ME v basketbalu žen -  ONLINE PŘENOS -  Belgie : Bělorusko - 28. června 2019   17:45

Belgie
Allemandová, Delaereová, Linskensová, Meessemanová, K. Mestdaghová, Carpreauxová, Geldofová, H. Mestdaghová, Nauwelaersová, Ramanová, Vanloová, Wautersová
Bělorusko
Bentleyová, Hasperová, Lichtarovičová, Papovaová, Snytsinová, Brychová, Inkinaová, Masková, Rytsikavaová, Tarasavaová, Verameyenkaová, Ziuzkovaová

Máme za sebou druhý zápas mistrovství Evropy žen skupiny D, v němž Bělorusko senzačně porazilo Belgii, a tak výrazně zamotalo průběh ve skupině. Bělorusky a Belgičanky totiž mají po třech bodech, třetí Srbky ale mohou v případě výhry nad Ruskami poskočit do čela tabulky. Nicméně je jisté, že o postupujících do další fáze se bude rozhodovat až v závěrečných zápasech.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
39:54'
Nejspíše poslední koš zápasu zaznamenává Meessemanová, na vítězství Bělorusek to už ovšem nic nezmění.
39:29'
Po faulu Bentleyové proměnila Meessemanová pouze jeden trestný hod.
38:22'
Pěkná individuální akce Meessemanové už zřejmě na vítězi zápasu nic nezmění.
38:08'
Bentleyová trefuje další trojku, tohle už Bělorusky určitě nepustí!
37:13'
Malou jiskřičku ještě vykřesává úspěšnou trefou Emma Meessemanová.
34:35'
Snytsinová opět úřaduje! Bělorusky jsou už ve dvanáctibodovém vedení, to vypadá velmi nadějně!
34:24'
Po faulu Wautersové proměnila Snytsinová oba trestné hody. Opět tak o malý krůček přiblížila svůj tým vítězství.
32:46'
Další koš přidává Verameyenková, náskok už má hodnotu osmi bodů.
32:03'
Bělorusky se přibližují senzačnímu vítězství, trojku trefuje Bentleyová!
31:09'
Z pod koše se díky dravosti prosadila Anastasiya Verameyenková.
30:41'
O malou chvíli později se ovšem trefuje Meessemanová.
30:17'
První, ale velmi důležité body zaznamenává v tomto zápase Ziuzkovová.
30:01'
Začala čtvrtá čtvrtina.
30:00'
Třetí čtvrtina skončila.
29:28'
Půl minuty před koncem třetí čtvrtiny se prosazuje střelou za tři body Tarasavová, Bělorusky vedou.
29:22'
Po faulu Hasperové proměnila Allemandová oba trestné hody.
29:11'
Verameyenková se trefuje z pod koše, je srovnáno po padesáti.
29:03'
Hasperová ale drží Bělorusky na dostřel.
28:45'
Hanne Mestdaghová v těžké pozici zaznamenává střelu za tři body!
28:05'
Vedení je opět na straně Belgičanek. Po delší odmlce na sebe strhla pozornost Meessemanová.
27:34'
Další dva trestné hody se stoprocentní úspěšností. Tentokrát házela Mestdaghová.
26:14'
Vzápětí se navíc trefuje Papovová a vedení Bělorusek je tak tříbodové.
25:19'
Bentleyová trefuje trojku a převrací vedení na stranu Bělorusek!
25:07'
Po faulu Hasperové házela Ann Wautersová dva trestné hody. A trefila oba.
24:40'
Koš byl dosažen s faulem, nařízený trestný hod Verameyenková trefila.
24:40'
Avšak na odpověď Bělorusek jsme nemuseli čekat příliš dlouho, prosadila se Verameyenková.
24:23'
Až teď se trefuje Julie Allemandová. Belgie se dostává do mírného náskoku.
24:13'
Dlouho se hraje bez bodu. Nezměnila to ani Mestdaghová, jež minula pokus za tři body.
22:36'
Stejnou mincí oplácí na druhé straně Katsiaryna Snytsinová.
20:32'
Druhou polovinu zápasu startuje trojkou Kim Mestdaghová.
20:01'
Začala třetí čtvrtina.
Favorizované Belgičanky po polovině zápasu vedou nad Běloruskami o pouhé dva body, 37:35. Bělorusky měly lepší začátek utkání, avšak soupeřky se v průběhu zápasu osmělily a dokázaly převrátit výboj zápasu na svou stranu. Druhá polovina zápasu slibuje zajímavou podívanou.
20:00'
Druhá čtvrtina skončila.
20:00'
Se sirénou se za tři body trefuje Bentleyová, druhá polovina zápasu slibuje velmi dramatickou podívanou.
18:58'
Alexandria Bentleyová minutu před koncem druhé čtvrtiny snižuje na rozdíl pěti bodů.
18:37'
Další trestné hody Bělorusek, avšak i Rytsikavaová trefuje pouze jeden.
18:09'
Verameyenková z nařízených trestných hodů proměnila jediný.
17:41'
Který už je osmibodový, neboť se z pod koše trefila Carpreauxová.
17:16'
Antonia Delaereová ale vrací Belgičankám vydřený šestibodový náskok.
16:25'
Lichtarovičová trefuje dvojku a drží Bělorusky na dostřel.
16:04'
Kim Mestdaghová trefuje trojku a svůj celek posílá do šestibodového vedení. V posledních minutách se karty zcela obrátily.
15:32'
Vynikající Meesemanová posílá Belgičanky do tříbodového vedení!
14:54'
Meessemanová navíc byla při úspěšném koši faulovaná. Trestný hod proměnila.
14:54'
A máme vyrovnáno! Trefuje se znovu v posledních minutách ve skvělé formě hrající Meessemanová.
13:47'
Kim Mestdaghová snižuje na rozdíl pouhých dvou bodů, Belgičanky se drží soupeřek jako klíště.
12:24'
Tarasovová vrací Běloruskám pěti bodové vedení.
12:08'
11:32'
Emma Meessemanová zaznamenává třetí koš v Belgičanek v řadě.
11:18'
Druhá čtvrtina začíná trojkou Hasperové.
10:01'
Začala druhá čtvrtina.
10:00'
První čtvrtina skončila.
09:57'
Těsně předkoncem úvodní čtvrtiny trefuje důležitou trojku Emma Meessemanová, který tak zaznemenává druhý koš v krátkém časovém rozmezí.
09:23'
První body v zápase zapisuje i Emma Meessemanová.
08:46'
Po přihrávce Tarasavové vrací Běloruskám sedmibodové vedení Verameyenková.
08:35'
Ihned po belgickém timeoutu snižuje přesným hodem z podkoše Vanloová.
08:28'
A další trojka Bělorusek! Ty se rázem dostávají do sedmibodového vedení.
08:19'
Druhou trojku Bělorusek trefuje z velmi těžké pozice Yuliya Rytsikavová.
07:24'
První body v zápase zapisuje Snytsinová.
07:16'
Alemandová napravuje faul z před malé chvíle košem za dva body.
06:20'
Kim Mestdaghová trefuje druhou trojku v zápase.
06:04'
A o pouhé tři vteřiny později se prosadila ze hry její spoluhráčka Bentleyová.
06:01'
Po faulu Alemandové se házely dva trestné hody, Papovová proměnila oba.
04:40'
První trojka i na druhé straně, o obroučku se trefila Alexandria Bentleyová.
03:58'
První trojka zápasu, postarala se o ni Kim Mestdaghová.
03:15'
Dlouho jim ovšem vedení nevydrželo, za Bělorusky vyrovnává Viktoryia Hasperová.
02:55'
Antonia Delaereová poprvé převrací stav zápasu na stranu Belgičanek.
01:45'
Linskensová ale okamžitě vyrovnává stav.
01:32'
První koš zápasu zaznamenává po minutě a půl hry Maryia Popovová.
00:01'
Bělorusko

Bělorusky se, podobně jako Belgičanky, na šampionát kvalifikovaly až z druhého místa. V minitabulce druhých celků ovšem byly druhé, takže i ony postoupily bez nějakých vážnějších problémů. Bělorusky svoje první vystoupení na turnaji na rozdíl od soupeřek nezvládly, ve velmi těsné bitvě prohrály o dva body se Srbkami.
Belgie

Basketbalistky Belgie půjdou do utkání v roli mírného favorita. Na Mistrovství Evropy v Lotyšsku se kvalifikovaly ze skupiny G z druhého místa, kdy skončily za Českou republikou. Jelikož ale byly nejlepším celkem, co se týká druhých míst, tak ani je účast na šampionátu neminula. V úvodním zápase skupiny si Belgičanky vedly výborně, poměrem 67:54 zdolaly výběr Ruska.
Krásný páteční podvečer všem basketbalovým fanynkám a fanouškům! Vítám vás při sledování zápasu mistrovství Evropy žen, v němž se proti sobě postaví Belgie a Bělorusko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:45.