ME v basketbalu žen -  ONLINE PŘENOS -  Rusko : Belgie - 27. června 2019   17:45

Rusko
Natalia Vieruová, Jelena Beglovová, Anna Leškovcevová, Julia Gladkovová, Žosselina Majgovová, Xenia Levčenková
Dariusz Zapolski (PL), Thomas Bissuel (FR), Michal Proc (PL)
Zrenjanin, Crystal Hall
Belgie

Nejlepší střelkyní na straně Ruska byla Maria Vadějevová, která si v zápase zapsala double-double za 20 bodů a 11 doskoků.

V dresu Belgie nastřílela neskutečných 29 bodů Emma Meessemanová, to je výkon, za který by se nemuseli stydět ani borci v NBA. Jedenácti body ji alespoň trochu doplňovala Kim Mestdaghová.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek večera.
Zápas je u konce a my sledujeme další překvapivý výsledek v tento den. Belgičanky kromě první čtvrtiny celou dobu vedly a bez potíží si držely svůj náskok. Dařilo se jim to i v poslední čtvrtině, i přes to, že předvedly špatnou koncovku, a velkou část ze svých čtrnáci bodů daly až v poslední minutě.
39:56'
Žosselina Majgovová ještě doskakuje neúspěšnou střelu spoluhráčky a ještě alespoň koriguje skóre duelu.
39:42'
Julie Allemandová trefuje oba trestné hody.
39:36'
Mestdaghová získala míč hned po rozehrávce Rusek a dává snadný koš.
39:16'
Logunovová se předvedla velmi mizernou střelou za tři body.
39:12'
Oddechový čas pro domácí.
39:12'
Emma Meessemanová byla pod košem důrazná a zřejmě tento duel již rozhoduje.
38:41'
Sledujeme neskutečnou poslední čtvrtinu, oba týmy jsou neskutečně impotentní a tak jsme viděli od obou týmů dohromady pouhých třináct bodů!
38:41'
Oddechový čas pro hosty.
38:04'
Rusky si přihrávají mimo hřiště a po přešlapu tak jejich trojka neplatí.
37:48'
A dokázala trefit oba dva.
37:48'
Meessemanová faulována, koš ji není uznán a tak může házet trestné hody.
37:39'
Delaereová byla sice dlouho sama pod košem, přesto se nechala zablokovat.
37:26'
Rusky neschopné alespoň vystřelit opět přicházejí o míč.
37:01'
Wautersová byla faulována, ale trefuje jen jeden trestný hod.
36:10'
Rusky sice zablokovaly útok Belgie, samy však chybují a jsou jim pískány kroky.
35:24'
Basketbalistky asi nechaly všechen um v šatně, nejsou schopné se trefit ze žádné pozice.
34:38'
Delaereová se parádně uvolnila pod košem, ale laxní koncovkou koš nedává.
34:02'
Fedorenkovová se trefuje ze střední vzdálenosti přesně.
33:12'
Meessemanová si došla pro faul a trefuje trestný hod.
32:48'
Levčenková byla zcela volná na trojce, ale selhala.
32:29'
Mestdaghová si chtěla pohrát se soupeřkou, celou situaci ale nedomyslela a jsou jí odpískány kroky.
32:18'
Xenia Levčenková pokračuje ve slabé úspěšnosti Rusek z trestných hodů a trefuje jen jeden.
31:35'
Xenia Levčenková je svým nájezdem pod koš úspěšná.
31:22'
Wautersová netrefuje střelu ze střední vzdálenosti.
30:47'
Marjorie Carpreauxová se dostala k odraženému míči a jejímu nájezdu na koš již nikdo nebráni.
30:21'
Logunovová netrefuje ani střelu za tři body.
30:12'
Musinovová nezvládla zakončit velice jednoduchou střelu z levé strany hřiště.
30:01'
Začala čtvrtá čtvrtina.
30:00'
Třetí čtvrtina skončila.
29:28'
Xenia Levčenková trefuje dlouhou střelu za dva body.
29:08'
Trestný hod sice neproměnila, ale Belgičanky míč doskočily.
29:08'
Ann Wautersová se dobře otočila kolem soupeřky a skóruje, navíc je ještě faulována!
28:08'
Na obou stranách teď vidíme spoustu nepřesných střel a tak se nám skóre delší dobu nepohnulo.
26:56'
Šilovová měla dost prostoru na střelu za tři body, ale neuspěla.
26:23'
Mestdaghová se dostala do dobrého náběhu a opět skóruje.
26:05'
Vadějevová okamžitě a přesně odpovídá.
25:49'
Delaereová se dostala do úniku sama z poloviny hřiště a lehce zakončuje.
25:22'
Delaereová s nájezdem na koš neuspěla, stejně jako chvíli po ní Allemandová s trojkovým pokusem. Poté již Belgičanky faulují.
25:01'
Musinovová byla krásně uvolněná za obranu soupeře a opět snižuje.
24:43'
Meessemanová se uvolnila pod koš a opět přesně trefuje.
24:16'
Musinovová doskočila nepovedenou střelu spoluhráčky a skóruje.
23:53'
Linskensová dostala prostor pod košem a s těmito pozicemi nemá problém.
23:25'
Linskensová dvakrát střílela těsně pod košem a dvakrát si míč doskočila, poté se již odrazil do autu.
23:09'
Jenomže Rusky si rozehrály jen do autu a tak jsou na míči opět jejich soupeřky.
22:59'
llemandová se provinila krokama a Belgie přichází o míč.
22:14'
Meessemanová měla dost prostoru na trojku, ale trefuje jen obruč.
21:50'
Vadějevová trefuje o desku za dva body.
21:10'
Maria Vadějevová okamžitě po time-outu trefuje trojku!
20:55'
20:54'
Julie Allemandová však okamžitě odpovídá přesnou trojkou!
20:43'
Maria Vadějevová dobrou střelou z výskoku snižuje.
20:09'
Leškovcevová okamžitě po navázaní hry ztrácí mí a do útoku může Belgie.
20:01'
Začala třetí čtvrtina.
Basketbalistky ještě poslouchají poslední pokyny trenérů a napínavý zápas nám bude za chvíli pokračovat.
Druhý poločas začne přibližně v 18:45.
Máme za sebou úvodní poločas, po kterém jsou ve vedení překvapivě hráčky Belgie. Sice překvapivě, ale naprosto zaslouženě. Na začátku druhé čtvrtiny sice nabraly ztrátu až pěti bodů, poté však zapnuly a dostaly se do vedení, které do konce poločasu navýšily až na rozdíl šesti bodů! Čeká nás tedy velice zajímavý druhý poločas.
20:00'
Druhá čtvrtina skončila.
19:54'
Belgičanky ještě po trestných hodech měly možnost zaútočit. Útok to sice nebyl nejvydařenější a Antonia Delaereová musela střílet z hodně obtížné pozice, i tak se však trefuje!
19:41'
Emma Meessemanová přesně trefuje oba trestné hody.
19:41'
19:41'
Logunovová fauluje při útočné snaze obejít protihráčku.
19:03'
Logunovová netrefuje svůj trojkový pokus.
17:52'
Delaereová šla do koše, ale její pokus zastavuje obroučka.
17:52'
17:50'
Jevgenija Beljakovová snižuje před oddechovým časem důležitou trojkou!
17:38'
Antonia Delaereová dostala vynikající přihrávku pod koš a naložila s ní výborně.
17:02'
Mestdaghová musela pálit těžkou střelu a netrefuje.
16:49'
Jenomže ty jsou pro Rusky dnes spíše překážkou a Vieruová trefuje opět jen jeden.
16:48'
Jekatěrina Fedorenkovová trefuje jen jeden trestný hod, při tom druhém však Belgičanky znovu faulují a následují další trestné hody.
16:31'
16:27'
Antonia Delaereová zvolila těžkou střelu z otočky a ve výskoku, o desku ale trefuje!
16:19'
Na druhé straně Rusky vyčkávaly s útokem a vypršel jim časový limit.
15:52'
Meessemanová dostala trochu prostoru na perimetru a trestá to přesným trojkovým pokusem.
15:42'
Natalia Vieruová tentokrát také trefuje za dva body.
15:42'
Belgičanky opět faulují a nasbíraly již plný počet faulů pro tuto čtvrtinu.
15:29'
Emma Meessemanová neměla problém proměnit oba trestné hody.
15:14'
Maria Vadějevová pálila dobře, ale míč ji vyskočil z obroučky.
15:02'
Kim Mestdaghová v těžké pozici koš netrefuje.
14:39'
Xenia Levčenková treuje opět pouze jeden trestný hod.
14:25'
Emma Meessemanová dostala výbornou přihrávku do běhu a ve výskoku se trefuje přesně.
13:57'
Linskensová dobře vystřelila pravou rukou a trefuje.
13:31'
A bez potíží jej proměňuje.
13:31'
Maria Vadějevová byla dost důrazná a skóruje za dva body, navíc ještě bude házet trestný hod.
13:07'
Emma Meessemanová se tvrdě natlačila na koš a se štěstím skóruje!
12:45'
Musinovová špatně přihrála a Rusky lacino přicházejí o míč.
12:31'
12:29'
Kim Mestdaghová zůstala zapomenutá za Ruskou obranou a nemohla minuout!
12:05'
Julie Vanloová dostala trochu prostoru a trefuje se za tři body!
11:26'
Julie Allemandová opět pálí za tři body, tentokrát z těžké pozice a míjí.
11:16'
Maria Vadějevová pohrdla hned dvěmi tresnými hody!
10:48'
Mestdaghová střílela za tři body, ale hodně nepřesně.
10:40'
Maria Vadějevová se pod košem šikovně otočila a dává koš.
10:30'
Wautersová míjí po dobrém nájezdu na koš.
10:01'
Začala druhá čtvrtina.
10:00'
První čtvrtina skončila.
09:59'
Belgičanky měly ještě poslední útok, ale Mestdaghová musela střílet z těžké pozice a netrefuje.
09:35'
Anastasia Šilovová se dobře uvolnila a skóruje o desku.
09:25'
Belgie okamžitě snižuje dlouhou střelou za dva body.
09:15'
Fedorenkovová se dostala k odraženému míči a trefuje se za tři body!
08:58'
Logunovová mohla házet dva tresné ale neuspěla.
07:25'
Jekatěrina Fedorenkovová těžkou střelou přes ruku srovnává skóre.
07:17'
Meessemanová byla na trojce úplně osamocená a trefuje přesně!
05:48'
Kim Mestdaghová dalším nájezdem na koš snižuje.
05:18'
Belgičanky předvádí lehkou z trátu na útočné polovině.
05:01'
Rajsa Musinovová se střelou z otočky trefuje za dva body.
04:15'
Další nájezd na koš a opět pohodlný koš Belgie.
04:09'
Rusky dalším dlouhým pokusem odskakují na rozdíl tří bodů.
03:21'
Belgičanky předvedly perfektní nájezd na koš a snižují.
02:58'
Výborný pokus z dálky míři přímo do koše, bohužel pro Rusko s menším přešlapem.
02:20'
Rusky sice prvním pokusem v útoku neúspěly, ale dokázaly míč doskočit a dostávají se do vedení.
02:01'
Rusky volnou střelou snižují naskok soupeřek.
01:25'
V dalším útoku však Rusky selhaly a Belgičanky trefují za tři!
00:35'
Rusky okamžitě kontrují tříbodovým pokusem!
00:25'
A hnedz prvního útoku Meessemanová trefuje.
00:01'
Úvodní rozskok vyhrály Belgičanky a mohou zaútočit.
00:01'
Rusky dnes nastupují v bílé kombinaci, jejich soupeřky z Belgie ve vínovo černé kombinaci.
Hezký podvečer z Crystal Hall v Srbsku, hráčky Ruska i Belgie jsou již připraveny nastoupit na svůj úvodní zápas Mistrovství Evropy Žen v Lotyšsku a Srbsku, utkání nám tak za pár okamžiků začne.

Rusko: Rajsa Musinovová, Jevgenija Beljakovová, Maria Vadějevová, Jekatěrina Fedorenkovová, Anastasia Šilovová, Anastasia Logunovová,

Belgie: Kim Mestdaghová, Antonia Delaereová, Marjorie Carpreauxová, Emma Meessemanová, Ann Wautersová, Kyara Linskensová, Hanne Mestdaghová, Serena-Lynn Geldofová, Heleen Nauwelaersová, Julie Vanloová, Jana Ramanová, Julie Allemandová

Rozhodčí: Dariusz Zapolski (PL), Thomas Bissuel (FR), Michal Proc (PL).
Týmy ve skupině D

Bělorusko
Rusko
Belgie
Srbsko
Vzájemné zápasy

17.6.2017 ME Rusko – Belgie 75:76 pp. (68:68)
26.5.2017 PZ Rusko – Belgie 57:48
BELGIE

Belgičanky nejsou tak úspěšný národ jako jejich soupeřky, přesto jdou v posledních letech nahoru. Na posledním šampionátu v Praze a Hradci Králové dokonce dokázaly Belgičanky získat první medaili. Nejdříve vyhrály svou skupinu právě s Ruskem, Lotyšskem a Černou Horou, poté si ve čtvrtfinále poradily s Itálií. V semifinále sice o šestnáct bodů podlehly Španělkám, přesto dokázaly v souboji s Řeckem výhrou o 32 bodů získat bronzové medaile.

Nominace Belgie

RUSKO

Rusky jsou basketbalovou velmocí a mezi roky 2003 až 2009 vyhrály Mistrovství Evropy hned třikrát ze čtyř pokusů a jednou skončily druhé. Od jejich posledního trimufu v roce 2011 v Polsku se však nedostaly ani do boje o medaile a to určitě budou chtít na tomto šampionátu změnit.

Nominace Ruska

Hezký podvečer při sledování úvodního dne basketbalového Mistrovství Evropy žen konaného v Lotyšsku a Srbsku. My budeme sledovat utkání skupiny D mezi jasným favoritem z Ruska a Belgií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:45.