Dnešní utkání je u konce! Švédsko potvrdilo roli favorita a porazilo Dánsko vysoko 5:0!

Švédsko potvrdilo roli favorita hned po třinácti sekundách hry, kdy se prosadil Adrian Kempe. Švédové pokračovali v aktivní hře, a dostali k dispozici čtyřminutovou přesilovou hru. Tu dokázal využít přesnou střelou od modré čáry Gustav Forsling! "Domácí" nadále určovali tempo hry, a svého soupeře prakticky k ničemu nepustili, a první třetinu zaslouženě vyhráli 2:0!

Ve druhé třetině jsme sledovali velkou převahu švédského týmu, který v úvodní pětiminutovce svému soupeři skoro nepůjčil kotouč. V 35. minutě měl obrovskou šanci Oskar Lindblom, nicméně proti jeho střele vytáhl parádní zákrok Lillie! "Domácí" celek se dočkal až dvě minuty před koncem, kdy se prosazil velmi přesnou tečí Oskar Lindblom, který navýšil vedení svého týmu na 3:0!

Ve třetí třetině Švédové lehce polevili, i tak se však dokázali dvakrát prosadit. V 51. minutě se předvedl krásnou střelou William Lagesson, a na konečných 5:0 v závěru upravil Alexander Nylander!

Nejlepšími hráči dnešního utkání – Matthias Lassen (Dánsko), Adrian Kempe (Švédsko)

To je z mé strany vše, a u dalšího textového přenosu se těším brzy nashledanou!
59:32
Dnešní utkání se již dohrává, a švédská reprezentace si užívá potlesku svých fanoušků.
58:51
Švédové ani v samotném závěru svému soupeři kotouči nedávají, a kombinují ve středním pásmu.
58:00
Tak, teď už to vypadalo, že Švédsko přídá šestou branku, nicméně Lillie předvedl velkou parádu! Z levé strany posílal kotouč před branku Jacob Larsson, který našel přesně Forsbacku Karlssona, jehož zakončení však skončilo v lapačce výborného Lillieho!
57:49
Ještě jedna velká šance pro Švédsko! Na pravé straně se dostal ke kotouči Carl Grundström, který následnou přihrávkou našel před brankou Erikssona. Toho však vychytal Lillie!
57:22
Středem hřiště se pokoušel projít vpřed Niklas Andersen, nicméně jeho postup zastavila hned dvojice protihráčů!
56:51
Dánové se ještě pokoušejí vstřelit alespoň jednu branku, nicméně švédská obrana pracuje v dnešním zápase na jedničku.
55:55
Švédsko právě vstřelilo branku!
V závěru zápasu přidávají Švédové pátou branku, a Dánové dostávají nepopulárního "bůra"! Na levé straně zakombinoval Larsson s Rasmusem Asplundem, který následnou krásnou přihrávkou našel před brankou volného ALEXANDERA NYLANDERA, který ukázal rychlé ruce, a překonal Lillieho! Asistence: Rasmus Asplund, Jacob Larsson.
55:04
Dánové dělají při rozehrávce chyby opravdu často, a po jedné z nich se dostal ke kotouči Forsbacka Karlsson, který našel na modré Englunda. Rána švédského kapitána však skončila mimo!
54:21
Chyby v dánské obraně mohl využít Adrian Kempe, ten se však ještě pokoušel vylepšit pozici pro Lindbloma, a tomu sjel kotouč z hole.
53:48
Švédsko velmi sympaticky kombinovalo v útočném pásmu, a "domácí" vytvořili pozici pro Gabriela Carlssona, jehož ránu však dokázal vyrazit Lillie!
53:02
Po několika chybách ve středním pásmu se dostal ke kotouči Kristian Jensen, který zavezl puk do pásma, a předal ho Lassenovi. Dánský obránce pohotově vystřelil, nicméně Sandström dokázal zasáhnout!
52:32
"Domácí" kombinovali v útočném pásmu, nicméně se k zakončení nedokázali dostat, a vpřed postupoval Dánsko. Ani hostující celek se však ke střele neprobojoval.
51:52
Ostrou ranou od modré čáry se prezentoval Jacob Larsson, jehož pokus se pokoušel tečovat ještě Asplund. Lillie nakonec kotouč vyrazil do ochranné sítě!
51:26
Hned po vhazování ve vlastním pásmu vyrazil vpřed Axel Holmström. Švédského útočníka však včas dohnal Lasen, který ho také obral o puk.
50:48
Švédsko se i tentokrát dokázalo poradit s dobře napadajícím soupeřem, a může zamířit směrem vpřed!
50:02
Necelých deset minut před koncem navyšují Švédové své vedení, a dostávají se do čtyřbrankového vedení! Skvělou práci odvedl na levé straně Christoffer Ehn, který se dokázal uvolnit ze souboje s dánským hráčem, a dostal kotouč na pravou stranu, kam si najel WILLIAM LAGESSON. Švédský obránce se prezentoval přesnou střelou, na kterou byl Lillie krátký! Asistence: Christoffer Ehn, Jens Lööke.
49:31
William Lagersson dostal kotouč na pravou stranu, a svou střelu směřoval na vzdálenější tyč. Jeho pokus však branku Lilleiho minul!
48:54
"Domácí" však našli cestu do útočného pásma, a nepřesnou střelou se prezentoval Lindblom. Následně rozehrával Jensen, který poslal kotouč na zakázané uvolnění.
48:25
Švédsko rozehrávalo z vlastní třetiny, nicméně útočná trojka Dánska skvěle napadala, a nepouští svého soupeře z pásma ven.
47:59
Špatnou rozehrávku Larssona vystihl ve středním pásmu Joel Eriksson, který si nabruslil po levé straně do pásma, a pokoušel se překvapit Lillieho střelou na přední tyč! Dánský brankář byl však pozorný!
47:33
Jacob Larsson byl při rozehrávce tísněn napadajícím Löökem, a tak pouze nahodil kotouč na Lillieho. Ten vyrazil kotouč k obráncům, kteří se chystají rozehrávat.
46:56
Švédsko viditelně ubralo ze svého tempa, které předvádělo ve druhé třetině. Dánové se dostávají do hry, nicméně žádná větší šance z toho zatím nebyla.
45:48
Do zajímavého úniku se dostal Jeppe Holmberg, který měl možnost odčinit své dvě vyloučení. Následná střela dánského útočníka však byla vyražena Sandströmem!
45:21
Domácí Švédové se sice dokázali dostat do útočného pásma, nicméně Dánsko velmi rychle vyhodilo kotouč zpět. Následně se ho zmocnil Holmström, který to zkusil od modré. Jeho střela však skončila v náruči Lillieho!
44:52
Gustav Forsling udělal před modrou čárou pěknou kličku, a postupoval po levé straně do útočného pásma. Po jeho souboji s Lasenem však kotouč skončil v ochranné siti.
44:18
Švédsku se nepodařil přechod do útočného pásma, a u kotouč byli Dánové. "Hostům" však nevyšla rozehrávka, a puk skončil na zakázaném uvolnění.
43:41
Hned po vhazování v pásmu Dánska vypálil tvrdě od modré obránce Carlsson, jehož pokus však dokázala zablokovat obrana Dánska!
43:05
Dánský obránce Lasse Knudsen se teď u střídačky vůbec nepáral s Jensem Lookem, kterého ostře poslal na mantinel. Švédský útočník by však měl být v pořádku.
42:25
Aktivní Dánové získali kotouč ve vlastním pásmu, a postupovali vpřed. Jejich postup však zastavil hvizd pomezního rozhodčího, který odpískal ofsajd!
41:54
Švédové si počínali při rozehrávce hodně pomalu, nicméně se jim podařilo dobře napadající Dány obehrát, a mohou pokračovat vpřed!
41:09
Dánové pokračují v aktivní hře! Do útočného pásma si to namířil Kristian Jensen, který dokázal zakončit přes Lagessona, nicméně jeho střelu Sandström lapil!
40:26
Hned na začátku třetí třetiny se dánská reprezentace dokázala usadit v útočném pásmu, a kombinovala. Do zakončení se však zatím svěřenci Olafa Ellera nedostali.
40:01

Střely ve druhé třetině – 23 – 4

Třetí třetina začne přibližně v 16:55!
40:00
39:03
O další střelecký pokus dánského celku se postaral Olsen, jehož střela však branku Sandströma minula. U kotouče jsou "domácí", kteří postupují vpřed!
38:28
Do útočného pásma najel po levé straně Soren Nielsen, a dánský útočník se dostal pohotově ke střele. Jeho pokus však skončil v náruči Sandströma!
37:59
Ve středním pásmu chyboval Jeppe Holmberg, a do úniku se málem mohl dostat Adrian Kempe. Švédský útočník však nakonec na kotouč nedosáhl!
37:17
Teď už se však Švédové prosazují, a dostávají se do tříbrankového vedení! Dánové vyhráli vhazování ve vlastním pásmu, a Lasen mohl vyhodit. Dánský stoper však zlomil hůl, a následně se kotouč dostal na modrou čáru. Obránce Adam Ollas Mattsson nahodil kotouč před branku, kde jej ideálně tečoval OSKAR LINDBLOM, a puk skončil za zády Lillieho! Asistence: Adam Ollas Mattson, Andreas Englund.
36:36
Švédové založili svůj postupný útok ve vlastním pásmu, a po pravé straně najel do pásma Nylander, který se dostal i ke střele. Lillie byl však na svém místě!
36:03
Problém vyřešen, a můžeme pokračovat. Švédsko mezitím svou přesilovou hru nedokázalo využít, a Dánsko je zpět v plném počtu!
35:23
Tak, a máme tu stejný problém jako v první třetině! Uprostřed ledu se objevila opět rýha, nicméně teď už se jedná spíše o větší díru ...
34:56
Parádní zákrok teď předvedl dánský brankář Lillie, který už byl málem překonaný po střele Oskara Lindbloma, nicméně vyatáhl parádní zákrok, a svou hokejkou dokázal dostat kotouč mimo branku!
34:31
Švédové zavřeli svého soupeře v pásmu, a velkou šanci měl Axeů Holmström. Jeho střela však mířila pouze do připraveného Lillieho!
33:55
Rozhodčí však signalizují další vyloučení! Dánská střídačka špatně střídala, a Sandström poslal kotouč právě ke střídačce svého soupeře, a Švédsko si zahraje přesilovou hru!
33:36
Velkou chybu udělal při rozehrávce Mathias Lassen, a ke kotouči se dostal Gabriel Carlsson Ten však byl velmi rychle napadán Mieritzem!
32:55
Tak přesilová hra švédské reprezentace neměla dlouhého trvání. Na trestnou lavici míří Joel Eriksson za držení protihráče.
32:39
Švédsko se dokázalop hodně dlouho udržet v útočném pásmu, a nebezpečně střílel Larsson. Poté už se však k puku dostali Dánové, a hra je přerušena. Na trestnou lavici míří Jeppe Holmberg!
31:50
Švédové si mohou vyzkoušet situaci šest na pět, neboť rozhodčí signalizují faul, a "domácí" mají kotouč na svých holích, a kombinují v útočném pásmu.
31:33
V útočném pásmu byl hodně aktivní Andreas Englund, který byl nejdříve tvrdě naražen na mantinel od Lasena, a tak se mstil. Následně se švédský kapitán "kočkoval" s Dány na brankovišti, avšak nic velkého z toho nebylo!
31:06
Dánové se následně dostali do protiútoku, a na jeho konci byla střela Kristian Jensena. V tomto případě se však vyznamenal také Sandström, který poslal kotouč do ochranné sítě!
30:52
Dmytro Timashov probluslil celé útočné pásmo, a následně se pokoušel projít mezi kruhy, nicméně byl podražřen Olsenem. Rozhodčí však vylučřovat nebudou!
30:02
Axel Holmström to udělal velmi dobře v útočném pásmu, když si vybruslil z pravého rohu na hranici kruhu, a zkoušel mířit do horních pater branek. Jeho ránu však Lillie srazil do ochranné sítě!
29:39
Hostující Dánsko se také dostalo do postupného útoku, a v útočném pásmu si našel prostor na střelu Andersen. Jeho střelu však Sandström bez problémů lapil!
29:26
Teď bylo vidět ve hře obou celků několik nepřeností, a díky tomu teď mají Dánové hodně času na poklidnou rozehrávku.
28:56
Dánské reprezentaci se opět nedařilo při rozehrávce, a u kotouč se jsou "domácí" Švédové.
28:21
Rondbjerg skvěle zakombinoval v mezikruží s Jensenem, který si následně natáhl kotouč na pravou stranu, nicméně přes Lagessona se do zakončení nedostal.
27:26
Švédové se dostali do rychlého protiútoku, a mezi kruhy dostal přihrávku Apslund, který pohotově vystřelil. Lillie však dokázal kotouč lapit, a hra je přerušena!
26:36
Švédové své první oslabení v dnešním utkání zvládli na jedničku, a dle mého nározu byli nebezpečnější než Dánové. Každopádně Grundström je již zpět na ledě.
26:11
"Domácí" se však hned po vhazování dostali ke kotouči, a vpřed vyrazil Alexander Nylander. Švédský útočník to zkoušel ještě ze středního pásma. Lillie kotouč lapil, a raději přerušuje hru!
26:01
Na modré dostal trochu prostoru obránce Anders Krogsgaard. Dánský kapitán vyslal dobrou střelu, ale Sandström si připsal první zákrok ve druhé třetině!
25:36
Švédové si však při svém oslabení počínají výborně, a opět dokázali vyhodit kotouč do pásma svého soupeře.
25:08
Ve vlastním oslabení se dostal do útoku Forsbacka Karlsson, který však zůstal v útočném pásmu sám, a kotouč velmi rychle ztratil.
24:31
Teď však bude mít dánská reprezentace možnost přesilové hry! Carl Grunström byl hodně důrazný na brankovišti, a natlačil Lasse Knudsena na brankovou konstrukci. Švédský útočník dostává dvě minuty za hrubost!
24:17
Švédsko zatím ve druhé třetině svého soupeře doslova drtí, a Dánové se nemohou dostat ke kotouči, natož do útočného pásma.
23:31
Axel Holmström našel krásnou křížnou přihrávkou volného Larssona, který obkroužil branku, a následně kotouč posílal před Lillieho. Nikdo ze Švédů však na kotouč nedosáhl!
23:04
O další střelecký pokus od modré čáry se postaral William Lagesson. Jeho ránu Lillie vyrazil před sebe, a k dorážce se dostal Asplund. I jeho pokus však dokázal Lillie lapit, a udržel kotouč před brankovou čárou!
22:57
Švédsko zatím ve druhé třetině svého soupeře nepouští do hry, a opět kombinovalo v útočném pásmu. Od modré to zkoušel Englund, nicméně jeho střela skončila v náruči Lillieho!
22:03
Druhá útočná formace Švédksa si opět dokázala vytvořit tlak v útočném pásmu, a po nebezpečné střele Ollase Mattsona se dostával k dorážce Timashov. Tomu však nakonec kotouč sjel z hokejky!
21:30
Dlouhou kombinaci švédské reprezentace nakonec ukončila střela obránce Carlssona, který skončila v náruči dánského brankáře!
21:01
Od modré čáry to teď zkoušel obránce Larsson, jehož ránu však Lillie vyrazil do rohu kluziště, a Švédsko pokračuje v kombinaci.
20:31
Švédové vstoupili aktivně i do druhé třetiny, a stále se drží v útočném pásmu. Do zakončení se však zatím nedostali.
20:01

Střely na branku v první třetině – 14 – 2

Druhá třetina začne přibližně v 16:00!
20:00
19:11
Dánové špatně střídali, čehož mohl využít Oskar Lindblom. Švédský útočník si najel před Lillieho. Na poslední chvíli ho však rozhodil obránce, a ke střele se nedostal.
18:37
Eriksson společřně s Grundströmem výborně zabojoval za brankou, a prvně jmenovaný dokázal vybojovat kotouč. Ten následně poslal na modrou, odkud vypálil Pettersson. Jeho pokus však přesný nebyl!
17:55
Po hodně dlouhé době se dostali Dánové do kombinace v útočném pásmu. Za brankou se dostal ke kotouči Mathias From, který obrkoužil branku, a pohotovou střelu se pokoušel překonat Sandström. Švédský brankář však dokázal zasáhnout lapačkou!
17:21
Svěřencům Olafa Ellera se tentokrát nepovedla rozehrávka, a dánští obránci pouze odevzdávají kotouč svému soupeři.
16:39
Přesilová hra švédské reprezentace je u konce! Jeppe Holmberg se již prohání po ledě, a Dánové mají puk ve vlastní třetině.
16:19
Dánsku se podařilo konečně vyhodit, nicméně Švédové se dokázali velmi rychle dostat zpět do útočného pásma.
15:42
První střelu během přesilové hry vyslal obránce Marcus Pettersson, jehož střela se od dánského obránce odrazila na hokejku Lindbloma. Jeho následnou ránu zablokoval dánský bek!
15:17
Švédsko zatím kombinuje v útočném pásmu, nicméně výborně napadající Dánové domácí zatím nepouštějí k žádné střele!
14:39
Další přesilová hra pro švédskou reprezentaci! Rasmus Apslund si výborně kryl kotouč před napadajím Holmbergem, který nakonec hákoval, a míří na trestnou lavici.
14:19
Alexander Nylander zatáhl kotouč po levé straně do útočného pásma, a následně jej poslal pod sebe, kam si najel Adam Ollas Mattsson. Jeho střela však mířila těsně mimo!
13:59
Švédové jsou střelecky při chuti, a o další pokus se postaral od modré čáry Carlsson. Jeho tvrdá střela však mířil mimo!
13:36
Na led se dostala první útočná formace švédské reprezentace, a do velké šance se dostal Axel Holmström. Jeho střela však byla sražena do ochranné sítě!
13:13
Švédsko pokračuje ve svém aktivním výkonu, a svého soupeře nadále přehrává. Tentokrát zatáhl kotouč do branky Chrisogger Ehn, a Švédové kombinují v útočném pásmu.
12:34
Po levé straně najel do útočného pásma Joel Eriksson, který hned po přechodu modré čáry vypálil. Lillie však jeho přízemní střelu dokázal vyrazit do rohu kluziště.
11:19
Hostující reprezentace se nakonec dokázala dostat do pásma, a Mathias From našel mezi kruhy Kraga, jehož střela však nebyla přesná.
10:59
Dánsko momentálně kontroluje hru ve vlastním pásmu, nicméně soupeř velmi aktivně napadá!
10:22
Švédové nakonec dlouhou čtyřminutovou přesilovou hru využívají, a dostávají se do dvoubrankového vedení! Na levé straně operoval s kotoučem Forsbacka Karlsson, který následně poslal kotouč na modrou čáru, odkud vyslal svižnou ránu GUSTAV FORSLING. Lillie měl zakrytý výhled, a střela švédského obránce skončila v síti! Asistence: Jacob Forsbacka Karlsson.
09:37
Další velká šance "domácího" celku! Před branku dostal krásnou přihrávku Alexander Nylander od Erikssona. Švédský útočník však v tváří tvář Lilliemu neuspěl!
09:04
Dánsko opět dokázalo vyhodit kotouč do středního pásma, nicméně Švédové se velmi rychle vrátili zpět, a kombinují.
08:31
Hned na začátku dlouhé přesilové hry měl velkou šanci Axel Holmström, kterého našel mezi kruhy Kempe. Jeho střela se však mezi tři tyče nevešla!
08:03
Rozhodčí navíc objevili nějakou rýhu v ledě, a situace se stále řeší ...
08:03
Tak pozor! V obličeji Dmytra Timashova se navíc objevila krev, tudíž True dostává trest 2+2 minuty, a Švédy čeká dlouhá přesilová hra!
08:03
První přesilovou hru dnešního utkání si zahraje aktuálně vedoucí celek! Na trestnou lavici míří dánský útočník Alexander True za vysokou hůl!
07:26
Obránce Lagesson se dostal při rozehrávce pod tlak dvojice protihráčů, a o kotouč přišel. Ten se následně odrazil na modrou, odkud to zkoušel Jensen. Jeho střela však nebyla přesná ...
06:48
Domácí se velmi rychle dostali zpět do útočného pásma, a po dobré prácí Lindbloma střílel Axel Holmström, jehož ránu však dokázal Lillie vyrazit!
06:15
Třetí formace švédského týmu zajímavě kombinovala v útočném pásmu, nicméně Dánové dokázali dostat kotouč do středního pásma.
05:43
První střelecký pokus dánského celku má na svědomí Soren Nielsen. Jeho střelecký pokus z mezikruží však nemířil přesně.
04:59
Další obrovská šance švédské reprezentace! Za brankou to udělal velmi dobře Timashov, který přesnou přihrávkou našel mezi kruhy Grundströma. Jeho pohotovou ránu však Lillie dokázal vyrazit!
04:19
Hostující celek se teď mohl poprvé v zápase dostat do postupného útoku, avšak opět přišla ztráta, a na druhé straně střílel Forsbacka Karlsson. Jeho pokus však Lillie vyrazil!
03:14
Dánové měli opět problémy při rozehrávce, a po nepřesné přihrávce Mieritze se dostal ke kotouči Larsson, který pohotovou přihrávkou našel vlevo Ehna. Jeho následná rána zápěstím prolétla těsně mimo!
02:42
Švédská reprezentace zatím zcela jasně kontroluje dnešní utkání, a svého soupeře přehrává. Na levé straně si tentokrát udělal prostor opět Forsling, který vyzkoušel pozornost Lillieho.
01:59
Od modré čáry to zkoušel obránce Gustav Forsling, jehož ostrá střela však mířila mimo dánské branky!
01:18
Na levé straně v útočném pásmu dostal hodně prostoru Timashov, který následnou přihrávkou hledal před brankou najetého Nylandera. Kotouč však skončil v lapačce Lillieho!
00:51
Švédsko tak bleskovou brankou otevírá skóre dnešního utkání. V aktivní hře však pokračuje i nadále, a momentálně je u kotouče ve vlastním pásmu.
00:13
Švédsko se hned z prvního útoku v dnešním zápase prosazuje, a jde do bleskového vedení! Úvodní vhazování sice vyhráli Dánové, nicméně se jim nepovedla rozehrávka, a ke kotouči se dostal ADRIAN KEMPE. Švédský útočník si nabruslil do útočného pásma, a přesnou střelou pod břevno, posílá "domácí" celek do vedení! Asistence: Oskar Lindblom.
00:01
Obě mužstva jsou již nastoupena na ledové ploše, a za malou chvíli začínáme!

Švédsko: Sandström (Söderström) – Lagesson, Forsling, Larsson, Carlsson, Ollas Mattson, Englund (C), Pettersson – Lindblom, Holmström (A), Kempe – Timashov, Asplund, Nylander – Fosbacka Karlsson, Grundström, Eriksson – Lööke, Ehn, Karlsson

Dánsko: Lillie (Seldrup) – Lasen (A), Mieritz, Krogsgaard (C), Knudsen, Weichel, Jensen, Adamsen – From, Krag, True (A) – Jensen, Rondbjerg, Nielsen – Olsen, Korsgaard, Holmberg – Jensen, Christensen, Boysen Andersen

Rozhodčí: Rantala, Wiegand – Otmachov, Waldejer.
Příjemné středeční odpoledne všem hokejovým fanouškům a fanynkám! Mistrovství světa hráčů do 20 let pokračuje v plném proudu, a dnes jsou na programu další čtyři zápasy. My se společně zaměříme na utkání Švédska s Dánskem. Úvodní vhazování je naplánováno v 15:00, a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
ŠVÉDSKO
Švédsko přivezlo do sousedního Finska velmi silnou sestavu, a severská země se netají nejvyššími ambicemi! Švédská reprezentace se momentálně nachází na prvním místě tabulky s plným bodovým ziskem šesti bodů. Svěřenci trenéra Rikarda Gronborga navíc mají velmi dobré skóre 9:3!

Švédové vstoupili do turnaje zápasem se Švýcarskem, ve kterém potvrdili svou kvalitu, a po výborném výkonu celého mužstva dokázali vyhrát vysoko 8:3! Ve druhém zápase čekala na svěřence trenéra Gronborga těžká zkouška v podobě velkého favorita celého MS – USA! O jedinou branku velmi vyrovnaného utkání se nakonec postaral Alexander Nylander, který rozhodl o třech bodech pro svou zemi! Švédsko bude vstupovat do dnešního utkání v roli velkého favorita, a mělo by získat tři body.
DÁNSKO
Dánsko bylo nalosováno do velmi těžké skupiny A, a lze očekávat, že bude bojovat se Švýcarskem o čtvrté místo, které zaručuje postup do čtvrtfinále! Momentálně se Dánové nacházejí na čtvrté příčce se ziskem tří bodů.

Svěřenci Olafa Ellera sehráli na tomto turnaji již dvě utkání, a hned první bylo velmi důležité! Dánsko se utkalo se Švýcarskem, a ve velmi vyrovnaném utkání dokázalo zvítězit 2:1, a výrazně se přiblížilo postupu do čtvrtfinále. Ve druhém zápase na turnaji se Dánsko střetlo s Kanadou. Favorit utkání rozhodl o své výhře ve druhé třetině, kdy se prosadil hned 4x, a celkově vyhrál 6:1!