ME v basketbalu mužů -  ONLINE PŘENOS -  Finsko : Polsko - 3. září 2022   14:00

Polsko
Polsko
Finsko
Polsko

Je konec! Finové si dnes s Polskem poradili v suchém triku a vítězí s luxusním náskokem třiceti bodů 89:59. Po první půli sice Finsko vedlo o čtrnáct bodů, ale zdálo se, že Polsko ještě může duel zdramatizovat. Jenže ve druhém poločase Finové ještě zlepšili střelbu za tři body a hlavně díky ní si připsali triumf.
39:36'
Little v závěru zakončil snadný brejk smečí.
38:46'
Další snadná trojka pro finský celek. Little se dnes také rozehrál k velkému výkonu.
38:10'
Jenže Finům to dnes funguje i středem. Další snadný koš z podkošového prostoru.
37:46'
Na opačné straně Balcerowski zakončil rychlou akci smečí.
37:30'
Madsen přidal další trojku. Finové si ve čtvrté části navyšují sebevědomí.
37:14'
Také Finové se v ofenzivě připravili o míč nepřesnou přihrávkou.
37:00'
Sokolowski po dlouhé době trefil trojku z levé strany.
36:44'
Další dva body pro finský celek. Valtonen po průniku zleva neměl problémy.
36:06'
Schenk po průniku z pravé strany střelou o desku snížil.
35:30'
Poláci se další zbytečnou nepřesností sami obrali o možnost zakončit.
34:50'
Po dlouhé době se jeden z Poláků dokázal prosadit po individuálním nájezdu pod koš.
34:14'
Finové se při další akci nepřesností sami obrali o možnost zakončit.
33:44'
Kantonen dostal přihrávku do protiútoku a celou akci zakončil smečí.
33:11'
Poláci tentokrát proměnili jen jeden trestný hod.
33:00'
Poláci také zkoušejí střelecké pokusy za tři body, ale vůbec jim to tam nepadá.
32:40'
Salin hraje opravdu neskutečně! Další povedená trojka.
32:14'
Dziewa se prodral pod koš, kde doskočil míč a byl faulován.
31:44'
Salin přidává pátou úspěšnou trojku ze sedmi pokusů.
31:37'
Na opačné straně se prosadil za tři body Dziewa.
31:20'
Salin dostal přihrávku do rohu a přidává další trojku. Finové pokračují ve skvělém tempu.
30:49'
Finové proměnili dva trestné hody. Severský celek si zatím s přehledem hlídá náskok.
30:34'
První koš závěrečné části obstaralo z levé strany Polsko. Průnikem se prosadil Zyskowski.
30:24'
Úvodní pokus čtvrté části vyslal na finský koš Dziewa, ale jeho pokus byl příliš krátký.
29:04'
Kolenda střelou za tři body z levé strany poslal míč do koše.
28:17'
Poláci proměnili oba trestné hody.
28:17'
Madsen zastavil pronikajícího soupeře nedovoleným zákrokem. Právě Madsen má v posledních minutách problémy.
28:00'
Little bojoval o míč pod košem, ale nakonec se nedokázal prosadit.
27:25'
Jenže hned z protiútoku přidává dva body aktivní Madsen.
27:15'
Garbacz po dlouhé době trefil trojku.
27:00'
Finové zkoušeli další pokus za tři body, ale tentokrát míč nezapadl do koše.
26:13'
Michalak si při průniku pod koš pomohl loktem a sudí mu ihned odpískal útočný faul.
26:03'
Finové znovu využili velkou díru v obraně Polska a připisují si další dva body.
25:30'
Dziewa pokračoval v pohybu i po střele spoluhráče a doklepl do koše odražený míč.
24:45'
Seppala si troufl na parádní kličkovanou a zakončil průnik střelou přes hlavu.
24:15'
Madsen fauloval v defenzivě pronikajícího Cela. Poláci zůstanou na míči.
24:05'
Druhou trojku v krátkém časovém sledu přidává Salin. Finsko už má náskok přes dvacet bodů.
23:45'
Madsen přidává další finskou trojku. Severský celek si s přehledem drží vedení.
23:02'
Poláci se snažili o další rychlý přechod do útoku, ale ani další akci nedohráli až do koše.
22:30'
Cel střílel ze skvělé pozice za tři body, jenže měl i kousek smůly.
21:50'
Balcerowski se trefil parádní smečí. Poláci i dnes baví fanoušky variabilitou v zakončení.
21:38'
Maxhuni se dostal pod koš a střelou ze dvou metrů navýšil finské vedení.
21:15'
Cel proměnil oba trestné hody.
21:15'
Cel se snažil o nájezd pod koš a Jantunen jej nedovoleným způsobem zastavil.
20:14'
Jenže Jantunen hned v úvodu druhého poločasu přidává trojku.
20:10'
Finové se v úvodu třetí čtvrtiny vydali do útoku. Poláci potřebují pomoc hlavně od Slaughtera.
20:01'
Začala třetí čtvrtina.
První poločas končí! Finsko po první půli vede nad Polskem o čtrnáct bodů. Skvělý výkon zatím předvádí Markkanen, kterému do koše padá jedna střela za druhou. Naopak polská dvojice Slaughter, Kolenda se zatím ne a ne prosazovat.
20:00'
Druhá čtvrtina skončila.
19:20'
Valtonen trefil osmou trojku Finska v průběhu prvního poločasu.
18:25'
Markkanen je při chuti a přidal další dva body. Finská hvězda dnes táhne svou reprezentaci.
17:48'
Poláci v posledních minutách bodují prakticky pouze z trestných hodů.
17:30'
Markkanen proměnil dva trestné hody.
17:06'
Huff střílel ze středu vymezeného oblouku, ale jeho pokus za tři body byl nízký.
16:40'
Ponitka proměnil dva trestné hody a ještě drží Polsko ve hře.
16:06'
Finové brání skvěle a nenechávají hráčům v červeném prostoru pro střelbu.
15:40'
Valtonen zkusil pod košem hodně netypickou střelu a se štěstím trefil koš.
15:15'
Poláci zkusili výpad po levém křídle, ale Kantonen bez problémů odstavil Garbacze.
14:32'
Ponitka vytvořil pozici pro spoluhráče na pravé straně, ale následný pokus za tři body byl krátký.
13:53'
Ponitka se prosadil jedním trestným hodem.
13:36'
Salin po rychlém přechodu FInů do útoku střílel z levé strany a připsal si tři body.
13:10'
Markkanen s přehledem proměnil dva trestné hody.
13:00'
Cel dostal přihrávku do volného prostoru a pohotovou ránou se trefil za tři body.
12:53'
Markkanen se prosadil střelou o desku.
12:20'
Jantunen střílel z pravé strany za tři body, ale jeho pokus byl příliš krátký.
12:00'
Zyskowski proměnil s přehledem dva trestné hody.
11:47'
Ponitka vypomohl Polsku také v defenzivě. Poláci v úvodu druhé čtvrtiny zvýšili důraz v obranné fázi.
11:19'
Finové znovu zkoušeli střelu za tři body, ale tentokrát byl projektil nepřesný.
10:54'
Little nyní zkoušel i ránu za tři body, ale trefil obroučku.
10:26'
Little dostal těžkou přihrávku a ve výskoku se prosadil. Osmnáctiletý Fin hraje hodně sebevědomě.
10:18'
Finové se hned v úvodu druhé čtvrtiny hnali do útoku a vymodlili si faul Michalaka.
10:01'
Začala druhá čtvrtina.
10:00'
První čtvrtina skončila.
09:59'
V závěru třetiny se svou druhou trojkou v dnešním souboji prosadil Koponen.
09:39'
Slaughter proměnil jeden trestný hod a snížil na sedm bodů.
09:10'
Sokolowski dostal přihrávku pod koš, kde jej nikdo neatakoval. Polák tak měl snadnou práci.
08:51'
Markkanen se natlačil pod koš, obešel soupeře a bez problémů se prosadil.
08:38'
Bod z trestného hodu pro Polsko. Hráči v červeném ale potřebují zlepšit obranu.
07:42'
Jenže na opačné straně Koponen okamžitě odpovídá trojkou z pravé strany.
07:22'
Poláci se v závěru první čtvrtiny snaží vrátit do duelu. Ponitka zakončil průnik smečí.
07:02'
Markkanen měl příliš mnoho prostoru, nicméně jeho střela za tři body nezapadla do koše.
06:43'
Po nájezdu z pravé strany se Poláci nakonec dočkali dvou bodů.
06:32'
Oba trestné hody navíc Finové proměnili a vedou už o deset bodů.
06:32'
Poláci už mají pět faulů. Finové tak po dalším chytrém útoku získali dva trestné hody.
05:43'
Valtonen se po odskočení krásně prosadil za tři body. Finům v první čtvrtině skvěle funguje střelba.
05:22'
Cel dostal přihrávku pod koš, ale při otočce nedovoleným způsobem atakoval Jantunena. Poláci přišli o míč.
05:13'
Ponitka se snažil něco vymyslet, jenže mu scházel lepší pohyb jeho spoluhráčů.
04:44'
Slaughter se prosadil první polskou trojkou v utkání.
04:38'
Ponitka se pokusil o další individuální nájezd pod koš, ale Jantunen jej dokázal zablokovat.
04:09'
Oddechový čas pro tým Polsko.
04:09'
Jantunen dostal dlouhou přihrávku do brejku a zakončil jej s velkým přehledem.
03:36'
Jenže naši severní sousedé proměnili pouze jeden trestný hod.
03:36'
Sokolowski byl faulován pod košem a získal pro Polsko dvě šestky. Poláci se nutně potřebují zvednout.
03:20'
Další trojka Finska! Z pravé strany se prosadil Maxhuni.
03:00'
Olejniczak při cloně fauloval a Poláci zapisují další ztrátu. Finové v úvodu brání skvěle.
02:43'
Další dvě šestky s přehledem proměnili Finové, kteří odskakují na rozdíl čtyř bodů.
02:43'
Markkanen ukázal vynikající nájezd pod koš a zastavil jej až Balcerowski nedovoleným zákrokem.
01:57'
Markkanen ukázal svou silnou zbraň a přidal druhou trojku Finska v dnešním souboji.
01:40'
Balcerowski dostal krásnou přihrávku pod koš a zakončil parádní smečí.
01:12'
Rozhodčí se nyní rozcházeli ve svých verdiktech. Nakonec byl odpískán útočný faul Poláků.
01:01'
Salin trefil první trojku dnešního souboje. Koš Finska v hledišti slaví snad pět tisíc finských fanoušků.
00:50'
Ponitka se znovu dostal pod koš, ale Jantunen jej dokázal ubránit.
00:13'
Ponitka na úvod duelu proměnil dva trestné hody.
00:10'
Poláci uspěli na rozskoku a mají k dispozici první útok. Duel bude zajímavý také z pohledu českého týmu.
00:01'
Oba týmy už jsou na palubovce. Ještě před startem duelu zazní hymny obou zemí.

Finsko: Little, Huff, Salin, Koponen, Kantonen, Jantunen, Valtonen, Madsen, Maxhuni, Markkanen, Seppala, Palmi

Polsko: Zyskowski, Balcerowski, Sokolowski, Cel, Slaughter, Ponitka, Kolenda, Dziewa, Olejniczak, Michalak, Garbacz, Schenk.
Vzájemné zápasy

Dnešní soupeři na sebe naposledy narazili v roce 2017. Finsko tehdy zvítězilo 90:87 v prodloužení. Z pěti vzájemných duelů Finové třikrát vyhráli, dvakrát se radovali Poláci.
Dnes se společně podíváme na duel skupiny D evropského šampionátu. Proti sobě půjdou Finové a Poláci. Polsko nebylo před startem základních skupin považováno za černého koně. V přípravě padlo s Chorvatskem a přehrálo Rakousko. Hned na úvod turnaje ale Poláci pokazili radost českým fanouškům, když přehráli domácí výběr 99:84. V utkání zářila dvojice Ponitka, Slaughter.

Finové jdou do dnešního souboje v roli mírného favorita. V přípravě na turnaj přehráli Izrael i Estonsko. Na úvod skupiny D Finsko znovu narazilo na Izrael, ale po velkém boji nakonec prohrálo 87:89 v prodloužení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.