MS v basketbalu mužů -  ONLINE PŘENOS -  Srbsko : Filipíny - 2. září 2019   13:30

Filipíny

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Destrukce v přímém přenosu. I tak by se dalo zhodnotit utkání mezi Srbskem a Filipínami, který skončil drtivým vítězstvím Srbů o 59 bodů! Za Srby se na 20 bodů dostal Nemanja Bjelica, nejlepší střelec zápasu. Dvouciferný počet bodů mají i Bogdanovič, Gudurič, Jokič, Milič, Milutinov a Raduljica.

Srbsko si užilo i druhý jednoduchý zápas, na závěr základní skupiny se střetne s Itálií. Filipíny budou čekat Angolané.
39:31'
A ještě koš s faulem na Marjanoviče, který předtím své šestky neproměnil. Tentokrát nabídnutou šanci využil.
39:18'
Blatche se v samém závěru utkání vyfauloval. Marjanovič bude střílet trestné hody.
39:04'
Tentokrát Mičič našel Simonoviče, který parádně zakončil z výskoku.
38:06'
Blatcheovi vyklouzl v obraně míč z rukou a Bjelica, který se ho zmocnil, snadno zakončil z podkošového prostoru.
37:28'
Raduljica našel volného Simonoviče, který proměnil nájezd na koš.
37:11'
Perez proměnil jen jeden ze dvou nabídnutých trestných hodů.
37:00'
I Marjanovič si zasmečoval do koše.
36:34'
Blatche si vlastní nepřesnou trojku doskočil a dostal míč do koše na druhý pokus.
36:22'
Neúspěšný filipínský útok přinesl bleskový kontr soupeřů, dva body Lučiče a nutnost oddechového času pro Filipíny. Trenér tohoto týmu nechce, aby závěr zápasu jeho svěřenci jen odchodili.
35:56'
Nádherná akce Srbů! Milutinov si naběhl ke koši, vyskočil a dostal přesný pas od Mičiče, který zatloukl do obroučky! Alley oop jako z učebnice!
35:31'
Byť Srbové ztratili míč, získali ho rychle zpátky a Milutinov smečí potěšil přítomné publikum.
35:15'
Perez teď drží Filipínce střelecky! Dává trojku.
34:24'
Krásná smeč Aguilara, který si počkal, až se blokující hráč dostane z obranné pozice a důrazně zakončil.
34:12'
Srbský útok končí útočným faulem.
33:36'
Raduljica po přijmu míče měl dost času se pod košem otočit a zakončit útok.
33:20'
Střelou o desku se prosadil na druhé straně Dalistan.
33:05'
Mičič střelou přes hlavu, zády ke koši, střílí dva body.
32:48'
Obě šestky Perez proměnil.
32:48'
Perez se řítil po přihrávce Blatche ke koši, při střelbě ho fauloval Lučič.
32:38'
Srbové sice měli rozehrávku ze strany, ale došel jim časový limit na střelu.
32:24'
Gudurič proměnil jeden z trestných hodů.
32:24'
Nesportovní faul Dalistana. Znamená to dva trestné hody pro Srbsko a navíc rozehrávku ze strany.
32:18'
Srbové prostřídávají, vrací na hřiště Milutinova s Raduljicou. To by mělo zvýšit srbskou sílu v podkošovém prostoru.
32:18'
Proměnil druhý trestný hod.
32:18'
Birčevič fauloval Aguilara, jenž bude střílet dva trestné hody.
31:58'
Závěrečná čtvrtina zatím vůbec nenabízí pěkný basketbal. Střelba obou týmů je téměř nulová.
31:28'
Filipínskou ztrátu potrestal Gudurič samostatným únikem a smečí obouruč.
30:32'
Aguilar dopíchl střelu svého spoluhráče do koše.
29:59'
Ještě faul na Ravenu a dva trestné hody.
29:45'
Z otočky, jednoruč, dává dva body ještě Marjanovič.
29:23'
Jednoduché dva body pro Fajarda.
29:15'
To samé potkalo na druhé straně Birčeviče.
29:02'
Ravena zkoušel štěstí za tři body, ale neúspěšně.
28:36'
První minul, druhý proměnil.
28:36'
Blatche fauluje dnes již počtvrté a nabízí Birčevičovi dva trestné hody.
28:09'
Trestný hod suverénně proměnil.
28:09'
Bjelica doskočil nepřesnou tříbodovou střelu a došel si pro koš s faulem.
27:17'
Gudurič střelou ze střední vzdálenosti také střílí dva body.
26:59'
Dalistan rychle naběhl ke koši a po přihrávce Fajarda skóruje.
26:49'
Mičič se v obraně zmocnil míče a doběhl si až k soupeřově koši pro smeč jednoruč!
26:18'
Demolice pokračuje! Bjelica dalekou střelou dává další tři body!
26:04'
Fajardo na druhé straně využil dvou trestných hodů.
25:53'
Už je z toho exhibice. Dlouhá a přesná přihrávka pod koš na Mičiče, který dává dva snadné body.
25:50'
Dalistan byl faulován při střelbě, proměnil ale jen jeden trestný hod.
25:33'
Bjelica si došel z levého křídla blíž ke koši a zakončil svůj útok.
25:17'
Fajardo doskočil nepřesnou střelu Pereze, ale pod košem se neprosadil.
24:53'
Marjanovič se nemýlil ze střední vzdálenosti.
24:30'
Velmi rychle odpovídá dvěma body Dalistan. Ale ztráta už je obrovská.
24:24'
Bogdan Bogdanovič střílí další trojku!
23:49'
Bjelica ze tří metrů od koše hladce proměnil svou střelu.
23:33'
A Paul John Dalistan si sám ukradl míč v obraně a došel si pro přesnou střelu.
23:06'
Perez střelou ze střední vzdálenosti o desku prolomil filipínské čekání na body v této čtvrtině.
22:53'
Blatche sice získal míč, když vystihl přihrávku soupeře, ale po přechodu středu sám špatně přihrál a Stefan Jovič protiútok proměnil nájezdem na koš.
22:29'
Ani teď se Perez neprosadil střelou z dálky.
Celkově je Bogdan Bogdanovič už na 14 bodech. Dvouciferný počet bodů zaznamenali také Nikola Jokič (11) a Miroslav Raduljica (11).
22:10'
Bogdanovič střílí koš s faulem! Bonusový trestný hod proměnil a na začátku třetí čtvrtiny, během 130 sekund, stihl dát sám už 9 bodů!
21:34'
Zatímco Filipínci v útoku ještě nezaznamenali úspěch, Jokič přidává další srbské body.
21:11'
Bogdanovič pálí další trojku!
20:13'
Bogdanovič započal třetí čtvrtinu přesně zacílenou tříbodovou střelou!
20:01'
Začala třetí čtvrtina.
Druhý poločas začne přibližně v 14:32.
Sledovali jsme hodně ofenzivní dvě čtvrtiny, během nichž Srbsko potvrdilo role favoritů a vedou s drtivým náskokem o 27 bodů.
20:00'
Druhá čtvrtina skončila.
19:35'
Stejně tak se z pravého kruhu prosadil Bjelica!
19:16'
Ravenova trojka zaplula do obroučky!
18:50'
Na druhé straně palubovky Marko Gudurič využil své dvě šestky.
18:43'
Bolick proměnil dva trestné hody.
18:33'
Srbský protiútok, Lučič svůj nájezd ke koši proměnil střelou spodem.
18:02'
Jovič chtěl střílet za tři. Místo toho udělal úkrok, vyhnul se blížícímu obránci a nikým nekryt si došel pro jednoduché dva body.
17:38'
Bolick minul tříbodovou střelu. Na druhé straně Jokič zapisuje ofenzivní faul.
17:17'
Raduljica proměnil i tuto šestku.
17:17'
Raduljica dnes už potřetí střílí koš s faulem! A co je podstatné, Blatche si připsal třetí osobní chybu a to jsou pro hvězdu Filipín problémy před druhým poločasem.
16:44'
Na druhé straně Jovič zvyšuje srbské vedení na 20 bodů.
16:00'
Perezův nájezd na koš končí vstřelenými dvěma body.
15:36'
Tentokrát Bolick svou střelu nevyužil. Srbský útok naopak proměňuje střelou z perimetru Gudurič!
15:02'
A tu proměnil.
15:02'
Koš s faulem Raduljici. Bude házet bonusovou šestku.
14:32'
Okamžitě odpovídá Jokič trojkou. Zatím je to velká přestřelka ve druhé čtvrtině.
14:19'
Robert Bolick proměňuje i následný nájezd na koš!
13:47'
Krásná, daleká trojka Bolicka.
13:26'
Oddechový čas pro Filipíny.
13:26'
Filipíncům se nepovedlo vystřelit a ještě přišli o míč. Plně toho využívá Jokič, který po přihrávce Bogdanoviče najel na koš a důrazně zasmečoval.
12:56'
Napravil to Bogdan Bogdanovič přesnou střelou za tři body z pravé strany.
12:36'
Špatná rozehrávka, Perez zachytil míč a okamžitě posílá míč do obroučky. To byla hrubka Srbů.
12:30'
Pogoy střelou ze střední vzdálenosti snižuje.
12:01'
Ztráta Filipínců a další smeč, tentokrát od Milutinova!
11:45'
Bogdanovič uvolnil Mičiče, jenž smečuje do koše!
11:27'
A znovu Perez! Filipínci využívají nepřesné střely Bogdanoviče ke snížení a Srbsko reaguje oddechovým časem.
10:54'
Perez se prosadil střelou přes hlavu.
10:32'
Na druhé straně Bjelica trefil oba trestné hody.
10:16'
Fajardo byl zády ke koši, po otočce trefil přesně obroučku.
10:01'
Začala druhá čtvrtina.
10:00'
První čtvrtina skončila.
09:54'
Bjelica reaguje tříbodovou střelou z pravého křídla.
09:39'
Fajardo doskočil v útoku míč a snižuje z druhé šance.
09:26'
Simonovič v obraně parádě zablokoval nájezd Pogoye!
09:10'
Filipíncům zcela odešla střelba. Už tři minuty nedali ani bod.
08:21'
A další faul, tentokrát na Raduljicu. Ten se rovněž při exekuci šestek nemýlil.
07:54'
Gudurič využil dva trestné hody po dalším filipínském faulu.
07:48'
Další útočný faul Filipínců. Zbytečné ztráty míče, které také způsobují rozdíl 10 bodů.
07:36'
07:36'
Raduljica našel přihrávkou Jokiče, který přes obránce zakončil z jednonožky.
07:26'
Krátka tříbodová střela Filipínců.
07:10'
Oba týmy si vyměnily neúspěšné útoky. K míči se vrací Filipínci.
06:37'
Raduljica z čáry trestného hodu neminul.
06:37'
Raduljica napřed neproměnil střelu, ale míč si pod košem doskočil a na druhý pokus se nemýlil. Navíc ho fauloval Blatche, jenž má dvě osobní chyby a jde z palubovky.
06:22'
Kiefer Ravena proměnil dva trestné hody.
06:08'
Blatche se sice nalepil na záda Jokiče, ale hvězda z Denveru svého soupeře přetlačila a střílí dva body z odskoku.
05:37'
Simonovič zamířil přesně za tři body.
05:25'
Útočný faul Aguilara připravuje Filipíny o míč.
05:05'
Obě šestky proměnil.
05:05'
Neúspěšná filipínská střela. Protiútok Srbska končí faulem Blatche a dvěma trestnými hody pro Milutinova.
04:38'
Krásná akce Srbů. Jokič přihrál na koš na akci alley oop, kterou ve výskoku smečí zakončil Milutinov.
04:21'
Srbské ztráty nevyužil Norwood, jenž střílel za tři.
04:00'
Dalistan dokonce strhává vedení na filipínskou stranu.
03:22'
Blatche střílí přesnou trojku a srovnává stav zápasu!
03:12'
Clony využil i Bogdanovič ke svému zakončení.
02:47'
Dalistan využil clony Blatche a proměnil volnou střelu za dva body.
02:40'
Hraje se v rychlém tempu, ale také s uspěchanou střelbou, což se projevuje na přesnosti.
01:36'
Rychlý protiútok Filipínců. Blatche dlouhou přihrávkou našel Rosaria pod košem a pro něho nebyl velký problém zakončit o desku. Ostatně Blatche má za sebou devět sezon v NBA, než v roce 2014 odešel.
01:22'
Blatche nedal trojku. Filipínci míč doskočili, ale ani další trojka se neujala.
00:56'
Zcela volný byl v pravém rohu Birčevič, který pálí úspěšně za tři body.
00:43'
Filipínci při svém prvním útoku trefují jen obroučku.
00:19'
Rychlé zakončení Birčeviče ze střední vzdálenosti.
00:01'

Srbsko: Simonovič, Bogdanovič, Bjelica, Lučič, Raduljica, Birčevič, Jokič, Milutinov, Mičič, Gudurič, Jovič, Marjanovič

Filipíny: Blatche, Dalistan, Ravena, Norwood, Bolick, Barroca, Fajardo, Pogoy, Perez, Rosario, Almazan, Aguilar

Rozhodčí: Locatelli (BRA), Yu (TPE), Rosso (FRA).
V úvodním utkání v základní skupině Srbsko deklasovalo Angolu 105:59 a rozehrálo turnaj nejlepším možným způsobem. Na druhé straně Filipíny obdobně utržily debakl od Itálie po výsledku 62:108.

Bude se jednat o vůbec první vzájemný duel obou týmů.
Mistrovství světa v basketbale čeká třetí hrací den a v základních skupinách se rozehraje druhé kolo. Ve skupině D budou role superfavoritů potvrzovat srbští basketbalisté proti Filipínám.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.