20. ledna 2017 • 11:32

Reprezentace mužů začne sezónu v Asii

Náš reprezentační začne rok 2017 už v únoru. Místo plánovaného březnového soustředění v Itálii se podařilo dohodnout účast v Asii (Tchaj-wan). Turnaj se pořádá pod hlavičkou Univerziády 2017 a pozvání jsme dostali od Tchaj-wanské baseballové asociace.

19. ledna 2017 • 22:48

Tomáš Konečný postoupil v Budapešti do osmifinále

Je to opět turnaj, který Tomáši Konečnému sedí. Vítěz loňského ročníku Bulgarian Open hraje na prvním letošním podniku Seamaster ITTF World Tour v Budapešti jako z partesu. Jako jediný český…Zdroj: Česká asociace stolního tenisu - Oficiální web českého stolního tenisu

19. ledna 2017 • 21:10

Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí

Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (13.1.2017 – 19.1.2017). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.

19. ledna 2017 • 20:58

FT mládeže a Termínová listina 2017

Termínová listina, kterou P-ČSA schválilo koncem roku, doznala drobných úprav a hlavně přidělení pořadateství jednotlivých turnajů. Aktuální verzi najdete zde. Dále najdete i přidělené pořadatelství FT mládeže a OPEN MČR.

19. ledna 2017 • 20:43

Rekordní účast na tréninku s českou reprezentací žen

Na již tradiční trénink s českou reprezentací pro děvčata od pěti do čtrnácti let dorazilo letos do Nového Jičína rekordních 54 hokejistek. Děkujeme všem za účast a budeme se na vás těšit i na příštích akcích! Jak to na severu Moravy vypadalo, se podívejte ve fotogalerii.

19. ledna 2017 • 19:10

Ve Winterbergu Čechům štěstí nesněžilo

Jsem příznivcem pozitivní motivace a tak začnu hodnocení čtvrtého podniku SP této sezony a zároveň ME 2017 informací, že oba české týmy si ve 3 ze 4 startů v rámci ME oproti loňsku polepšily. Honza Vrba s Dominikem Suchým si dojeli s dvojkou pro 18. místo (na ME v St. Moritz 2016 19.). Dominik Dvořák obsadil v obou disciplínách shodně 15. místo (v St. Moritz 18., resp. 19.). Ve dvojkách to bylo s Kubou Noskem a ve čtyřkách s notně upraveným týmem, kde jediného „stálého“ člena Honzu Šindeláře, doplnil nově harcovník Honza Stokláska a nováček Dominik Záleský. Schází už jen výsledek Jana Vrby se čtyřkou (Egydy, Suchý, Nosek), tedy 13. místo (v rámci SP 17., šlo zároveň o nejlepší a také jediné umístění v TOP 20 v rámci závodu SP). Pro Honzu však nejslabší umístění na ME od Igls v roce 2010. Holt ve svěťáku před OH přituhuje a s naším materiálem se neodpouští žádná chyba. V Německu jsme jich bohužel nasekaly povícero. Snad jich bude tento týden na závodech ve Švýcarsku co nejméně. Pro Dominika to bylo navíc cenných 8 jízd před MSJ, které se koná na téže dráze v Severním Porýní-Vestfálsku za dva týdny. Zlato v rámci ME brali dominantní Němci – Friedrich a Jamankaová v závodě dvojek, čtyřky opanoval Lochner, stejně jako před týdnem v Altenbergu.

19. ledna 2017 • 13:45

Jean-Michel Siave chce kandidovat na prezidenta ITTF

Ve své zemi je živoucí legendou. Před více než třiceti lety vybojoval titul mistra Evropy v kadetech a pak přidal několik medailí ze seniorských evropských i světových šampionátů. Na tiskové…Zdroj: Česká asociace stolního tenisu - Oficiální web českého stolního tenisu

19. ledna 2017 • 13:14

Svatopluk Henke uveden do Síně slávy

Český svaz cyklistiky gratuluje Svatopluku Henkemu k uvedení do Síně slávy Unie profesionálních trenérů, kde doplní dvojici cyklistických trenérů Pavla Doležela a Pavla Vršeckého. Ocenění převzal při slavnostním vyhlášení ankety Trenér roku 2016 dne 16.1.2017.

19. ledna 2017 • 13:03

Novoroční Open 2017

Tak závody v lezení na obtížnost Novoroční Open 2017 jsou minulostí. Jejich příprava a průběh jsou členy Horolezeckého klubu Ostaš dalo by se říci rutinou. Přeci jenom šlo už 26. ročník, který se konal v Polici nad Metují.Všichni, co se účastnili páteční warm up párty dorazili na čas, a tak stačilo počkat jen na závodníky. A že jich bylo. Nakonec, myslím slušná účast, 28 mužů a 13 žen. Závod byl open, takže mezi muži i ženami byla celá řada juniorů, a i mladších závodníků, kteří se rozhodně neztratili. Osvědčení stavěči Alberto, Prťka a bratři Lokvencové připravily tři kvalifikační cesty, které byly pro všechny kategorie. Cesty nebyly nikterak záludné, což dosvědčuje i množství topů. Prostě máme rádi, když si lidi zalezou.Do finále nám tedy vykrystalizovala dvanáctka mužů a šestice žen. Po přestavbě stěny na finále, nic nebránilo tomu, aby děvčata v 15 hodin zahájila svoje boje o stupně nevyšší. Mezitím se i plní prostory polické sokolovny fanoušky a diváky. Po pěkném výkonu si první místo odváží Eliška Karešová. Za ní se umístila Lenka Slezáková a na třetím místě skončila Gabriela Vráblíková.Příprava na mužské finále zabrala taky nějaký ten čas a hned jak bylo hotovo, šli do toho muži. Bohužel jak se říká " práce kvapná h... ", tak hned první závodník si to musel kvůli nedostatečně dotaženému chytu zopakovat. Všichni byli parádně připraveni a lezli skutečně daleko. Když Dalibor Muráň skončil čtyři kroky od topu a zbývalo ještě pět lezců, tak stavěčům nebylo moc do smíchu. Škoda některých smolných uklouznutí nohy, které pár borců připravilo o lepší výsledek, a i o lepší pocit ze závodu. Na konci závodu právě stavěči byli jazýčkem na vahách, když museli rozhodnout o vítězi. Tím je Tomáš Binter, za ním o teč Dalibor Muráň a třetí místo si odváží Jan Kendík.Všem děkujeme za podporu, bez níž by závody nešly pořádat. Děkujeme závodníkům, že přijeli a předvedli nám svoje umění. Doufáme, že se závody líbily a že se třeba setkáme zase za rok v Polici na Novoročním Open 2018. za pořadatele Tomáš Hornych 

Americký fotbal
Baseball
Basketbal
Boby
Cheerleading
Cyklistika
Florbal
Gymnastika
Hokej
Hokejbal
Horolezectví
Judo
Kanoistika
Korfbal
Minigolf
Nohejbal
Orientační běh
Pozemní hokej
Rokenrol
Softball
Sportuj s námi
Stolní tenis
Taekwon-Do ITF
Taekwondo WTF
Volejbal