Dopolední program | ONLINE | 1.3.2019 11:00 | Halové ME v atletice 2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

Halové ME v atletice - Dopolední program -  ONLINE PŘENOS -  1. března 2019   11:00

Ukončeno

Dopolední program

Přenos se aktualizuje automaticky

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Je za námi první část šesti bloků z třídenního závodění na halovém mistrovství Evropy ve skotském Glasgow. Postup do finále vybojovali dálkař Radek Juška, koulař Tomáš Staněk a vícebojařka Eliška Klučinová je po třech disciplínách odpoutala z posledního místa a bojuje o elitní osmičku.
Dopolední program skončil.
Výška'
Matúš Bubeník shazuje i na třetí pokus a do finále ve výšce se nepodívá.
Výška'
Slovenský výškař Bubeník shazuje i na druhý pokus. Zatím jediným, kdo kvalifikační limit na 228 centimetrech zdolal, je Němec Mateusz Przybylko.
3000m'
Z druhého rozběhu na 3000 metrů se do finále podívají Henrik Ingebrigtsen, Chris O'Hare, Yoan Kowal a Sam Parsons. S časem postupují z prvního rozběhu Jimmy Gressier, Jonas LEanderson, Sam Atkin a Florian Orth.
Výška'
Bubeník, stejně jako všichni ostatní výškaři, na první pokus shazují 228 centimetrů.
7boj'
Ve třetí sérii si Eliška Klučinová nepolepšila, zůstane ji tak zapsáno 14,73 metrů a zisk 843 bodů. Zatím je rámci koule na druhém místě.
Výška'
Bude se skákat i na 228 centimetrech. O finálovou osmičku bude usilovat deset výškařů. V průběžném pořadí je Bubeník s Němcem Przybylkem na děleném 9. místě.
3000m'
Z prvního rozběhu na 3 kilometry postoupili přímo do finále Jakob Ingebrigtsen, Andrew Butchart, Djilali Bedrani a Amos Bartelsmeyer.
Výška'
Výborně! Bubeník na třetí pokus zdolal 225 centimetrů a útočí na postup do finále! Laťku zdolalo zatím deset atletů.
7boj'
Klučinová zvládla druhým pokusem vrhnout kouli do vzdálenosti 14,73 metrů a zajistila si 843 bodů. Třetím pokusem bude moci atakovat patnáctimetrovou hranici, kterou už také umí vrhnout.
Výška'
Slovenský reprezentant shodil laťku i na druhý pokus. Čeká ho poslední oprava.
Výška'
Bubeník prvním pokusem shodil laťku ve výši 225 centimetrů.
7boj'
Vedoucí žena sedmiboje Katarina Johnsonová-Thompsonová si vylepšila v kouli osobní maximum. Náčiní vrhla na metu 13 metrů a 15 centimetrů, což ji přináší 737 bodů. Na čele sice přijde po kouli o pár bodů náskoku, ale ten bude i nadále výrazný.
3000m'
Na dráze se rozbíhá první ze dvou kvalifikačních závodů na 3000 metrů mužů. Tato disciplína je bez české účasti.
Výška'
Matúš Bubeník na třetí pokus zdolal 221 centimetrů a představí se i na 225 centimetrech.
Výška'
Martin Heindl ve výškařském sektoru nedokázal opravit ani na druhý, ani třetí pokus. Na 221 centimetrech tak v kvalifikaci končí a do finále se nepodívá.
7boj'
Nizozemka Anouk Vetterová poslal kouli do vzdálenosti 15,40 metrů a má jistých 888 bodů. To by ji mohlo vrátit do bojů o medaile.
7boj'
Bohužel, je z toho přešlap. Klučinová bude mít ještě dva pokusy.
7boj'
Eliška se chystá na první pokus v koulařském sektoru.
7boj'
Pomaloučku se chystá začátek třetí disciplíny sedmiboje. Eliška Klučinová je zatím před začátkem koule na posledním místě. Nevyšly jí ani překážky, ani výška.
Výška'
Martin Heindl, jenž ve skoku do výšky zdolal i 216 centimetrů na druhý pokus, bude muset na 221 centimetrech opravovat. V tuto chvíli shodil laťku i Matúš Bubeník.
Lada Vondrová doběhla s časem 53,29 na třetím místě v šestém rozběhu a bohužel se do semifinále nepodívá!
V kvalifikaci na 400 metrů se v šestém rozběhu představí Lada Vondrová, jejíž maximum je zatím nastaveno na čas 52,67.
V sektoru výškařů už je čas i Martina Heindla, který byl úspěšný na 2,10 metrech. Stejně tak i Slovák Matúš Bubeník.
Tomáš Staněk v kvalifikaci skončil na 4. příčce s výkone 20,9 metrů a čeká jej finálová účast. Nejlepším výkonem se prezentoval Mesud Pezer Pezer z Bosny a Hercegoviny, jenž dohodil na hranici 21,08 metrů.
Cíl'
Třetí rozběh na 1500 metrů s Janem Frišem patřil k těm pomalejším a český běžec doběhl na 6. přičce, která mu stačit na postup nebude, stejně jako čas 3:49,59.
Filip Sasínek už nebude muset čekat, zda mu bude stačit čas, protože po diskvalifikaci soupeře se posunul na druhou příčku!
Cíl'
Na trati 1500 metrů už je v cíli Filip Sasínek, který ve druhém rozběhu skončil na třetí příčce v čase 3:42,84 a bude čekat, zda mu tento čas bude stačit na postup.
Cíl'
Ženy mají za sebou rozběhy a kvalifikaci na osmistovce. S nejlepším výkonem se prezentovala švýcarská závodnice Selina Büchelová, která zaběhla v čase 2:02,02. Tato trať se obešla bez české účasti, ovšem ve třetím rozběhu startovala Slovenka Alexandra Štuková, jenž se ale s časem 2:06,58 nekvalifikovala.
A tato délka českému vrhaři stačí na postup! Tomáš Staněk má tedy již jistotu účasti ve finále.
Tomáš Staněk vstoupil do kvalifikace vrhu koulí velice dobrým pokusem, hod dlouhý 20,9 metrů ho řadí na průběžnou první pozici.
Klučinová výšku 178 centimetrů nezvládla a končí na šesté pozici s výškou 1.72 metru.
Na výšce 178 centimetrů ale Eliška Klučinová na první pokus shazuje. Předchozí výšku vynechala.
Eliška Klučinová na první pokus zvládla skočit výšku 172 centimetrů!
Ve skoku do výšky pokračuje ženský pětiboj. Eliška Klučinová je po 60 metrech překážek zatím na 11. pozici. Ve skoku do výšky ale své postavení může vylepšit.
Radek Juška se v dálkařském sektoru nadále zlepšuje a kvalifikací končí s výkonem 7,77 metrů, který mu zajišťuje postup do finálových bojů!
Cíl'
Čtvrtý rozběh na 400 metrů ovládl Karsten Warholm z Norska s časem 47,05 před Vitalijem Butrymem z Ukrajiny. Oba automaticky postupují.
Cíl'
Vítězem třetího rozběhu je Lucas Bua ze Španělska, za kterým doběhl Tony van Diepen. Oba tak postupují. Jan Tesař i po pádu doběhl pátý.
Obrovská smůla postihla českého závodníka Jana Tesaře, který ve 3. rozběhu upadl! Po pádu se sice ještě dokázal sebrat a doběhl do cíle, ale tohle jej bude pravpoděpodobně hodně mrzet.
Ve třetím rozběhu na 400 metrů se představí Jan Tesař, který odstartuje z 6. dráhy!
Ve druhé sérii skoku do dálky dokázal Radek Juška vylepšit svůj výkon a doletěl až na hranici 7,76! Momentálně je na 6. pozici. Jistý postup už má má řecký skokan Tentóglou a Švéd Nilsson-Montler.
Cíl'
Vít Müller doběhl na páté pozici, když druhý rozběh ovládl Óscar Husillos ze Španělska v čase 47,34. Český závodník nedokázal napodobit svůj nejlepší výkon, když cílem proběhl v čase 47,69. Spolu s Husillosem si postup zajistil Owen Smith z Velké Británie.
Nyní přichází na řadu druhý rozběh na 400 metrů, tentokrát už i s českou účastí! Ve třetí dráze poběží Vít Müller, jenž letos dokázal posunout svůj osobní rekord na čas 46,63.
Cíl'
V prvním rozběhu na 400 metrů ještě čeští atleti nestartovali, ale cílem proběhl nejrychleji Slovinec Luka Janežič v čase 46,88 před Fabrisio Saidym z France, který zaostal o 11 setin. Oba tito atleti si zajistili postup.

Ve druhém rozběhu se představí Vít Müller a ve třetím Jan Tesař.
V sektoru dálkařů se Radek Juška zatím řadí v první sérii na 4. příčku s výkonem 7,61.
Eliška Klučinová si za čas 8,74 vybojovala 965 bodů a po první disciplíně je na 11 pozici.
Cíl'
Ve druhém rozběhu pětibojařek na 60 metrů překážek zazářila Solene Ndamaová, která zaběhla čas 8,09.
Cíl'
První rozběh na 60 metrů překážek ovládla rakouská atletka Verena Preinerová, která proběhla cílem v osobním rekordu a čase 8,38. Eliška Klučinová zahájila pětiboj slušným časem 8,74.
Na startu 60m překážek už je Eliška Klučinová, která vstupuje do pětiboje!
V dopoledním programu evropského halového šampionátu se v Glasgow představí rovnou devět českých zástupců!

11:03 Kvalifikace skok do dálky (Radek Juška)
11:05 Pětiboj – 60m překážek (Eliška Klučinová)
11:20 Rozběh 400m (Vít Müller, Jan Tesař)
11:45 Pětiboj – výška (Eliška Klučinová)
12:30 Kvalifikace vrh koulí (Tomáš Staněk)
12:55 Rozběh 1500m (Jan Friš, Filip Sasínek)
13:30 Kvalifikace výška (Martin Heindl)
14:00 Rozběh 400m (Lada Vondrová)
14:15 Pětiboj – vrh koulí (Eliška Klučinová)
V roce 2017 si česká výprava odvezla z Bělehradu sedm cenných kovů! Zlato získal Pavel Maslák, stříbrné medaile obstarali Zuzana Hejnová (oba 400m) a Tomáš Staněk (vrh koulí) a bronz vybojovali Filip Sasínek (1500m), Petr Svoboda (60m překážek), Adam Sebastian Helcelet (sedmiboj) a štafeta Pavel Maslák, Jan Kubista, Jan Tesař a Patrik Šorm (4x400m). Uvidíme, jak se českým barvám bude dařit letos!
35. Halové mistrovství evropy odstartuje v 11:00 v Glasgow, kam se tato událost vrací podruhé, když se první šampionát ve Skotsku uskutečnil již v roce 1990. Soutěžit se bude v šestnácti disciplínách a Českou republiku bude reprezentovat jednadvacet atletů. Citelnou ztrátou je absence obhájce titulu na 400m. Kvůli viróze totiž nebude startovat Pavel Maslák.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 11:00.
Články odjinud