Výběrové řízení do SpS - dívky - 2018

V případě zájmu o zařazení do systému Sportovně talentované mládeže (STM) – Sportovní střediska (SpS) - dívky od 1. 1. 2018 máte možnost se přihlásit do výběrového řízení. SpS se řídí Rozhodnutím MŠMT programu II. STM (MŠMT), Účelovým určením (MŠMT) a Podmínkami ČBF pro činnost SpS A a SpS B. V případě zásadního porušení Podmínek SpS může být klub vyřazen ze systému STM okamžitě. Výběr...

21. srpna 2017 • 06:39

Na závěr Satellite Tour se dočkalo i družstvo ČR

Soutěže družstev v Hluku zakončily 25. ročník mezinárodních turnajů Satellite Tour 2017. Zatímco v Topolčanech a Havířově se mladí čeští reprezentanti marně snažili vybojovat zlato, v Hluku se jim to…Zdroj: Česká asociace stolního tenisu - Oficiální web českého stolního tenisu

20. srpna 2017 • 22:21

Josef Černý získal 3. místo v Polsku

TZPo včerejším triumfu Kaňkovskéhop na závodě polského ministra obrany startoval Elkov Author na další ministerské klasice, kterou byl závod Szlakiem Wielkich Jezior UCI 1.2 pod záštitou polského ministra zemědělství a rozvoje venkova. Na pódium se tentokrát prosadil Josef Černý, který se po protestech posunul na třetí místo.

20. srpna 2017 • 21:11

Neskutečné: Češi porazili na Univerziádě Koreu!

Nejlepší možný začátek pro české baseballisty! Na letní Univerziádě v Tchaj-peji zvítězili Češi 4:3 nad Koreou. Přispěl k tomu zejména koncentrovaný týmový výkon. Jedná se o historicky první vítězství pro české hráče nad Koreou, která vyhrála už všechno - olympijské hry nebo Premiere 12. Další utkání sehrají Češi v úterý na hlavním stadionu. Klíčovým momentem překvapivého vítězství byl trojbodový hit Matěje Hejmy ve třetí směně. „Dneska Korejcům tradiční zarputilost nepomohla. Zápas začal solo homerunem druhého pálkaře line upu proti nám, my jsme však kontrovali díky Matěji Hejmovi,“ hlásil přímo z Univerziády Petr Ditrich, předseda České baseballové asociace. „Korea ukázala velký respekt vůči nám, když poctivě stahovala každý bod. Druhý byl na balk a třetí na nedohranou double play. Tlak Asiatů narůstal, ale naši pálkaři se prosadili proti bulpenu, Adam Hajtmar stáhl vítězný bod.“ Absolutorium zaslouží nadhazovači, startér Jan Novák odházel 7 směn, osmou hodil Michal Sobotka a poslední Josef Cihlář. Velké překvapení bylo na světě, na vlastní oči ho vidělo asi 800 fanoušků, kteří fandili českému týmu. Dorazila také velká skupina sportovců z  české výpravy.  Naše vítězství nad Koreou bylo druhým překvapením dne, Francie porazila domácí Tchaj-wan. Zápassměřoval k poklidnému vítězství domácích, vedení 3:0 se zdálo malé, ale domácí nepochopitelně znervózněli a na dva auty zápas prohráli v dohrávce. Skupinu vedou evropské týmy, ale asijské velmoci se budou snažit všechno zvrátit. Pokračujeme v úterý na hlavním stadionu. Je prodáno 6 tisíc lístků, televize vysílá přímým přenosem (snažíme se zajistit), domácí musí vyhrát. Náš tým už je ale dost zkušený aby tlak ustál.

20. srpna 2017 • 21:07

Dráhoví junioři finišují přípravu na MS

Desítka českých juniorů se představí na světovém šampionátu, který se uskuteční od 23. do 27. srpna na dráze v italském Montichiari. A rozhodně se nejedou jen zúčastnit, ale myslí vysoko. V sestavě jsou čtyři závodníci, kteří přivezli medaile z nedávného evropského šampionátu.

20. srpna 2017 • 17:28

Zhodnocení ME 2017 v beachkorfalu

Parádní akce a hlavně na úrovni. Tak hodnotí hlavní trenér reprezentace, Ivo Kracík, historicky prvním otevřeném ME v beachkorfbale. Ivo nejen že sestavil všechny tři týmy, ale i na místě je i jako jediný trenér vedl.

20. srpna 2017 • 17:25

Nejžádanější potravinou na univerziádě je ananas

Není vůbec jednoduché obstarat tři chody za den pro patnáct tisíc účastníků a členů doprovodu. Pořadatelé letní světové univerziády to ale zvládají s přehledem a minimálně čeští stolní tenisté jsou…Zdroj: Česká asociace stolního tenisu - Oficiální web českého stolního tenisu

20. srpna 2017 • 16:50

Dimitrij Ovtcharov v Bulharsku odolal japonské přesile

Čtvrtý hráč světového žebříčku Němec Dimitrij Ovtcharov porazil ve finále dvouhry mužů na Asarel Bulgaria Open 2017 Japonce Kenta Matsudairu 4:1. Zbylé tři hlavní soutěže se staly kořistí japonských hráčů…Zdroj: Česká asociace stolního tenisu - Oficiální web českého stolního tenisu

20. srpna 2017 • 16:49

ME 2017 v beach korfbalu

O víkendu 19.-20. srpna se v nizozemském Haagu konalo historicky první Mistrovství Evropy v beach korfbalu. Hrálo se v elitní kategorii seniorů, kde měla Česká republika dvě družstva, které soupeřila v konkurenci 16 týmů a současně i kategorii juniorské (tedy do 19let), kde se o cenné kovy střetlo šest družstev. A česká reprezentace hrála na tomto šampionátu v obou kategoriích jednu z hlavních rolí, ale nakonec obsadila příčky hned pod stupni vítězů.

20. srpna 2017 • 14:26

Zlatý Heger, stříbrný Lhota a dva bronzy z MEJ v Hohenlimburgu

Devět finálových míst vybojovali v neděli (20.8) čeští mladí vodní slalomáři na řece Lenně v německém Hohenliburgu. Závěrečný den mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let přinesl hned čtyři individuální medaile. Bronz v kategorii do 23 let vybojoval kanoista Lukáš Rohan a juniorka Gabriela Satková. V kategorii C1 juniorů vybojoval zlato a stříbro Vojtěch Heger a Matyáš Lhota.

20. srpna 2017 • 13:00

Muži na úvod Univerziády berou vítězství

Čeští basketbalisté vstoupili do 29. letní Univerziády na Tchaj-wanu úspěšně. V prvním duelu v základní skupině zdolali Rumunsko 72:60. V pondělí brzy ráno středoevropského letního času je čeká zápas proti Argentině.  Svěřenci Miroslava Marka do zápasu vstoupili velmi dobře a brzy si získali mírný náskok, ten však Rumuni dokázali do konce první čtvrtiny prakticky zlikvidovat. Ve druhé deseti...

20. srpna 2017 • 11:00

Pět Čechů pro MS handicapovaných cyklistů

Vrcholná soutěž handicapovaných cyklistů - mistrovství světa v jihoafrickém Pietermaritzburgu se rychle blíží. O medaile od 31. srpna do 3. září bude v časovce a silničním závodu usilovat pětice českých reprezentantů.

20. srpna 2017 • 09:04

Na satelitu v Hluku se Češi konečně dočkali zlata

Teprve až poslední turnaj seriálu Satellite Tour 2017 ozdobili mladí čeští hráči a hráčky zlatou medailí. V Topolčanech i Havířově byla jejich maximem druhá místa, nyní se Ondřej Květon v…Zdroj: Česká asociace stolního tenisu - Oficiální web českého stolního tenisu

19. srpna 2017 • 23:14

Kaňkovský obhájil Puchar MON

TZAlois Kaňkovský obhájil polský závod Puchar Ministra Obrony Narodowej UCI 1.2, když v závěrečném spurtu přespurtoval polskou dvojici Laton Janiszewski. Jiří Polnický navíc získal dalších 10 UCI bodů za šesté místo.