Česká florbalová unie

Florbal (někdy se píše i florball) je kolektivní sport podobný pozemnímu i lednímu hokeji. Pravidla florbalu jsou ale od zmíněných sportů odlišná. Používají se hokejky na florbal, branky, lehký dutý plastový míček a další doplňky. Každý tým má v poli pět hráčů a brankáře. Brankáři florbalové hole nepoužívají, chytají pouze vlastním tělem.

V Česku zastřešuje tento sport ČFBU (Česká florbalová unie). Florbal se hraje nejen v Praze (Chodov, Tatran Střešovice a další), ale známé týmy mají například i Brno, Ostrava, Vítkovice, Plzeň, Pardubice, Svitavy nebo Benešov.

důležité: Trvalé přesměrování stránek cfbu.cz na ceskyflorbal.cz

Od září funguje nový oficiální server českého florbalu www.ceskyflorbal.cz. Pouze na tomto webu se můžete dočíst veškeré aktuality z florbalového dění. Většina návštěvníků již přešla na tento web, ale určitá část uživatelů stále využívala paralelně běžící www.cfbu.cz. Rádi bychom Vás upozornili, že od čtvrtka 12. února 2015 v 6:00 budou návštěvníci cfbu.cz přesměrováváni na nový web.

18. ledna 2015 • 00:00

důležité: Nabídka práce: Pracovník marketingu a medializace

Česká florbalová unie přijme pracovníka či pracovnici na uvolněnou pozici v Oddělení marketingu a medializace. Máte-li zájem pracovat ve florbalovém prostředí a splňujete minimální požadavky na pracovní pozici, zašlete svůj životopis na zamestnani@cfbu.cz.

14. prosince 2014 • 00:00

muži: Je to tam! Český tým je bronzový!

​Do bronzového finále český tým nevstoupil zrovna dobře. Po pěti minutách první třetiny ztrácel na švýcarský celek už dvě branky. Češi ale nesložili zbraně a druhou třetinu ovládli. Nejen že tím vymazali švýcarské vedení, ale vytvořili si i jednobrankový náskok a třetí třetinu zahájili jako vedoucí tým. Poslední část byla navzdory nezměněnému stavu nesmírně dramatická. Švýcarský tlak nakonec Češi ustáli a bronzová medaile připadla jim.

13. prosince 2014 • 15:07

muži: Češi o titul hrát nebudou, na Finy nestačili

​Český tým má za sebou předposlední, semifinálové a velice vyrovnané utkání. V zápase o medailové boje dokázal s Finy držet krok. Sami se dokonce ujali vedení v začátku utkání. Přes výborný začátek Čechů ale Finové překvapení nedovolili. Český náskok smazali a probojovali se do duelu o zlato. Góly po hloupých vyloučeních a při power-play nakonec stály český tým vítězství a boj o titul.

12. prosince 2014 • 18:06

muži: Češi porazili Dány a postupují do semifinále!

Poměrně hladce zvítězila česká reprezentace nad dánským týmem. Alespoň tedy výsledkově. Přesto se český tým na vstřelené branky poměrně nadřel. Celé utkání se potýkal s houževnatou a nahuštěnou obranou ve velkém brankovišti před dánským brankářem. Ani ten to Českému týmu moc neusnadňoval, svůj tým hodně podržel. Přesto je Česká republika tím, kdo se probojoval do semifinále. V tom se utká s Finskem.

9. prosince 2014 • 00:00

muži: Češi ovládli skupinu, Estonce zničili 12:2

V posledním utkání základní skupiny napravili Češi neúspěšnou koncovku ze zápasu se Švýcary. Estonskému národnímu týmu nasázeli během šedesáti minut hned 12 branek. Českému týmu stačilo k prvnímu místu ve skupině přehrát soupeře o sedm gólů, v konečném součtu se tak vlády ujali s velkou jistotou. O nejvyšší výsledek skupiny se hned čtyřmi brankami postaral Jan Natov.

8. prosince 2014 • 18:04

muži: Češi se Švýcary vybojovali remízu

​Fotbalovým výsledkem skončilo utkání českého národního týmu se Švýcary. Další dramatické utkání ze série zápasů základní části nebylo nijak gólově bohaté, přesto se nedá říct, že by týmy neměly šance. Některé z nich byly dokonce vyložené, často chyběl příhodný závan větru. Po brankově slabé první třetině a bezbrankové druhé části se Češi vyrovnání dočkali až v padesáté sedmé minutě. Zbytek utkání už dojeli na jistou remízu. První místo skupiny tak zůstává otevřenou záležitostí.

6. prosince 2014 • 22:00

muži: Vítězný vstup Čechů do MS. Podruhé v historii šampionátu zdolali Nory

​Velmi vyrovnané utkání sehráli Češi na úvod šampionátu. Ačkoliv se vedení chopili jako první a v průběhu zápasu nedovolili soupeřům než snižovat, až do posledního momentu to bylo velké drama. Poslední, kritické, okamžiky ale český tým zvládl lépe, a i přes velmi intenzivní pressing soupeře, v posledních minutách udržel teprve druhé vítězství nad norským týmem v rámci MS.

5. prosince 2014 • 13:42

důležité: Přestupní období bude letos končit ve středu 31.12.2014

Závěr roku 2014 se již blíží a s ním i tradičně související konec přestupního období letošní florbalové sezóny 2014/2015. Matriční úsek ČFbU se tímto snaží včas připomenout, že ten, kdo bude chtít v rozehrané soutěži ještě změnit dres, musí svoji žádost podat do konce roku 2014!

1. prosince 2014 • 00:00

soutěže: Předprodej vstupenek na SFF 2015

Drama až do poslední vteřiny, nervy drásající zápasy, skvělé publikum a prostředí nejmodernější sportovní haly v České republice ? O2 areny. Po roce se opět hlásí SUPERFINÁLE FLORBALU!

23. listopadu 2014 • 23:58

Extraliga žen: Na Jižním Městě a v Olomouci rozhodovaly až samostatné nájezdy

Extraliga žen o tomto víkendu završila svou první polovinu. Nejzajímavější výsledek toho kola se zrodil v Olomouci, kde nováček soutěže z Jičína dokázal vyhrát po samostatných nájezdech. Nájezdy rozhodovaly rovněž na Jižním Městě, kde v souboji Herbadentu a Vítkovic byly šťastnější úřadující šampiónky. V dalších zápasech Židenice porazily Vinohrady, Ostrava udržela vítězství nad ELITE Praha, Bohemka porazila Liberec a Chodov rozstřílel Střešovice.

23. listopadu 2014 • 23:57

AutoCont extraliga: Tatran vládne Praze, Otrokovice slaví první vítězství

Po jediném sobotním utkání, kde Pardubice potrápily úřadující mistry, se do statistik zapsaly také další čtyři nedělní zápasy. V bitvě o hlavní město musel Chodov ustoupit Tatranu, který tím zkompletoval sbírku skalpů ostatních pražských týmů. Otrokovice slaví sice neúplné, přesto důležité první vítězství v utkání s Bulldogs Brno. Z Ostravy putují body na sever země do Liberce, který tak přečká reprezentační pauzu na osmé příčce. Bohemians si v dalším pražském utkání přeci jen poradili s Královskými Vinohrady.