Jiří Tlustý (NJD) 0+0, 2 střely, čas na ledě 14:54
Andrej Nestrašil (CAR) 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:39
Tři hvězdy utkání:
1. Joakim Nordström (CAR) 1+1
2. Justin Faulk (CAR) 1+1
3. Brett Pesce (CAR) 1+0
Je za námi utkání mezi Carolinou a New Jersey. Do třetí třetiny vstoupili aktivně domácí, ale hosté se ihned po neproměněné šanci domácích prosadili a vyrovnali zásluhou Kylea Palmieriho. Vedení si však o sedm minut později vzali zpět domácí, když Schneidera prostřelil Justin Faulk. Pojistku na výhru dal tři minuty před koncem svou brankou Joakim Nordström.
59:49
Nestrašil sice ze středního pásma minul odkrytou branku, ale mrzet ho to určitě nemusí.
59:26
Nepřesná střela od modré čáry dostává hosty ven z útočného pásma.
59:20
Další střela na branku domácích končí v moci domácího brankáře.
59:15
Ward viděl střelu od modré čáry a zachytil ji. Buly po levici domácího gólmana.
59:01
Schneider na střídačce, domácí se dostávají pod tlak.
58:51
Oddechový čas pro hosty.
58:40
Při vhazování u obranné modré Devils se Schneider vrátil do branky, ale vzápětí z ní prchá zpět na střídačku.
58:15
Schneider na střídačce! Hosté v šesti.
58:00
Začali nám poslední dvě minuty utkání, Carolina velice dobře brání, pokud chtějí Devils alespoň bod, měli by začít tlačit na branku Warda více.
56:46
Carolina právě vstřelila branku!
Troufám si říct, ž je rozhodnuto! Adam Henrique nejprve spálil velkou šanci, k puku se dostal Justin Faulk, který puk přenechal JOAKIMU NORDSTRÖMOVI, který svou tvrdou střelou překvapil Schneidera. Asistence: Justin Faulk.
56:07
Cammalleri ztratil puk při přechodu modré čáry, ale stále Devils u puku.
55:26
Hostujícím hráčům se podařilo získat kotouč a ihned míří kupředu.
55:06
Domácí drží puk na svých hokejkách a nikam logicky nespěchají.
54:36
Schneider opět podržel hosty proti střele z velké blízkosti.
54:06
Hainsey poslal puk do středního pásma, ale nepovedlo se mu jej vybojovat pro domácí.
53:14
Lindholm objel s pukem polovinu útočného pásma, z čehož pramenila střela od modré čáry, která se k Wardovi vůbec nedostala.
52:54
Hurricanes se dostávají ke kotouči a vytváří si tlak, který hosté řeší jednoduše. Vyhozením na zakázané uvolnění.
52:30
Severson počkal s pukem za vlastní brankou a nechal své spoluhráče vystřídat.
51:46
Hostím se nepodařilo udržet, ale stále působí velice aktivně, touho za vyrovnáním je žene kupředu.
51:24
Kalinin bojuje o puk v rohu útočného pásma, podaří se Devils udržet pásmo a vytvořit si tlak?
50:35
Domácí si vytvářejí tlak, nutno říct, že nervozita hostí jim k tomu dost vypomáhá.
49:33
Hosté chtějí rychle vyrovnat, ale podobně jako po první brance Caroliny, je defenzíva domácích velice pevná.
49:10
Henriqueho střela neprošla až k Wardovi. Domácí mohou vystřídat.
48:17
Po několik šancích hotí přichází tvrdý direkt od JUSTINA FAULKA, který dostal puk v brejku mezi kruhy a propálil Coreyho Schneidera mezi betony!
47:01
Ruutu našel Tootooa, ale toho zradilo zpracování před odkrytou brankou!
46:43
Po nepříliš hezké pasáži, kdy jsme sledovali spíše boj o kotouč přichází přerušení hry v podání Warda.
45:35
45:20
Akce domácích zastavena ofsajdem.
45:06
Devils se osvobozují vyhozením k Wardovi.
44:24
Z tlaku, který si domácí vytvořili pramenila střela Justina Faulka, která byla ztečována nad ochranné plexisklo okolo kluziště.
43:34
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Tlustý - 2 min., podražení).
43:00
Absolutně neuvěřitelný zákrok Coryho Schneidera! Po obrovské chybě se dostali Staal s Versrteegem do situace tváří v tvář hostujícímu brankáři. Prvně jmenovan poslal puk na Versteega a ten měl před sebou prázdnou branku, ale hostující brankář byl proti, roztáhl se na čáře a zastavil puk!
42:20
Vstřelená branka logicky nakopla hosty, kteří se snaží o další, ale precizní defenzíva Hurricanes funguje na výbornou.
41:18
Devils právě vstřelili branku!
Blesk z čistého nebe! Hosté se nenápadně motali okolo branky domácích, když se najednou zjevil před brankou domácích KYLE PALMIERY a poslal kotouč za záda Cama Warda. Asistence: Mike Cammalleri , Adam Henrique .
40:36
Ihned v úvodu třetí třetiny musel předvést Schneider několik výtečných zákroků, aby zabránil domácím ve zvýšení skóre.
40:01
Skončila nám druhá třetina utkání mezi Carolinou a New Jersey. Ve druhé třetině jsme se konečné dočkali branky, když se díky výborné práci před brankou trefil Brett Pesce a dal tak skóre podobu 1:0. která trvá i po druhé třetině.
40:00
39:10
Kennedyho nebezpečná střela protáhla Warda, který zasáhl vyyrážečkou!
38:47
Další ofsajd hostujícího celku.
38:40
Ke konci třetiny si opět menší tlak vytváří Devils, ale střela Palmieriho minula branku.
38:09
Pěkná stahovačka Henriqueho se ukázala jako přebytečná, protože je díky ní odpískán ofsajd.
37:20
Domácí puk sice vybojovali, ale né a né se dostal ke střele.
37:00
Nestrašil bojuje o puk za brankou Schneidera.
36:30
Ofsajd domácích zastavuje útočnou akci.
35:57
Raskovu střelu, včetně dorážky Versteega vyráží Schneider.
35:24
Severson ve snaze dostat puk do útočného pásma pouze odevzdává na hůl domácích.
35:02
Snaha hostí je patrná, ale je doplněná mnoha nepřesnosti, po jedné z nich je odpískáno zakázané uvolnění.
34:53
Hra přerušena pro přihrávku rukou. Následuje komerční přestávka.
34:28
Další tlak si vytvářejí domácí hokejisté, to se Schneiderovi zcela jistě nelíbí.
34:08
Zakázané uvolnění domácích Hurricanes.
33:47
Devils se snaží, ale perfektní obrana Hurricanes jim v tom více, než dobře brání.
33:08
Hosté se snaží, ale domácí jsou úspěšnější, další závar před brankou Devils musí řešit Schneider. Následuje komerční přestávka.
32:15
Carolina dobře vzdoruje aktivním hokejistům hostí, kteří se snaží o vyrovnání, ale nedaří se jim usadit se v útočném pásmu.
31:33
Zajac se probojoval do pásma, ale Devils se nepodařilo v pásmu usadil a o kotouč přicházejí.
31:20
Carolinu vstřelená branka neuvěřitelně nakopla a hosté neví, kde jim hlava stojí. Schneider se v brance otáčí ze strany na strany a jen díky jeho zákrokům teď na kostce v PNS Areně nesvítí horší skóre než 1:0 z pohledu Devils.
29:57
Tlak domácích gradoval, puk se po nepřesná střele Lilese od modré čáry dostal zpět na modrou k BRETTU PESCEMU, který neváhal a svou střelou překonal Coryho Schneidera! Lví podíl na této brance má domácí Andrej Nestrašil, který dokonale před Schneiderem stínil. Asistence John-Michael Liles, Joakim Nordström.
29:30
Střelu Nestrašila Ward vyrazil přímo na hůl Nordströma, která nedokázal puk poslat za záda Warda!
28:10
Puk se po odrazu od zadního hrazené dostal před branku na hůl Di Giuseppeho, ale ten byl tak překvapený z této šance, že jí před stejné překvapeným Wardem nedokázal proměnit!
27:18
Adam Henrique zastavil útočnou akci Erica Staala, ale domácí jsou stále u kotouče.
26:25
McClement minul z hranice brankoviště branku Schneidera!
25:50
Po špatně posouzeném ofsajdu následuje vhazování ve středním pásmu.
25:35
Di Giuseppe výborně pozdržel rozehrávku hostí za brankou a umožnil tak domácím vystřídat.
24:30
Domácí puk ztratili, čehož pramenila šance pro Devils, konkrétně pro Jiřího Tlustého, jehož střelu od modré čáry tečoval jeden z hráčů a Ward měl co dělat, aby dostal puk mimo tři tyče!
23:46
Po kratším tlaku domácích se Devils dostávají s pukem do středního pásma, ale díky nepřesnostem o něj přicházejí a domácí tak mohou zahájit další akci.
22:04
Nordström se dostal ke střele z pravého křídla, ale bohužel pro domácí jen těsně minul horní tyč branky Coryho Schneidera!
21:45
Kalinin vystřelil z mezikruží, ale Ward jeho střelu pokryl a raději přerušil hru.
21:28
Skinner s Raskem se dostali k puku v mezikruží, ale nedomluvili se a nedostali se ani ke střele, kupředu míří Devils.
21:18
Kennedyho střelu Ward zachytil a přerušil hru.
20:41
Domácí si vytvořili tlak na branku Warda, ale z jejich tlaku pramenila pouze střela od modré čáry, kterou zblokoval jeden z obránců.
20:01
V Carolině je již vše připraveno, co nevidět začne druhá třetina!
Je za námi první perioda dnešního utkání. Hned v první minutě se ve velké šanci ocitl Linhölm, ale Schneider jeho střelu vyrazil, podobně, jako na druhé straně Ward proti Kalininovi. Hosté si vypracovali i další šance, zejména Travis Zajac byl viděl ve dvou velkých šancích, nejprve zády k bráně posílal puk na Warda a poté při samostatné akci nechal vyniknou Wardovu vyrážečku. Vzhledem k tomu, že ani jeden střelec nepřekonal ani jednoho brankáře, je tedy skóre nerozhodné 0:0.
20:00
19:40
Carolina ve snaze vytvořit rychlou útočnou akci ztrácí puk.
19:00
Máme možnost sledovat méně pohlednou část této třetiny, žádný z týmů nechce udělat chybu a tak se jinak nežene.
18:15
Domácí vyhodil z pásma tak šikovně, že puk místo toho, aby po odrazu od mantinelu doklouzal na zakázané uvolnění, tak doklouzal přímo na branku Schneidera.
17:40
Ke konci třetiny si tlak vytvářejí opět domácí hokejisté.
17:15
Tootoo protečoval puk do útočného pásma a oba celky střídají.
16:20
Zajac jel zprava prakticky sám na Warda, ale ten jeho střelu likviduje vyrážečkou!
16:05
Raskova střela minula horní patra branky Schneidera.
15:40
Puk mimo hrací plochu, následuje komerční pauza.
15:18
Skinner nezachytil pas od obránce a je odpískáno zakázané uvolnění.
14:45
Staalova střela ze střední vzdálenosti minula branku Schneidera, Jersey vyváží puk z pásma.
14:03
Hosté pomalu přebírají otěže utkání a vytvářejí si silný tlak na branku Warda.
12:53
Corey Schneider teď zastavil tři po sobě jdoucí střely a ani z následného závaru se domácím nepodařilo překonat brankáře ďáblů.
11:24
Kennedy ve snaze zrychlit akci najížděl za obránci, ale nedostal přihrávku, tak jak by potřeboval.
10:47
Faulkovu střelu Schneider viděl a raději podržel. Buly před brankou Devils.
09:44
Severson ve snaze zastavit puk v útočném pásmu přihrává na hůl domácího hráče, který však ke své smůle posílá puk na hůl Moora.
09:40
Střela Henriqueho od modré čáry končí v náručí Warda, který přerušuje hru.
08:53
Další nebezpečná akce v podání hostí! Zajac dorážel puk zády k brance, ale Ward byl na místě!
08:25
Nebezpečnou střelu Kalinina z pravé strany vyráží Ward mimo tři tyče!
07:40
Severson získal puk ve vlastním pásmu a po přejetí červené čáry jej nahodil a odjel střídat.
06:50
Greene výborně zastavil rozjíždějící se akci domácích ve středním pásmu a získal pik pro Devils.
06:24
Střelu od hrazení Cam Ward viděl, zachytil a přerušil hru. Následuje komerční přestávka.
06:10
Di Giuseppe posílal puk na Skinnera, ale ten se neprotlačil ke střele, u puku po delší době hostující hokejisté, kteří směřují k Wardově brance.
05:15
Hosté vyvezli puk do středního pásma a odcházejí střídat, následné pokračuje tlak domácího celku.
04:53
Josefson zblokoval střelu od modré čáry do rohu kluziště. Tlak domácích pokračuje.
04:23
Domácí se usadili v pásmu, Schneider musí být v permanenci.
03:43
Lindholm poslal puk na Staala, ale ten se nedostal ke střele.
03:05
Nahozené do útočného pásma v podání domácích končí na hráčské lavici hostujícího celku.
02:38
Domácí již v plném počtu a mizérii hostí dokazuje nemohoucnost v rozehrávce, která končí zakázaným uvolněním.
02:05
Devils se nedaří usadit v pásmu, Carolina se výborně brání a dokonce se jim díky Jordanu Staalovi podařilo zaútočit, ale bez většího ohrožení branky.
01:00
Střela od modré čáry byla tečována a Ward si připsal první důležitý zákrok!
00:35
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (E. Staal – 2 min., sekání).
00:27
Lindholm se dostal z pravé strany sám před Schneidera, ale trefil pouze jeho beton!
00:01
V PNC Aréně se již pomalu vše chystá k utkání, jehož start bude již tradičně opožděn.

Carolina Hurricanes: Ward (Lack) – Hainsey, Faulk, Liles, Pesce, Hanifin, Slavin – Versteeg, Staal, Lindholm – Nordstrom, Staal, Nestrasil – Skinner, Rask, Di Giuseppe – Malone, McClement, Nash

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Larsson, Moore, Severson, Gelinas, Schlemko – Cammalleri, Henrique, Stempniak – Tlustý, Zajac, Palmieri – Kalinin, Josefson, Kennedy – Ruutu, Gionta, Tootoo

Rozhodčí: Chris Rooney, Frederick L’Ecuyer – Devin Berg, Tony Sericolo.
New Jersey Devils
Hosté z New Jersey odehráli 35 utkání a připsali si 39 bodů. Tento bodový zisk je řadí na příčku s číslem 9 ve východní konferenci. Co se týče bodování, tak vedoucím mužem je Mike Cammalleri, který si připsal v 35 utkáních celkem 32 bodů (12+20).
Do dnešního utkání nenastoupí: Patrik Eliáš, Bobby Farnham, Jon Merrill a Stefan Matteau.
Carolina Hurricanes
Domácí celek patří po odehrání 34 utkání mezi nejhorší celky východní konference. Domácí si připsali z již zmíněných 34 utkání 31 bodů a patří jim tak patnáctá příčka tabulky východní konference. Bodování týmu vede Justin Faulk se sedmadvaceti body (12+15). Do dnešního utkání nenastoupí: Nathan Gerbe, James Wisniewski a Michael Jordán.
Milí příznivcni kanadsko-americké NHL, vítejte u přenosu utkání Carolina Hurricanes – New Jersey Devils, utkáním, které začíná krátce po jedné hodině ranní, Vás bude provázet Kryštof Severa.