MS v basketbalu mužů -  ONLINE PŘENOS -  USA : Polsko - 14. září 2019   10:00

USA
Glišič (SRB), Yu (TPE), Kato (JPN)
Polsko

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Spojené státy zvládly svůj závěrečný zápas na turnaji a porazily Polsko 87:74. Zatímco ale Polsko může být se svým výsledkem na mistrovství světa spokojené, když obsadilo konečné 8. místo, pro Američany má poslední výhra na turnaji hořkou příchuť. Vybojovali totiž pouze 7. místo, což je v historii mistrovství světa jejich nejhorší umístění.
39:34'
Waczynski míjí volnou trojku. Američané se za polovinou už zastavují a nechají čas doběhnout.
39:17'
Mitchell proměnil jeden trestný hod.
39:17'
Právě Slaughter okamžitě fauluje Mitchella. Ale tato taktika je za tohoto stavu zbytečná.
39:16'
Slaughter proměnil dva trestné hody.
38:44'
Navíc Donovan Mitchell proměnil tříbodovou střelu!
38:29'
Ponitka se snaží ještě vykřesat naději, ale času je na obrat už příliš málo. Jedenáctibodový rozdíl je příliš velký.
38:15'
Brown se prosadil střelou o desku. Spojené státy toto utkání už nepustí.
37:55'
Přes obránce střílel z perimetru i Slaughter. A nedává.
37:45'
Turner neproměnil tříbodovou střelu přes obránce.
37:30'
Znovu to na sebe vzal Slaughter. Dlouhá střela za dva body.
37:09'
Harris odpovídá vlastní dvoubodovou střelou.
36:53'
Slaughter se uvolnil kolem obránce a snižuje za dva body.
36:34'
Harris se z čáry trestného hodu nemýlil.
36:34'
A faul Kuliga proti Harrisovi. Další trestné hody.
36:29'
Barnes proměnil jeden hod. Američané budou rozehrávat.
36:29'
Právě Hrycaniuk se dopustil podle rozhodčích nesportovního faulu, což je v tuto chvíli kritické pro Polsko. Dva trestné hody a rozehrávka ze strany.
36:25'
Hrycaniuk byl parádně zablokován Turnerem.
36:06'
Mitchell využil jeden trestný hod.
36:06'
Právě Ponitka nyní fauloval při střelbě Mitchella.
35:52'
A důležitá tříbodová střela Ponitky!
35:45'
Ovšem Mitchella obral o míč Sokolowski.
35:28'
Ztráta Ponitky. Američané mohou ještě navýšit vedení a prakticky rozhodnout, že závěrečné minuty už drama nenabídnou.
35:12'
Američané znovu uskakují ve skóre. Další dva body.
34:57'
Slaughter možná uspěchal svou střelu za dva body.
34:46'
Ránou do polských nadějí je trojka Jaylena Browna!
34:26'
Trestný hod využil. Sedm bodů ztrácí Polsko.
34:26'
Kulig naběhl ke koši a o desku snižuje. Navíc byl faulován Whitem.
34:12'
Oba týmy zkoušely střelbu za tři body, avšak neúspěšně.
33:43'
White využil nájezd pod koš. Polsko si bere oddechový čas.
33:06'
Waczynski blokuje Middletona a nedovolil mu zakončit.
32:50'
Oba hody Sokolowski proměnil.
32:50'
Bojovnost Polska v celé své kráse. Pod košem soupeře předvedli dva doskoky a Sokolowski byl nakonec zastaven faulem za dva trestné hody.
32:32'
Na druhé straně Barnes míjí trojku.
32:14'
Waczynski měl otevřenou střelu za tři body, ale obroučkou míč nepropadl.
31:59'
White trestný hod proměnil.
31:59'
Koš s faulem dává Derrick White. Šance na desetibodové vedení.
31:39'
Oba týmy si vyměnily nepřesná zakončení. K míči se vrací Američané.
31:08'
A trestný hod proměnil.
31:08'
Ponitka nejen, že zasmečoval do koše, ale ještě byl faulován Middletonem!
30:32'
Barnes se prosadil přes obránce.
30:18'
Ponitka otevřenou střelu za tři body nevyužil.
30:01'
Začala čtvrtá čtvrtina.
Middleton z hranice pro šestku střelu přes obránce neproměnil. A tak Polsko vyhrálo třetí čtvrtinu 25:16 a opět má o co hrát. Ze ztráty 17 bodů dokázali Poláci udělat ztrátu pouhých 8 bodů a bojují o konečné sedmé místo!
30:00'
Třetí čtvrtina skončila.
29:39'
A další polská trojka! Damian Kulig se prosadil z levého křídla!
29:03'
Kulig našel na perimetru volného Waczynskiho, který se z tříbodové vzdálenosti nemýlil.
28:44'
Plumlee ve výskoku zachytil přihrávku Middletona a zakončil parádně akci alley oop.
28:29'
Kulig dlouhou dvojku nenasměroval do obroučky.
28:15'
Plumlee dal koš s faulem! Trestný hod ovšem neproměnil.
28:05'
Waczynski dokázal dvěma body snížit polskou ztrátu.
27:37'
Ve hře obou týmů se po time-outu objevují drobné nepřesnosti.
27:17'
Ponitka nájezd pod koš nevyužil.
27:12'
Američané sice útok Polska ubránili, ale následně ztrácí míč.
26:38'
Rychlý protiútok Američanů zakončil trojkou Mitchell! Polsko rázem prohrává opět o 12 bodů a bere si oddechový čas.
26:15'
Američanům docházel čas na zakončení. V časové tísni Middleton proměnil těžkou střelu z pravé strany.
25:53'
Polský nápor pokračuje! Adam Waczynski střílí za tři body a snižuje na sedmibodový rozdíl!
25:25'
Další krádež míče, aktivní obrana Polska zabírá! A Slaughter snižuje na desetibodový rozdíl! Američané si berou oddechový čas.
24:56'
Dlouhá tříbodová střela Waczynskiho! Polsko stáhlo ztrátu na 12 bodů.
24:34'
Hrycaniuk se prosadil těžkou střelou přes obránce.
24:07'
Harris proměnil tříbodovou střelu a ukončil americké čekání na body. Téměř tři minuty polská obrana nepustila soupeře k ničemu.
23:33'
Turner se dopustil útočného faulu.
23:23'
Polsko znovu získalo míč aniž by Američané vystřelili. Jenže tříbodová střela obroučkou nepropadla.
22:53'
Ponitka obral Barnese o míč a rychlý protiútok proměnil smečí do koše! Velmi rychlý přeběh palubovky.
22:08'
To Ponitka svůj náběh pod koš zakončil úspěšnou střelou o desku.
21:46'
Cel se zkusil obtočit kolem obránce a vystřelit přes hlavu, koš ale nedal.
21:29'
Turner z jednonožky poslal míč do desky a od ní do obroučky.
21:09'
slaughter připisuje na konto ztrátu míče. Ten končí po přihrávce v autu.
20:54'
Turner se uvolnil pod košem a zasmečoval míč do obroučky.
20:36'
Ideální začátek třetí čtvrtiny pro Polsko. Slaughter proměnil střelu za tři body.
20:01'
Začala třetí čtvrtina.
Druhý poločas začne přibližně v 10:53.
Po prvním poločase potvrzují Američané role jasných favoritů a vedou nad Polskem o 17 bodů. V utkání o konečné sedmé místo mají nakročeno k tomu, aby šampionát alespoň zakončili výhrou.
20:00'
Druhá čtvrtina skončila.
19:44'
Donovaan Mitchell ovšem odpovídá vlastní přesnou střelou za dva body.
19:25'
Adam Hrycaniuk snižuje polskou ztrátu na 15 bodů.
18:44'
Khris Middleton se z čáry trestného hodu nemýlil.
18:32'
Sokolowski se trefil za tři body.
18:10'
Derrick White proměnil dva trestné hody.
17:29'
Na druhé straně palubovky však své zaváhání napravil blokem proti soupeři.
17:15'
Obě šestky americký basketbalista míjí!
17:15'
Turner byl faulován při střelbě. Dva trestné hody.
17:04'
Doskok Sokolowskiho pod košem soupeře a z druhé šance už dva body dává.
16:14'
Myles Turner se tentokrát z tříbodové vzdálenosti nemýlil. Američané vedou o 18 a míří suverénně za 7. místem.
15:19'
Marně za tři body střílel i na druhé straně Cel.
15:07'
Turnerova otevřená tříbodová střela obroučkou nepropadla. Míč se odrazil až do autu.
14:49'
Ponitka se prosadil střelou o desku. Americká lavička si bere oddechový čas.
14:24'
Ovšem Poláci zabojovali, obrali soupeře o míč a Olejniczak nakonec dává dva body.
14:10'
Slaughterova střela byla krátká, neměla šanci na úspěch.
13:50'
Obě šestky proměnil.
13:50'
Barnes byl faulován Kuligem při střelbě. Dva trestné hody.
13:22'
Jaylen Brown střílí úspěšnou trojku a náskok Američanů opět roste!
13:00'
Ponitka cílil na obroučku z levého křídla za tři body. Míč se odrazil do autu.
12:37'
Middleton střelou přes obránce zastavuje bodovou šňůru Polska.
12:19'
Trestný hod Kulig proměnil.
12:19'
Po nepřesné Lopezově střele se z protiútoku prosadil podstřelem Kulig, který byl navíc faulován!
11:48'
Polsko čekalo dobrých pět minut čistého času hry, než se mu podařilo znovu dosáhnout na body. Zařídil je Slaughter.
11:02'
Po polské nepřesné střele se podařilo otevřít skóre druhé čtvrtiny až Brooku Lopezovi střelou z perimetru. Polsko si bere oddechový čas.
10:29'
Na druhé straně se střelou o desku neprosadil Plumlee.
10:19'
Balcerowski na začátku druhé čtvrtiny míjí tříbodovou střelu.
10:01'
Začala druhá čtvrtina.
V první čtvrtině se ještě oba týmy pokusily dát koš, ale obroučkou míče nepropadly.
10:00'
První čtvrtina skončila.
09:30'
Oba týmy si vyměnily nepřesná zakončení. U míče jsou Američané.
08:55'
Sokolowski míjí tříbodovou střelu.
08:45'
Middleton se dokázal prosadit střelou o desku.
08:05'
Polákům zcela odešla střelba. Toho plně využívají Američané k navyšování vedení. White se prosadil za dva body.
07:08'
Bonusový trestný hod také proměnil. Rozdíl ve skóre vystoupal už na 10 bodů!
07:08'
Koš s faulem Derricka Whita!
06:37'
Ale Khris Middleton se trefuje za tři body.
06:19'
Balcerowski smečí do koše snižuje polskou ztrátu!
05:50'
Ponitka předvedl nájezd pod koš zakončený dvěma body.
05:05'
Zatímco Slaughter nedal trojku, na druhé straně Middleton proměnil střelu za dva body.
04:45'
Barnes přidává dva body na americké konto.
04:31'
Adam Waczynski zatím bodově táhne polský tým. Další úspěšná střela o desku.
04:17'
Mitchell rychlou tříbodovou střelou odpovídá.
04:06'
Waczynski snižuje střelou za dva body.
03:56'
Stejně dopadli i Američané.
03:35'
Poláci ve svém útoku ztrácí míč po nepřesné přihrávce.
03:27'
Harris si pomohl o desku ke skórování.
03:01'
A.J. Slaughter si odstoupil od obránce a těžkou střelu za dva body poslal do obroučky.
02:43'
Ovšem Harrison Barnes z pravého křídla střílí přesnou trojku a zvyšuje americké vedení.
02:25'
Polský reprezentant oba hody proměnil.
02:25'
Hned dva americké fauly. Ten druhý, na Waczynskiho, přišel při střelbě. Dva trestné hody.
01:58'
Američané si v útoku doskočili míč a Donovan Mitchell přesně zacílil z perimetru.
01:42'
Waczynski se z tříbodové vzdálenosti neprosadil.
01:16'
To už bylo o poznání lepší. Zatímco Slaughter v polských barvách míjí, Harris pálí z pravého křídla trojku.
00:57'
I druhý americký útok končí nepřesným zakončením. Tentokrát Harris neusměrnil míč do obroučky.
00:34'
Mateusz Ponitka otevírá skóre utkání.
00:01'

USA: White, Mitchell, Harris, Smart, Barnes, Brown, Plumlee, Turner, Lopez, Middleton, Walker, Tatum

Polsko: Balcerowski, Sokolowski, Cel, Slaughter, Waczyński, Olejniczak, Laczynski, Gruszecki, Hrycaniuk, Ponitka, Koszarek, Kulig

Rozhodčí: Glišič (SRB), Yu (TPE), Kato (JPN).
To Polsko může být spokojené. Po třech výhrách v základní skupině a další výhře v osmifinálové skupině, kde prohráli až s Argentinou, se dostali do čtvrtfinále. Poté, nakolik se trápili v posledních letech na evropských šampionátech, a na mistrovství světa se dostali poprvé od roku 1967, je to pro ně velký úspěch.

Byť prohráli ve čtvrtfinále se Španělskem a v úvodním boji ve skupině o umístění s Českou republikou, skončí nejhůř osmí – pokud nezaskočí Američany. O tom snad před startem mistrovství světa ani nesnili.
Američané jsou zklamaní. Možná je i to slabé slovo. Jejich výkony na turnaji nebyly nijak oslnivé, přesto čtvrtfinálová porážka s Francií bylo obrovským překvapením. Jen o den později pak prohráli se Srbskem, což je odsoudilo k utkání o pouhé sedmé místo. Už nyní je jasné, že to bude jejich nejhorší umístění na mistrovství světa v historii a dokonce překonají (ve špatném slova smyslu) 6. místo z domácího šampionátu v roce 2002.
Předposlední hrací den letošního mistrovství světa v basketbale mužů přinese souboje o umístění. Zatímco Češi a Srbové budou hrát o konečné 5. místo, v tomto přenosu se budeme věnovat duelu o 7. příčku mezi Spojenými státy a Polskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.