně za jeho záda. Asistence: Tomáš Vlasák, Martin Straka.
19:16
Střela domácích skončila v ochranné síti.
18:41
Lev si hned po návratu z trestné lavice klepak hokejkou o led a žádal přihrávku, spoluhráči ho ale nevyslyšeli.
18:34
18:20
Další Svobodův zákrok. Tentokrát ho tečí střely od modré čáry ohrozil Hromas.
17:41
Kovář zajel s kotoučem na hokejce nejprve do útočného pásma, pak z něj nikým těměř neatakován vyjel, přihrál Frolovi a odešel střídat. Takto by se mělo hrát oslabení.
17:26
Proti Frolíkově velmi dobré šanci už zasáhl plzeňký gólman.
17:08
Rýgl se svou střelou z otočky orazítkoval tyč!
16:34
Lev (PLZ) hasil chomutovskou šanci faulem, který rohodčí klasifikoval jako nedovolené bránění a Chomutov má k dispozici druhou přesilovou hru.
15:58
Lušnákova střela nemohla Svobodu vystrašit, plzeňský gólman ani puk nepodržel, okamžitě rozehrál.
15:08
Další buly před Hanuljakem. A Plzeň ho opět vyhrála. Straka s Gulašem a Vlasákem točí chomutovskou obranu.
14:37
Balej nedosáhl na přihrávku od St. Pierra. Plzeňský bek dostává útočné choutky.
13:56
Puk se dostal mimo hřiště, vhazovat se bude po pravici Hanuljaka.
13:42
Po delší době opět Hanuljakův zákrok, tentokrát proti střele Gulaše. Následuje přestávka k čištění ledu.
12:04
Marušák jen tak tak zabránil přihrávce na Lušňáka. To mohla být další velmi nebezpečná situace před Svobodou.
11:36
Plzeň vyhrává většinu vhazování a má tak usnadněnou pozici pro zakládání útoku.
11:08
Nyní už se do útoku ženou domácí. Balej komplikuje rozehrávku Sikorovi, ale Chomutov nakonec puk ze svého pásma dostal.
10:41
Ani Chomutov nezahálí. Rozjetý Zálešák pálil z kruhu, Svoboda puk vyrazil betonem. To byla pro hosty velká šance.
10:24
Straka hledal Gulaše, plzeňský ostrostřelec však přestřelil.
08:50

Plzeň ale přece jen přesilovou hru využívá. Kovář rozjel útočnou akci, kterou zakončil střelou z bezprostřední blízkosti. Hanuljak puk vyrazil, nejrychleji se ale na hranici jeho brankoviště zorientoval ONDŘEJ KRATĚNA, který posílá Plzeň do vedení. Asistence: Jan Kovář.
08:24
Ovšem ne na dlouho. Frolík vystihl plzeňskou rozehrávku a uháněl na Svobodu. Ten byl nucen zasahovat, buly před domácím gólmanem.
08:06
Domácí se usazují v útočném pásmu...
07:37
Plzeň se ale rychle dokázala do útočného pásma vrátit a Gajovský (CHM) řešil situaci faulem.
06:56
Kovář zachytil chomutovské vyhození, ale přihrávka na Kratěnu neprošla. Chomutov se nakonec osvobodil a vystřídal.
06:36
Marušákovu střelu ukryl Hanuljak v lapačce. Ale neměl s ní příliš mnoho práce.
05:48
Gulaš vyváží puk a zkusil i vystřelit, jeho pokus byl ale zblokovaný.
04:45
Až nyní Dvořákova lajna aktivně forčekuje.
03:41
Chomutov se díky přesilové hře dostal do tempa a i nadále, ve hře v plném počtu hráčů je velmi aktivní a příliš nepouští Plzeň z jejího pásma.
02:59
02:33
St. Pierre vyvezl puk a nasbíral domácím pár cenných vteřin v oslabení.
02:05
A znova...
01:55
Další plzeňské vyhození.
01:38
První přesilovková střela Chomutova, a hned patřila k těm nebezpečnějším. David Hruška dostal pěknou přihrávku na bod pro vhazování a pálil. Svoboda schoval puk v lapačce.
01:15
Plzeň vyhazuje puk až k Hanuljakovi.
00:59
A máme tu první vyloučení utkání. Na trestnou lavici byl odeslán Marušák (PLZ) na dvě minuty za podražení.
00:30
Kovář donutil Hanuljaka k prvnímu velmi lehkému zákroku. Bude se vhazovat po pravici chomutovského gólmana.
00:01
Škodováci dnes nemohou počítat s nemocným Hollwegem, k zápasu je naopak připraven Marušák, který minulý zápas musel předčasně opustit.
Plzeň dnes uzavře hokejový rok 2012 a také si odbude poslední z trojlístku domácích utkání. Jako třetí soupeř se představí na horkém plzeňském ledě Chomutov. S Chomutovem inidáni hráli v letošní sezóně dvakrát a ani jednou nezvítězili za tři body. Jednou o svém vítězství rozhodli v prodloužení, podruhé dokonce až v samostatných nájezdech.

HC Škoda Plzeň: Svoboda (Halmoši) - Frolo, Jeřábek, St. Pierre, Hanzlík, Marušák, Růžička, Mozík - Balej, Kratěna, Vlasák, Straka, Kašpařík, Lev, Kovář, Dvořák, Havlíček, Gulaš, Johnson, Pletka, Petruška.

Piráti Chomutov: Hanuljak (Kostúr) - Mrázek, Trefný, Macháček, Pulpán, Pavlas, Bartejs, Rýgl, Rutta, Treille, Ton, Hromas, Zálešák, Kraft, Sikora, Hřebejk, Lušňák, Hruška, Frolík, Gajovský, Důras.

Rozhodčí: Wagner, Hrubý - Štofa, Beneš.
Milan Jurčina, který doposud vypomáhal Chomutovu, odehrál za Piráty 22 utkání, v nichž zaznamenal tři asistence a v hodnocení účasti na ledě měl bilanci -12. Bodově nejvydařenější utkání odehrál 2. listopadu, kdy se dvěma finálními přihrávkami podílel na obratu domácího zápasu s Třincem z 1:3 na 5:3. Někdejší člen sestavy Bostonu, Washingtonu či Columbusu odjíždí na vánoční svátky domů, do Chomutova už se účastník tří světových šampionátů a posledních dvou olympijských turnajů nevrátí. Z hráčů, kteří působí v NHL tak v týmu Pirátů zůstává už jen Michael Frolík.
Na krátkou dobu působil v plzeňském dresu gólman Miroslav Hanuljak, obránci Lukáš Pulpán a Jan Rutta patřili k oporám plzeňských mládežnických výběrů, útočník Milan Kraft je plzeňským odchovancem a Michal Důras působil v Plzni pět a půl sezóny. Milan Kraft, juniorský mistr světa, chyběl svému týmu pár zápasů, ale dnes už je připraven naskočit.
Poslední z domácího trojboje mezi vánočními svátky a oslavou nového roku je tady. Tentokrát na plzeňský led zavítá Chomutov, který má v sestavě hned několik jmen, které jsou dobře známé i plzeňským fanouškům.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.