Biatlon - Štafeta žen 4x6 km, Anterselva -  ONLINE PŘENOS -  22. ledna 2023   11:45

Ukončeno

Štafeta žen 4x6 km, Anterselva

Přenos se aktualizuje automaticky

Pořadí SP

1. Švédsko 276 b
2. Francie 270 b
3. Německo 260 b
4. Norsko 235 b
5. Itálie 202 b
6. Švýcarsko 171 b
7. Česko 152 b
8. Rakousko 143 b
9. Finsko 125 b
10. Estonsko 118 b
...
14. Slovensko 112 b
Konečné výsledky

1. Francie 1:07:21,3 (0+2)
2. Švédsko +45,2 (0+8)
3. Německo +1:16,9 (0+10)

4. Itálie +1:30,4 (1+6)
5. Rakousko +1:56,1 (0+3)
6. Norsko +2:35,4 (3+9)
7. Švýcarsko +3:13,2 (0+7)
8. Kanada +3:42,1 (0+6)
9. Ukrajina +3:49,0 (0+6)
10. Česko +4:12,7 (2+13)
11. Finsko +5:12,8 (1+14)
...
12. Slovinsko
13. USA
14. Slovensko
15. Polsko
16. Rumunsko
17. Lotyšsko
18. Bulharsko
19. Estonsko
- předjety o celé kolo.
Z českého pohledu končí štafeta neúspěchem, zatímco v předchozích třech závodech dojely naše biatlonistky nejhůře sedmé, dnes se Davidové a především Charvátové vůbec nedařilo střelecky a na poslední střelbě se po dvou trestných kolech právě ze sedmého místa propadly na konečné desáté.
Pro zlato si dnes v závodě štafet dojela suverénně francouzská čtveřice před Švédskem a Německem. Kvartet Jeanmonotová, Bouchetová, Chevalierová a Simonová získává druhé vítězství v sezóně jednoznačným způsobem díky nejlepší střelbě s pouhými dvěma opravami. Po výborném úseku Hanny Öbergové měly Francouzky největšího konkurenta ve Švédsku, její sestra Elvira však na poslední položce třikrát opravovala a ztratila šanci vyzvat ještě v posledním okruhu vedoucí ženu Světového poháru SImonovou.
Bronz je úspěchem pro Německo bez největší hvězdy Herrmannové-Wickové, Italky už nedohnaly trestné kolo nezkušené Auchenthalerové a končí s bramborovou medailí.
Závod skončil.
cíl'
Jako poslední dokončilo závod Finsko, dalších osm štafet bylo předjeto o celé kolo.
cíl'
Lucie Charvátová po dvou trestných kolech dokončuje závod na desátém místě, to je jasně nejhorší český výsledek roku.
cíl'
Před zaplněným hledištěm si užívají osamocený dojezd postupně Švýcarka, Kanaďanka i Ukrajinka.
cíl'
Naopak Norky jsou zklamané, jedno trestné kolo Lienové a dvě Tandrevoldové pouštějí skandinávskou velmoc jen na šesté místo.
cíl'
Velký úspěch pro Rakousko, páté místo se bez největší hvězdy Hauserové rozhodně nečekalo. Její krajanky však skvěle střílely, pouze tři dobíjení za všechny úseky.
cíl'
Ale nakonec to Vittozziové nestačilo, Hanna Kebingerová vystupňovala tempo a raduje se z bronzu.
12'
Italka přece jen dotírá, na posledním mezičase zaostává o sedm vteřin za Němkou.
cíl'
Francie vyhrála dnešní závod prakticky způsobem start-cíl, Julia Simonová se v cíli objímá s kolegyněmi z předešlých úseků.
12'
Na českou štafetu zbyde desáté místo, Charvátová jede poslední okruh zcela osamocena.
12'
Kebingerová však má dost sil a bronzu se nechce vzdát! Vittozziová sice hladce předběhla Schwaigerovou, ale na Němku naopak její ztráta narostla na 11 vteřin.
11'
Charvátová na prostředním okruhu předstihla Kanaďanku, jenže pak přišlo obrovské selhání na střelnici. Čtyři chyby v řadě a nakonec dvě trestá kola, to bude propad až za Ukrajinu.
11'
Lisa Vittozziová dává šestou čistou položku v řadě a přiblížila se na devět vteřin třetí Kebingerové, jede za zády Rakušanky Schwaigerové. Na Norsko zbyde šesté místo.
11'
V souboji o bronz se to hemží chybami, Tandrevoldová nezvládla svůj úkol a míří dokonce dvakrát na trestné kolo!
11'
Navíc Elvira Öbergová přestřelila první ránu, kterou pak musela opravovat natřikrát. Švédsku hrozilo trestné kolo, ale nakonec poslední oprava vyšla a získá stříbro.
11'
Je rozhodnuto! Juila Simonová nepoužila ani při stojce náhradní náboj, i když jednou měla pořádné štěstí při kalibrové ráně, a celkově podtrhla skvělý střelecký výkon Francouzek, které na osmi položkách jen dvakrát opravovaly.
11'
Na mezičase 21,7 km jede stále Elvira Öbergová dvacet vteřin za Julií Simonovou. Norsko-německo-rakouské trio jede pohromadě 50 vteřin za Švédkou, ještě daleko za ním osamocená Vittozziová.
10'
V Anterselvě nefunguje televizní grafika, která často ukazuje červeně i sestřelené terče. Charvátová navzdory televiznímu šotku úspěšně zvládla tři opravy a pokračuje těsně za Kanaďankou na osmém místě.
10'
Lisa Vittozziová navázala na čistý stíhací závod a nepustí si Charvátovou a další na tělo.
10'
Kebingerovou zdržily dvě opravy a dotáhly se na ni Rakušanka i Norka, tato trojice opouští střelnici současně.
10'
Simonová selhala střelecky ve stíhačce, dnes však předvedla výbornou ležku a opustila koberec v době, kdy si teprve Elvira Öbergová rovnala mušku. Švédka však byla také čistá a její manko narostlo jen málo na 20 vteřin.
10'
Tandrevoldová již předjela Schwaigerovou a jde na čtvrté místo.
10'
O kilometr dále výrazně narostla ztráta třetího Německa, souboj dvou nejlepších žen nic nového nepřináší.
10'
Lucii Charvátové zatím jedou lyže dobře, cukla Kanaďance Dicksonové a jede časem na úrovni Simonové.
10'
Souboj Simonová – E. Öbergová je zatím nerozhodný, Francouzka drží stejný náskok jako při předávce. Naopak Němka Kebingerová i Rakušanka Schwaigerová ztrácejí.
Pořadí po 3. úseku:
1. Francie 50:36
2. Švédsko +13
3. Německo +33
4. Rakousko +56
5. Norsko +1:01
6. Itálie +1:39
7. Česko +1:56
8. Kanada +1:57
9. Ukrajina +2:41
10. Švýcarsko +2:49
9'
Markéta Davidová ze sebe vymáčkla v posledním okruhu vše a alespoň předjela reprezentantku Kanady.
9'
Výrazně snížila ztrátu také Němka, Rakušanka se udržela před Røiselandovou, která po delší nemoci ještě není v té nejlepší formě. Předává však 38 vteřin před šestou Itálií.
9'
Francouzce tuhnou nohy, Švédka ji mohutně stahuje! Na předávce už ztrácí jen necelých 13 vteřin.
9'
Peloton se hodně roztrhal, Chevalierová vede před skvěle jedoucí Öbergovou na mezičase o 27,5 vteřiny, třetí Němka Hettichová-Walzová ztrácí 41, Rakušanka Juppeová rovnou minutu a zezadu se na ni dotahuje Olsbuová Røiselandová. Až o další půl minuty zpět je po trestném kole domácí Auchenthalerová, sedmá je Peifferová z Kanady a 18 vteřin za ní osmá Davidová.
8'
Znovu obrovské trápení Markéty Davidové, která netrefila tři rány a pak naštěstí stejně jako na ležce zvládla všechny opravy.
8'
Naopak Italka s Rakušankou vystály na střelnici důlek, domácí závodnice navíc i tak míří na trestné kolo a propadne se až za Norsko.
8'
Ovšem skvěle střílela také Hanna Öbergová, která se vydá na stíhačku osamoceně. Třetí je Němka, která jednou opravovala.
8'
Skvělé francouzské představení pokračuje, Chloé Chevalierová sestřelila všechny terče krásně na střed a na střelnici se ani nepotkala se skupinou pronásledovatelek.
8'
Hanna Öbergová se dostává do běžecké formy a výrazněji stahuje Chevalierovou, která však zřejmě zvolnila před střelbou.
7'
Ivona Fialková polepšila slovenské umístění čistou střelbou o jednu příčku a je čtrnáctá.
8'
Itálie, Švédsko, Rakousko a Německo mají své reprezentantky v jedné skupině 45 vteřin za vedoucí Francií. Následují osamoceně jedoucí Kanada, Norsko a Česko s velkými odstupy.
7'
Ve velkých problémech je Markéta Davidová. Česká jednička hned třikrát opravovala a pojede široko daleko sama na osmém místě. Norka jí cukla o 23 vteřin.
7'
Výborně střílela i domácí Auchenthalerová, která se osamostatnila na druhém místě. Švédka, Rakušanka a Němka vyrazily na trat prakticky současně s malým odstupem.
7'
Chloé Chevalierová nezaváhala, po skvělé ležce ještě zvýrazní vedení Francie.
7'
Hanna Öbergová se snaží ještě před střelnicí dotáhnout mezeru na Hettichovou-Walzovou a domácí Auchenthalerovou.
7'
Markéta Davidová zatím nesjíždí šestou Kanadu, od pódia Češky dělí stále zhruba 33 vteřin. Spolupracuje teď s Marte Olsbuovou Røiselandovou.
7'
Chloé Chevalierová to pořádně rozbalila a na mezičase navýšila náskok o dalších pět vteřin. Jediná Švédka Hanna Öbergová na ni pár vteřin stáhla.
Pořadí po 2. úseku:
1. Francie 33:38
2. Itálie +31
3. Německo +32
4. Rakousko +48
5. Švédsko +49
6. Kanada +52
7. Norsko +1:22
8. Česko +1:24
9. Ukrajina +2:04
10. Finsko +2:06
...
15. Slovensko +3:38
6'
Jessica Jislová na posledních dvou kilometrech neudržela velký náskok na Norsko, Lienová se navzdory trestnému kolu dostala těsně před Češku. Ta tedy udržela osmé místo, na kterém štafetu přebírala.
6'
Chloé Chevalierová vyráží do druhé poloviny závodu s více než půlminutovým náskokem na Itálii a Německo.
6'
Na dalším mezičase se odstup italsko-německé dvojice od vedoucí Francie nijak nezměnil.
6'
Přes půl minuty za vedoucí Francií spolupracují Wiererová a Schneiderová, za nimi malinko zaostávají Moserová a Gandlerová, na ty se zezadu tlačí Magnussonová. Manko Jessicy Jislové narostlo za 700 metrů o dalších sedm vteřin.
5'
První oprava pro českou štafetu, Jessica Jislová ji zdlávla a vyráží do posledního kola svého úseku 24 vteřin za šestou Magnussonovou. Čtvrt minuty za zády má teprve Norku Lienovou.
5'
Další pořadí se zahustilo, prakticky současně opouštějí koberec Kanady, Rakouska, Itálie a Německa. Stejně jako na ležce si slabší běžkyně pomohly čistou střelbou.
5'
Chevalierová-Bouchetová tentokrát zvládla střelbu rychle a bez zaváhání a navýší svůj náskok na čele závodu!
5'
Němka Schneiderová už stáhla desetivteřinové manko na Moserovou a protlačila se na druhé místo 15 vteřin za Francii. Domácí Wiererová se prohnala kolem papírově slabší Rakušanky na čtvrtou pozici.
4'
Mária Remeňová se propadá a ze střelnice odjížděla po třech opravách až šestnáctá.
4'
Norsko ztrácí 1:01 minuty a jede ve vzduchoprázdnu na osmém místě, 24 vteřin za česko-švédským duem a 26 před devátým Švýcarskem.
4'
A nezaváhala ani Jessica Jislová, která přestihla třikrát opravující Magnussonovou a především Lienovou, Norka totiž naprosto selhala a míří na trestné kolo!
4'
Jediná čistá střelkyně z nejlepší sedmičky je Kanaďanka Moserová, která se vyšvihla na druhé místo.
4'
Anaïs Chevalierová-Bouchetová jednou opravovala, ale udrží se na čele závodu osamoceně, chybují totiž i ostatní.
4'
Odstupy se nijak zásadně nemění, pořadí proháže až střelba vleže. Jislová zatím ztratila osm vteřin.
4'
Jessica Jislová dostala od Terezy Voborníkové k dobru přes půl minuty na závodnice za sebou a zatím ztrácí jen málo.
4'
Chevalierová-Bouchetová na prvních stovkách metrů jen lehce navýšila náskok, domácí Wiererová se dostává na druhé místo před Magnussonovou, i dále jedou společně dvojičky – Němka Schneiderová a Norka Lienová, po nich Rakušanka Gandlerová s Moserovou z Kanady.
Pořadí po 1. úseku:
1. Francie 16:50
2. Švédsko +8
3. Itálie +10
4. Německo +16
5. Norsko +16
6. Kanada +22
7. Rakousko +23
8. Česko +29
9. Finsko +1:05
10. Slovensko +1:16
3'
Lou Jeanmonotová vítězí na svém úseku, náskok navýšila na osm vteřin.
3'
Francouzka má 300 metrů před předávkou tři vteřiny k dobru na Švédku, o další tři je pozadu Italka.
3'
Při nájezdu do nejprudšího kopce nastupuje Lou Jeanmonotová, ale soupeřky její útok zatím zachytávají.
3'
Voborníková si nenechává závodnice před sebou ujet a vyváží se za Kanaďankou, Norkou a Němkou.
3'
Ve třetím kole se vedoucí skupinka zúžila na Perssonovou, Jeanmonotovou a Passlerovou, rakouská reprezentantka Zdoucová ve stoupání již viditelně zaostává.
2'
Slovenka Bátovská znovu dvakrát opravovala, z dvanáctého místa ztrácí již přes minutu.
2'
Tereza Voborníková na svém úseku nepotřebovala náhradní náboj, vyráží do posledního kola z osmého místa těsně za Němkou a za sebou má slušnou mezeru.
2'
Na stojce nezaváhaly Švédka, Francouzka, Italka a Rakušanka, naopak Němka Voigtová se dvěma opravami hodně zdržela a ztrácí kontakt s čelem závodu.
2'
Zdoucová a Passlerová jsou přece jen slabší běžkyně a na čele se neudržely, tam vidíme dresy Francie, Švédska a Německa.
2'
Na mezičase se Švédka odpoutala od Češky a přidala se k vedoucí skupince, s Voborníkovou teď jede Femsteineviková, Lunderová, Aita Gasparinová a Minkkinenová, tenhle vláček má zpoždění necelých 15 vteřin.
1'
Paulina Bátovská je po dvou opravách až sedmnáctá. Pořadí uzavírá Estonka Ermitsová, která jako jediná musela na trestné kolo a kroužila hned dvakrát.
1'
Tereza Voborníková také nemusela použít náhradní náboj a je pátá s odstupem 11 vteřin, na záda jí dýchá Švédka Perssonová.
1'
Nejrychleji zvládla úvodní střeleckou položku Rakušanka Dunja Zdoucová, těsně za ní vyrážejí Němka Voigtová, Francouzka Jeanmonotová a Italka Passlerová.
1'
Na prvním úseku měly drobnou kolizi Femsteineviková a Aita Gasparinová.
start'
Start závodu se obešel bez karambolu, devatenáct žen již krájí první metry dvoukilometrového okruhu, který každá z nich zdolá třikrát.
Závod byl odstartován.
Biatlonistky se řadí do startovního prostoru, v závodě nakonec chybí oproti přihláškám štafeta Japonska.
Štafety dostávají startovní čísla podle umístění ve Světovém poháru. Pouze dvacátý Kazachstán dnes nestartuje a jeho číslo zaujalo Lotyšsko.
Startovní listina

1. Švédsko
2. Německo
3. Norsko
4. Francie
5. Itálie
6. Švýcarsko
7. Česko
8. Rakousko
9. Estonsko
10. Finsko
11. Ukrajina
12. Slovensko
13. USA
14. Kanada
15. Polsko
16. Bulharsko
17. Slovinsko
18. Rumunsko
19. Japonsko
20. Lotyšsko
Slovensko má letos jedinou ženu konkurenceschopnou s širší světovou špičkou, Paulinu Bátovskou-Fialkovou. I proto se slovenské štafetě příliš šancí nedává, dosavadními výsledky byly 13., 11. a 14. příčka v Ruhpoldingu, kde výjimečně nahradila Ivonu Fialkovou Machyniáková. Stabilními členkami jsou pak sestry Remeňovy a tak uvidíme i v Anterselvě dvě sesterské dvojice v dresu Slovenska.
České biatlonistky drží celkem stabilní výsledky, v sestavě Jislová, Voborníková, Davidová, Charvátová obsadily šesté místo v Kontiolahti, sedmé v Hochfilzenu, kde závod rozbíhala nejmladší Voborníková, a ve stejném složení doběhly páté naposledy v Ruhpoldingu. Trenéři nezměnili nominaci či pořadí úseků ani pro dnešní závod.
V Anterselvě se s výjimkou Markéty Davidové Češkám nedařilo a v obou závodech skončily mimo bodovaná pořadí.
Posledním závodem biatlonistek před mistrovstvím světa bude nedělní štafeta v Anterselvě. Ta se poběží v rámci letošního ročníku Světového poháru počtvrté, předchozí tři závody měly tři různé vítěze – družstva Švédska, Francie a Norska. Po úspěchu kromě zmíněných zemí touží také domácí Italky.
Všechny zmíněné země nasadí to nejsilnější, naopak německé naděje snižuje nenasazení Herrmannové-Wickové, kterou trenéři nechali odpočívat. Obdobně v rakouské štafetě nenastoupí největší hvězda Lisa Hauserová.
Pole favoritů je i tak rozhodně širší než v následujícím závodě mužů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 11:45.
Články odjinud