Situace v osmifinálové skupině E je nyní následující. České hráčky budou ve večerním utkání fandit Francouzkám, od kterých potřebují výhru nad Turkyněmi. V neděli následně musí porazit právě nepříjemné Turecko, se kterým sice Češky v přípravě uspěly, ale rozdíl mezi přátelským a soutěžním zápasem je markantní. Postoupit do čtvrtfinále bude tedy hodně těžké. S tímto konstatováním se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek večera.
Takovou přestřelku Řekyně neodehrají každý den, výrazně překonaly průměr z turnaje a především dobrou obranou a lehkou střeleckou mizérii Češek, které ve druhém poločase daly jen 23 bodů, získávají trochu překvapivou, avšak zaslouženou výhru.
Nakonec z toho nic nebylo a české basketbalistky si výrazně komplikují cestu do čtvrtfinále, když prohrávají s houževnatými Řekyněmi o 3 body.
40:00
Konec zápasu. (74:71)
39:56
První nedala. A druhý nahodila! Z autu rozehrávají Češky po teči Řekyň! (74:71)
39:54
Taktický faul Chatzinikolaouvé, dvě šestky pro Bortelovou. (74:71)
39:50
Řekyně Kaltsidouová je ne šestkách stoprocentní. (74:71)
39:50
Takovým hokejovým bodyčekem se o to postarala Elhotová. (72:71)
39:49
Češky musí nyní faulovat! (72:71)
39:46
Alena Hanušová proměnila extrémně těžkou trojku! Neuvěřitelné, co teď naše hráčka proměnila! (72:71)
39:40
Rozdíl čtyř bodů... (72:68)
39:40
Elhotová neproměňuje trojku! Trochu uspěchaná střela, Češky mohly hrát a zkusit dotáhnout zápas do prodloužení. Takto musela faulovat Stejskalová a dvě šestky pro Kaltsidouovou. (70:68)
39:31
Faul Sotiriouové. Time-out pro trenéra Lubora Blažka. (70:68)
39:26
Řekyně koš nedávají a Češky mají stále šanci! (70:68)
39:02
Ale néé, Veselá minula střelu o desku! Tahle neproměněná šance může hodně mrzet! (70:68)
38:50
A daří se mu to! (70:68)
38:28
Stejskalová nedává střelu. Řecko se může dostat do vedení! (68:68)
38:04
Faul Stejskalové na střílející Kaltsidouovou. (66:68)
37:48
Kateřina Elhotová střílí svou třetí trojku v zápase! (66:68)
37:30
Oddechový čas pro Česko. (66:65)
37:30
Kaltsidouová dostává řecké basketbalistky dvě a půl minuty před koncem normální hrací doby do těsného vedení! (66:65)
36:45
A tentokrát potrestána dvěma body Chatzinikolaouvé. (64:65)
36:29
Bohužel druhý ztráta v řadě od českých hráček. (62:65)
35:47
Hanušová se poprvé ve druhém poločase raduje z úspěšné střely. V nejlepší možnou chvíli. (62:65)
35:24
Chatzinikolaouvá se prosazuje a snižuje na rozdíl pouhého bodu! (62:63)
34:58
Češky se střelecky trápí, to však naštěstí nyní platí i pro Řekyně. (60:63)
34:23
Dimitrakouová proměňuje jeden trestný hod. (60:63)
34:05
Oddechový čas pro Řecko. (59:63)
34:05
Extrémně důležitá trojka Veroniky Bortelové! Patnáct bodů pro českou zkušenou veteránku! (59:63)
33:25
Ilona Brurgrová dává první body českého týmu po téměř sedmi minutách! (59:60)
32:50
Kaltsidouová přerušuje střeleckou mizérii trojkou! (59:58)
32:27
Opět měly Češky po útočném doskoku druhou šanci, ale opět z toho naše hráčky nic nevytěžily. (56:58)
32:05
Papamichailová faulovala Burgrovou. První faul čtvrté čtvrtiny. (56:58)
31:39
Oba týmy si vyměnily ztráty. (56:58)
30:57
Nadvakrát se neprosadily ani české basketbalistky. (56:58)
30:25
První útok závěrečné čtvrtiny obsataraly řecké hráčky. Neuspěly. (56:58)
30:01
Začala čtvrtá čtvrtina. (56:58)
Zajímavostí je, že Češky nedaly koš v posledních 3 minutách a 11 vteřinách.
Řekyně držely míč posledních 30 vteřin, ale ani po útočném doskoku nedokázaly svůj útok proměnit.
30:00
Třetí čtvrtina skončila. (56:58)
29:01
Spanouová se skvěle uvolnila pod košem a snižuje na rozdíl jediného koše! (56:58)
Během timeoutu proběhla úprava skóre. Řekyním byl odebrán jeden bod. (54:58)
28:24
Oddechový čas pro Česko. (55:58)
28:23
Ztrátu českého týmu v útoku řecké basketbalistky nepotrestaly. (55:58)
27:53
Spanouová teď naštěstí nedala trojku! (55:58)
27:06
Rychle Řekyně opět snižují, za tři body a to hodně zabolí! (55:58)
26:49
Ilona Burgrová zkušeně úkrokem do strany obešla soupeřku a střílí dva body. (52:58)
26:26
Dva trestné hody proměňuje Kaltsidouová. (52:56)
26:26
Jen se Bortelové vrátila na palubovku, okamžitě vyfasovala čtvrtou osobní chybu. (50:56)
25:48
Řekyně však okamžitě snižují. (50:56)
25:29
Výborný vypich Elhotové a rychlý brejk zakončuje Stejskalová. (48:56)
24:30
V posledních minutkách českým hráčkám zcela odešla střelba, prosadit se nemůže ani Hanušová. Ta má střelbu 4/8. (48:54)
23:59
Spanouová proměnila jednu. (48:54)
23:59
Veselá fauluje Spanouovou a má tři osobní chyby, jde si tedy raději sednout na lavičku. (47:54)
23:27
Dimitrakouová dala oba trestné hody. (47:54)
23:27
Po faulu Veselé už pět. A to zbývá přes 6 a půl minuty. (45:54)
23:23
Češky mají už 4 osobní chyby ve třetí čtvrtině. (45:54)
23:22
Řekyně se nadvakrát neprosadily, ale faul Bortelové ponechává míč v rukou soupeřek. (45:54)
22:21
Verča Bortelová proměňuje trojku a náskok Češek se pomaličku dostává k hranici 10 bodů. (45:54)
21:49
Parádní akce Řekyň! Spanouová viděla nabíhající Sotiriouovou, které dala míč a ta se pod košem nemýlila. (45:51)
21:06
Hanušová sice dala koš, ale údajně faulovala. (43:51)
20:38
Katka Elhotová dává koš s faulem. Proměňuje i trestný hod. (43:50)
20:31
Vzápětí doskok Ilony, ta je teď u všeho! (43:48)
20:25
Trochu zbytečný faul Burgrové. (43:48)
20:13
Střela přes hlavu Burgrové do koše nespadla. (43:48)
19:58
Řekyně nestihly zakončit v limitu 24 vteřin! Opět skvělá obrana českých hráček. (43:48)
19:32
Nádherný průnik Veroniky Bortelové až ke koši! (43:48)
19:17
V obou případech si míč našel cestu do obroučky. (43:46)
19:17
Stejskalová bohužel znovu fauluje. Dimitrakouová ma dva trestné hody. (41:46)
18:57
Neuvěřitelná bojovnost Hanušové pod košem rezultuje nejen v útočný doskok, ale také v další dva body. (41:46)
18:21
Nikopoulouová nebyla při faulu ani na míči, dva trestné hody s chutí využívá. (41:44)
18:21
České basketbalistky mají pět faulů. (39:44)
18:07
Také Jana Veselá je z čáry trestného hodu přesná. (39:44)
17:48
Proměňuje ho. (39:42)
17:48
Spanouová dává bohužel koš s faulem. Ještě střílí jeden trestný hod. (38:42)
17:29
Oddechový čas pro Řecko. (36:42)
17:29
Velmi rychle však zaútočila Elhotová, které se o desku podařilo vrátit šestibodový náskok na českou stranu. (36:42)
17:20
Sotiriouová opět snižuje. (36:40)
16:55
Řecké hráčky mají opět pět faulů. Výhodu dvou trestných hodů dostala Hanušová a nemýlila se. Na kontě má už 9 bodů! (34:40)
16:43
Kaltsidouová se prosazuje dalekou střelou za dva body. (34:38)
16:25
Výborně výborně! Alena Hanušová se zavěsila do vzduchu pod časovým tlakem a střílí trojku! (32:38)
15:52
Burgrová se vytasila s parádním blokem! (32:35)
15:06
Hanušová si s míčem naběhla pod koš a střelou o desku zvyšuje české vedení. (32:35)
14:45
Teď už to Řekyně nestihly! Češky předvedly dvakrát po sobě precizní obranu! (32:33)
14:18
Jana Veselá střílí obě šestky. (32:33)
14:01
Už už to vypadalo, že to Řekyně v časovém limitu nestihnou, ale nakonec stihly. Škoda! (32:31)
13:35
Bortelová navrací Češky do vedení po úspěšné střele. (30:31)
13:21
Chatzinikolaouvá při střelbě šestek padesátiprocentní. (30:29)
13:09
Burgrová opět efektivní po dobrém průniku pod soupeřův koš. (29:29)
12:45
Po delší době se prosazují při střelbě i naše sokyně. Lymouraová proměnila nájezd. (29:27)
12:23
Řecké hráčky si v útoku doskočily míč. (27:27)
11:53
První proměnila, druhý ne. Ale je srovnáno! (27:27)
11:53
Trochu pozdě, ale přece přichází písknutí faulu na Stejskalovou při střelbě. (27:26)
11:38
Neúspěšná střela Řekyň a navíc faul Sotiriouové. (27:26)
11:19
Míša svou úlohu zvládla. (27:26)
11:19
Nebyl to moc pěkný faul na Stejskalovou, ale dva trestné hody pro bloňdatou basketbalistku. (27:24)
11:16
U míče budou Češky, které získávají míč po autu na útočné polovině. (27:24)
10:46
Hanušová o desku koriguje. První dva body této naší hráčky. (27:24)
10:22
Začátek druhé čtvrtky je stejný, jako konec té první. Trojka Sotiriouové. (27:22)
10:01
Začala druhá čtvrtina. (24:22)
Ze zámezí budou rozehrávat Řekyně.
10:00
První čtvrtina skončila. (24:22)
09:52
Řecké basketbalistky se dostávají v samém závěru do vedení. Chyba byla na doskoku, kde Češky nedokázaly v obraně doskočit míč, ten následně putoval k Sotiriouové, která vyslala přesnou trojku. (24:22)
09:05
Dimitrakouová zaznamenává úspěšnou střelu za dva body a bohužel opět stahuje český náskok. (21:22)
08:41
Burgrové, která je výbornou střelkyní trestných hodů, tentokrát míč vypadl z obroučky. (19:22)
08:41
Fantastické uvolnění Burgrové, která oběhla soupeřku, byla faulována a ještě k tomu zakončila. Koš s faulem. (19:22)
08:23
Řekyně se nemýlí. (19:20)
08:23
Bohužel faul při střelbě na Kosmaovou a dvě šestky řeckého družstva. (17:20)
07:48
Řekyně kontrují rovněž tříbodovou střelou, to řecký tým potřeboval. (17:20)
07:34
Elhotová narušuje i rozehrávku soupeřek v obraně. Hodně aktivní v posledních minutách. (14:20)
07:23
Elhotová se rozstřílela! Druhá trojka v řadě! Řecký trenér reaguje oddechovým časem. (14:20)
06:54
Paráda od Katky Elhotové a úspěšná tříbodová střela! (14:17)
06:31
Oddechový čas pro hosty. (14:14)
06:25
Po ztrátě Bartoňové se Řekyně dostaly zadarmo k míči a Spanouová této příležitosti využila. Je opět srovnáno! (14:14)
05:29
Spanouová je na palubovce hodně aktivní a střelou o desku snižuje opět na rozdíl dvou bodů. (12:14)
05:18
Po faulu Spanouové se ke dvěma šestkám dostala dostala Míša Stejskalová. Obě střely si našly cestu do koše. (10:14)
04:41
Rychlý brejk Řekyň, Kosmaová vybojovala míč a snižuje! (10:12)
04:24
Po delší době se ke střele dostala Dimitrakouová, ta využila přihrávky Kosmaové z rozehrávky z autu. (8:12)
03:40
Verča Bortelová využila rychlý brejk! Výborně! (6:12)
03:23
Útočný faul Řekyň. Ty budou brzy v problémech s fauly, pokud budou pokračovat tímto tempem. (6:10)
03:13
Další ztrátu řeckého mužstva využila Veselá, která se uvolnila pod koš a o desku s citem zakončila útok. (6:10)
02:53
Teď už to tam padlo! Ilona Burgrová prodala své zkušenosti. (6:8)
02:50
Druhý faul Řekyň za necelých 30 vteřin. (6:6)
02:07
Češky se nyní nejsou schopné prosadit a dokonale toho využívá Spanouová, která srovnává. (6:6)
01:27
Řekyně, konkrétně Dimitrakouová, korigují skóre. (4:6)
00:57
První úspěch také hráček v bílých dresech – Dimitrakouová střílí dvojku. (2:6)
00:37
Po ztrátě Řekyně Kaltsidouové se ke trojkové střele rozhodla po asistenci Bortelové Veselá a další tři body jsou na světě! (0:6)
00:08
Veronika Bortelová zahajuje zápas z pohledu českých basketbalistek úspěšnou trojkou! (0:3)
00:01
Utkání právě začalo. (0:0)
Do začátku dalšího veledůležitého zápasu českých basketbalistek zbývají poslední minutky – budou se radovat české Lvice či bojovnice antického Řecka?

Řecko: Gkotziová, Nikopoulouová, Dimitrakouová, Chatzinikolaouvá, Christinakiová, Kaltsidouová, Papamichailová, Lymouraová, Sotiriouová, Kosmaová, Fasoulaová, Spanouová.

Česko: Bortelová, Veselá, Stejskalová, Hejdová, Hanušová, Burgrová, Bartoňová, Elhotová, Štěpánová, Pecková, Hindráková..
Na evropském šampionátu mají Češky možnost i zahrát si o účast na olympijských hrách v Riu, k tomu však musí splnit několik podmínek a tou první je postoupit z osmifinálové skupiny do čtvrtfinále. A po výhře nad Běloruskem k tomu mají svěřenkyně trenéra Blažka solidně nakročeno. V případě výhry nad Řekyněmi by si sice vstupenku do další nezaručily, ale vzhledem k tomu, že na ně v neděli čeká Turecko, které v přípravě Češky porazily, by rázem vše vypadalo mnohem růžověji, než se zdálo po základní skupině.
České basketbalistky vstoupí do zápasu s Řeckem v rolích mírných favoritů a především s dodaným sebevědomím po překvapivé výhře nad Běloruskami, které porazily po skvělém závěru ve čtvrté čtvrtině.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.