Štafeta žen, 4x6 km, Östersund | ONLINE | 8.12.2019 15:30 | Biatlon SP 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

Biatlon - Štafeta žen, 4x6 km, Östersund -  ONLINE PŘENOS -  8. prosince 2019   15:30

Ukončeno

Štafeta žen, 4x6 km, Östersund

Přenos se aktualizuje automaticky

Konečné pořadí:
1. Norsko (0+10) 1:11:08,7
2. Švýcarsko (0+4) +8,5
3. Švédsko (0+8) +10,2
4. Německo (1+9) +15,5
5. Rusko (0+9) +1:37,7
6. Francie (0+9) +2:07,3
7. Rakousko (0+7) +2:09,5
8. Česko (1+13) +2:31,3
9. Ukrajina (0+8) +2:47,1
10. USA (0+8) +3:25,0
11. Bělorusko (1+7) +3:41,5
12. Itálie (5+10) +4:08,4
13. Polsko (0+14) +4:20,6
14. Estonsko (0+7) +4:31,8
15. Čína (0+8) +6:02,5
16. Kanada (2+15) +6:45,5
17. Finsko (3+11) +8:08,3
18. Slovinsko (1+5) +1 kolo
19. Kazachstán (0+13) +1 kolo
20. Korea (0+12) +1 kolo
21. Bulharsko (2+11) +1 kolo
Pro tuto chvíli je to ode mě vše a já vás srdečně zvu ke sledování textových přenosů z druhého kola světového poháru v rakouském Hochfilzenu, které se koná už příští týden.
Češky po slušném úvodu zaváhaly na druhém úseku a po trestném okruhu Lucie Charvátové musely dotahovat. Markéta Davidová jela opět zejména na lyžích excelentně a spolešně s Evou Kristejn Puskarčíkovou nakonec dovezly českou štafetu na obstojném osmém místě.
Znovu se ukázalo, jak je biatlon krásný sport a jak dokáží závodnice postavit veškeré statistiky na hlavu. Pro triumf si zejména po výborném běhu dojely Norky. O druhé místo se strhl obrovský boj, který nakonec vyhrálo zásluhou Leny Häckiové Švýcarsko, pro které je to první umístění na stupních vítězů v historii. Skvělým třetím místem potěšily domácí tribuny Švédky. Bez medaile končí čtvrté Německo, páté Rusko a šestá Francie. Obrovský střelecký kolaps předvedla štafeta Itálie a i když obě její hvězdy předvedly dobré úseky, Gontierová a Sanfilippová se podělily o pět trestných kol! Itálie dojela se ztrátou čtyř minut až dvanáctá.
Závod právě skončil.
Cíl'
Patnácté dojely Číňanky, za nimi ještě zanedlouho dokončí závod Kanada a Finsko. Ostatní štafety byly předjety o kolo a do cíle se nepodívají.
Cíl'
Třinácté jsou Polky, čtrnácté po druhé nejlepší střelbě ze všech dokončily Estonky.
Cíl'
Postupně dojíždí další závodnice, desítku uzavřely Spojené státy, v cíli už jsou i Bělorusky a velmi zklamané Italky. Gontierová a Sanfilippová úplně vybouchly na střelbě a nestačilo to na víc než dvanácté místo.
Cíl'
Češky po tristní střelbě 1+13 nakonec dokončí závod na obstojné osmé pozici, Ukrajinka Blašková na závěrečném kole úplně zvadla a dojela devátá.
Cíl'
Kuklinová dojela v poklidu pátá, souboj o šestou pozici ve finiši před Zdoucovou vyhrála Simonová. Pro Rakousko se ale jedná o velmi kvalitní výsledek.
Cíl'
Němky nakonec skončí čtvrté, Preussová ze sebe sice v závěru vyždímala maximum, ztrátu po střelbě ale nestáhla.
Cíl'
Lena Häckiová dovezla za obrovské radosti svých kolegyň Švýcarsko na druhém místě a to je opravdu historický úspěch! Švédka Hanna Öbergová sice vypadá zklamaně, ale bronzová příčka pro domácí čtyřku je stále skvělé umístění.
Cíl'
Norsko bez problému první.
23,6km'
Häckiová zvládla přechod ze stoupání do klesání nejlépe a jede si pro historicky první pódium pro Švýcarsko. Öbergová jí ale stíhá, Preussová už to nezvládne.
22,8km'
Röiselandová neohroženě drží první místo, ale Franziska Preussová jede skvěle frekvenčně a stáhla náskok Švédky jen na pět vteřin!
S8'
Eva Kristejn Puskarčíková bude bojovat o osmou příčku s Ukrajinkou, na kterou ztrácí 8 vteřin. Sanfilippová prouhlobila italskou bídu a jde na trestné kolo.
S8'
Preussová už ztrácí na druhé místo 10 vteřin a to se jí bude jen těžko stahovat. Kuklinová je pátá, za ní stále na skvělé šesté pozici Rakousko zásluhou Zdoucové. Simonová po jedné opravě odjela sedmá.
S8'
Hanna Öbergová napravila svou chybu na položce v leže, předvedla krásnou střelbu a je druhá, jen vteřinku za ní je ale Švýcarka Häckiová po jedné chybě na střelbě. To bude zajímavý souboj o medaile!
S8'
Röiselandová střílela rychle a měla i štěstí, jednu chybu navíc neopravila napoprvé. Na druhý pokus ale byla úspěšná a jede si pro zlato.
21,6km'
Röiselandová ve stoupání navýšila náskok o další dvě vteřiny, Kuklinová už je pátá.
20,8km'
Röiselandová poodjela Švýcarce o dvě a půl vteřiny, ale Häckiová jede skvělý úsek. O třetí místo tělo na tělo bojuje Preussová a Hanna Öbergová.
S7'
Eva Kristejn Puskarčíková nejede dobrý závod. Na trati dostala od Norky dvacet vteřin, na střelbě musela třikrát dobíjet a Česko je se ztrátou +2:16 až desáté. Před ní se dostala i Italka Sanfilippová.
S7'
Zdoucová nakonec střelbu horko těžko zvládla, Ruska Kuklinová se už k ní přiblížila na rozdíl devíti vteřin. Francouzka naopak třikrát dobíjela a Simonová odjela až sedmá s obrovskou ztrátou na čelo.
S7'
Výtečně odstřílela Häckiová, vysypala zásobník velmi rychle a navíc byla i přesná. Švýcarky jen třikrát dobíjely a jedou na fantastickém druhém místě. Třetí je po rovněž skvělém a přesném výkonu na střelbě Preussová.
S7'
Röiselandová předvedla velmi suverénní položku a po bezchybné střelbě si vybuduje náskok. Naopak Öbergová neunesla tíhu okamžiku a třikrát chybovala. Sice rány dobila, ale najednou je až čtvrtá se ztrátou 23 vteřin.
19,6km'
Norsko a Švédsko stále pospolu, Německo a Švýcarsko na ně nabralo čtyři vteřiny.
18,8km'
Häckiová se dotáhla na Němku Preussovou a dokonce ji předjela, naopak Rakušanka Zdoucová se trápí a zřejmě bude snadnou kořistí pro Simonocou i Kuklinovou. Ty jedou za Rakušankou s půlminutovým odstupem.
18,8km'
Röiselandová už je v čele, Hanna Öbergová ale drží krok. Ještě nás čeká velká bitva o zlato.
E3'
Česko předalo na devátém místě, Markéta Davidová předvedla více než obstojný výkon a hlavně perfektní běh. Puskarčíková pojede první kolo společně s Ukrajinkou, osmé místo by po daném průběhu byl pro české kvarteto úspěch.
E3'
Francie a Rusko ztrácí na čelo už minutu a na posledním úseku budou mít co dělat, aby své štafety dovezly Kuklinová a Simonová do cíle alespoň v první pětce.
E3'
První předává Švédsko, ale pouze dvě vteřinky za ním dovezla norskou štafetu na předávku Eckhoffová. Němky ztrácí už jen tři vteřinky, Hinzová předvedla skvělou stíhací jízdu. Švýcarky a Rakušanky stále drží vynikající čtvrté, respektive páté místo.
17,6km'
Eckohoffová se snaží napravit svou nepovedenou střelbu seč ji síly stačí a už je pouhých pět vteřin za Brorssonovou! Aita Gasparinová tempo nevydržela a předjela ji i Vanessa Hinzová. Hauserová stále drží Rakousko na páté příčce, poslední úsek bude ale pro její tým kritický. Zdoucová ale nemá ve Švédsku špatnou formu.
16,8km'
Brorssonová letí na trati a navýšila svůj náskok o tři vteřiny. Švýcarka je stále druhá, za ní už je Norka, která stáhla 13 vteřin!
S6'
Dorothea Wiererová bojuje, ale Itálie je stále zatím v poli poražených až na 11. pozici s odstupem šesti vteřin na Češky.
S6'
Markéta Davidová si dávala se střelbou na čas, ale odstřílela bez chyby a ukrojila něco ze své ztráty. Je ale stále desátá se ztrátou dvaceti vteřin na devátou Ukrajinu.
S6'
Eckhoffová se protrápila svou střelbou a i když dobíjela jen dvakrát, na koberci strávila obrovské množství času a najednou ztrácí na čelo 26 vteřin. Chevalierová a Hauserová odstřílely na jedničku, Rakušanka navíc tradičně velmi rychle a odjely společně s Norkou na pátém a šestém místě.
S6'
Nebývale povedenou položku předvedla Selina Gasparinová a je druhá, za ní už na třetí místo posunula německou štafetu Hinzová.
S6'
Norka hned první ranou minula a upravila si svou polohu, naopak Brorssonová kosila terče závratnou rychlostí a odjede ze střelnice v čele.
S6'
Klíčová položka ve stoje pro Eckhoffovou, s ní mívá často problémy.
15,6km'
Eckohoffová ale nakonec ve stoupání přece jen Švédce ujela a má mírný náskok pěti vteřin. Hinzová a Gasparinová jedou spolu, pátá je stále Francie a šesté Rakousko.
14,8km'
Brorssonová velmi sympaticky drží krok se skvělou běžkyní Eckhoffovou a obě jedou bok po boku. Na třetí místo se posunula Hinzová, která předjela Selinu Gasparinovou. Markéta Davidová stáhla šest vteřin.
S5'
Markéta Davidová netrefila poslední terč, ale rychle ránu opravila a odjela ze střelby desátá. Druhé kolo ale pojede osamocená, daleko před ní ani za ní nejsou žádné biatlonistky.
S5'
Na pátem místě se drží Hauserová, na Francii před sebou ztrácí dvacet sekund, za ní je s desetivteřinovým odstupem Ruska a dalších 12 vteřin zpět jede osmá Američanka.
S5'
Hinzová jednou dobíjela, ale zvládla to rychle a ztrácí ze čtvrtého místa jen 10 vteřin, za ní je Chevalierová.
S5'
Tiril Eckhoffová si nechala nejlepší střelecký výkon do štafety a odjela po bezchybné položce jako první, Brorssonová ale jede v těsném závěsu po stejně kvalitním výkonu. Třetí už je Aita Gasparinová, která rovněž vyčistila všech pět terčů na pět ran. Zatím Skvělý výkon pro Švýcarky.
S5'
Pátá střelba závodu, jako první na ni přijela domácí závodnice, v těsném závěsu za ní Francie a Norsko.
13,6km'
Eckhoffová zatím na lyžích letí a už se dotáhla na Francouzku. Kamenem úrazu jejího úseku bude ale zřejmě střelba, která se Norce v Östersundu vůbec nedařila. Reidová ztrácí a už ji předjela Ruska Jurlovová-Perchtová.
12,8km'
Švédský prapor momentálně třímá Brorssonová, která si stále drží pětivteřinový odstup na Chloé Chevalierovou. Eckhoffová zapnula své motory hned od začátku, je už jen deset vteřin zpět a o sedm vteřin ujela jak Hinzové tak Aitě Gasparinové.
E2'
Lucie Charvátová ztrácí na dvanáctém místě dvě minuty a předala pomyslný kolík Markétě Davidové.
E2'
Závěr svého úseku zvládla domácí hvězdička fantasticky a ujela Francouzce o šest vteřin! Německo, Norsko i Švýcarsko předávají současně. Šesté je Rakousko s dvacetivteřinovým mankem na třetí místo, za nimi jsou sedmé SPojené státy, osmé Rusky hodně posunula Mironovová, která střílela bezchybně. Ukrajinky jsou deváté a první desítku uzavírá Polsko.
10,8km'
Elvira Öbergová jede stále v kontaktu s Braisazovou, za nimi už je o sedmnáct vteřin zpět Herrmanová, která od střelby stáhla deset vteřin. Stahuje i Norka, která je čtvrtá, páté stále Švýcarsko.
S4'
Charvátová opět potřebovala všechny tři náhradní náboje a i když nakonec sestřelila všechny terče, hodně se u toho zdržela. Česko je dvanácté se ztrátou +1:43,6 na čelo a půl minuty na první desítku.
S4'
Hrozivou položku zažila Gontierová, která byla dokonce na dvou trestných okruzích. Jen potvrzuje, že Italky mají zkrátka jen tři stabilní závodnice.
S4'
Vysoko se drží stále Rakousko zásluhou Innerhoferové, za nimi je štafeta Spojených Států.
S4'
Další parádní položkou se prezentovala zkušená Selina Gasparinová a odjela na čtvrtém místě, Herrmannová napravila svou chybu a stojku zvládla bez chyby.
S4'
Švédky stále vedou, Fnacouzka je ale jen 2,4 vteřiny zpět. Tandrevoldová opravila jednu chybu až na podruhé, na třetím místě ztrácí 20 sekund.
S4'
Domácí hrdinka střílela s velkou rozvahou a poslední ranou míjí, jednou opravuje i Braisazová a Tandrevoldová.
S4'
Čtvrtá střelba je na spadnutí, udrží mladší ze sester Öbergových nervy na uzdě před domácími tribunami?
9,6 km'
Na dalším mezičase je rozdíl mezi prvním a druhým místem stále stejný, Tandrevoldová stáhla další dvě vteřinky. Herrmannová je po trestném kole šestá, Italka je až osmá.
8,8 km'
Mladičká Elvira Öbergová je stále v čele, Francouzka na ni ale čtyři vteřiny stáhla. I Tandrevoldová na třetím místě jede rychleji, čtvrtá je stále Eganová z USA a pátá je Rakušanka Innerhoferová.
S3'
Lucie Charvátová zazmatkovala na střelnici a nakonec musela na jedno trestné kolo. Nebylo to pro ni ve štafetovém závodě poprvé. Ze střelnice odjela třináctá v pořadí s odstupem +1:26,5 na čelo a tři vteřiny za Běloruskem.
S3'
Braisazová odstřílela parádně a už je druhá, na pátou příčku se po bezchybné položce posunula na páté místo. Dobře je na tom i Švýcarsko na šestém místě s pouhými třemi opravami.
S3'
Tandrevoldová to zvládla na poslední náboj, ale Herrmannová i Gontierová jdou na trestné kolo!
S3'
Gontierová si dávala se střelbou na čas a musí dvakrát opravovat. Švédka minula až poslední ránu, ale rychle ji dobila a jde do vedení. Německo, Itálie i Norsko odvrací hrozbu trestného kola!
S3'
Třetí střelba závodu, vypadá to, že kromě sněhu se i lehce zvedá vítr.
7,6 km'
Italky dále drží náskok deseti vteřin, Herrmannová ukousla další čtyři vteřinky a na třetí Švédku ztrácí jen pět vteřin. Od předávky stáhla skoro dvacet vteřin!
6,8 km'
Charvátová ztratila oproti předávce čtyři vteřinky a dostala se před ní Švýcarka Selina Gasparinová.
6,8 km'
Gontierová za Itálii stále drží vedení, za ní s desetivteřinovou mezerou jede Tandrevoldová a Elvira Öbergová. Mocně dotahuje excelentní běžkyně Herrmannová, která je o dalších deset vteřin zpět už na čtvrté pozici.
E1'
Závod se zatím příliš nevede Ukrajinkám, které jsou až deváté čtyři vteřiny před Češkami, Rusko je s obrovskou ztrátou +1:15,7 je až šestnácté. Voroninová se s podmínkami na trati vůbec nevypořádala.
E1'
Jislová zabrala, poslední kolo jela jen o pět vteřin pomaleji než Vittozziová a předala Lucii Charvátové na desáté příčce se ztrátou 52 vteřin.
E1'
Na první předávku jako první dojela Itálie, Norky a Švédky už předaly současně se ztrátou 13 vteřin. Za nimi s odstupem další čtvrt minuty pojedou pospolu týmy USA, Francie a Německa.
5,6 km'
Knottenové docházejí síly, Perssonová už je pár metrů za ní a na lyžích doslova skáče. Čtvrtá je Američanka, pátá Francie. Oba týmy už ztrácí na čelo půl minuty.
4,8 km'
Vittozziová drží vedení a navýšila náskok na Knottenovou o tři a půl vteřiny. Perssonová na domácí trati bojuje jako lvice a jako jediná dokáže Italku na čele stahovat. Už je třetí a na Norku ztrácí devět vteřin.
S2'
Jessica Jislová musela dvakrát dobíjet a ze střelnice odjela na 11. místě se ztrátou třičtvrtě minuty.
S2'
Dunkleeová dvakrát opravovala, ale udržela se na třetím místě, za ní po bezchybné stojce jede Běloruska. Domácí oblíbenkyně musela třikrát opravovat, trápila se i Ruska Voroninová a vyplýtvala rovněž všechny náhradní náboje.
S2'
Vittozziová potvrdila svou střeleckou extratřídu, ale na posledním terči přece jen jednou zaváhala. Knottenová vysypala zásobník za dvacet vteřin a vybělila všechny terče! Skvělý výkon této ne příliš zkušené Norky.
S2'
Druhá střelba právě začíná!
3,6 km'
Italsko-švédsko-americký trojblok stále vede, za nimi je tříčlenná skupinka pronásledovatelek.
2,8 km'
Francie a Neměcko jedou pospolu na osmém a devátém místě, za nimi těsně Běloruska a Kanadaňka. Jislová běžecký ztrácí a propadla se na 12. místo a oproti střelbě nabrala na čelo šest vteřin.
2,8 km'
Na dalším mezičase ve druhém kole se nic příliš nemění, na čele Vittozziová, následovaná Perssonovou a Dunkleeovou, devět vteřin za nimi Knottenová, Ederová, Voroninová a Višňevská.
S1'
Jessica Jislová odjela ze střelnice se ztrátou patnácti vteřin na desátém místě.
S1'
Nejrychleji střílela Italka Vittozziová a po první střelbě vede, za ní odjela s mírnou ztrátou Perssonová za Švédsko a Dunkleeová za USA. Žádná z favoritek ale výrazněji nezaváhala, Norsko, Francie i Německo s jednou chybou drží kontakt.
S1'
Bez chyby odstřílelo Finsko, Švédsko Itálie, USA, Kazachstán, Kanada a Česko.
S1'
Závodnice ulehají k první střelbě, kdo se utrhne a kdo propadne?
1,6 km'
Na druhém mezičase se do čela propracovala Vittizziová, za ní Bescondová a překvapivě i Kazaška Višnevská. Výrazněji ztrácí Bulharky a Korejky.
0,8 km'
Jessica Jislová drží kontakt, na 14. místě ztrácí pět vteřin na Norky a jede mezi Kanaďankou Beaudryovou a Polkou Gwizdońovou.
0,8 km'
Větší komplikací nejen při střelbě, ale právě ve stopě, by mohl být čerstvý sníh, který teď z oblohy padá v hodně hustých dávkách.
0,8 km'
První mezičas mnoho nenapoví, pole se roztrhá až po první střelbě. Vede Norsko před Francií, Německém, Švédskem a Ruskem.
Start'
Norka Karoline Offigstadová Knottenová neponechává nic náhodě a drží si první pozici, za ní Švédka, Francouzka a Němka.
Závod byl právě zahájen.
Biatlonistky, které pojedou první úsek, už jsou na startu, vše je připraveno.
V Östersundu podobně jako v Lillehammeru před závodem začalo sněžit, což by mohlo pořadím v závodu a hlavně běžeckými časy lehce zamávat.
Startovní listina:
1. Norsko (Karoline Offigstadová Knottenová, Ingrid Landmark Tandrevoldová, Tiril Eckhoffová, Marte Olsbuová Röiselandová)
2. Německo (Karolin Horchlerová, Denise Herrmannová, Vanessa Hinzová, Franziska Preussová)
3. Francie (Anais Bescondová, Justine Braisazová, Chloé Chevalierová, Julia Simonová)
4. Švédsko (Linn Perssonová, Elvira Öbergová, Mona Brorssonová, Hanna Öbergová)
5. Itálie (Lisa Vittozziová, Nicole Gontierová, Dorothea Wiererová, Federica Sanfilippová)
6. Rusko (Tamara Voroninová, Světlana Mironovová, Jekatěrina Jurlovová-Perchtová, Larisa Kuklinová)
7. Česko (Jessica Jislová, Lucie Charvátová, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková)
8. Ukrajina (Anastasija Merkušinová, Julija Džimová, Vita Semerenková, Darja Blašková)
9. Bělorusko (Dzinara Alimbekavová, Jelena Kručinkinová, Hanna Solaová, Iryna Krjuková)
10. Švýcarsko (Elisa Gasparinová, Selina Gasparinová, Aita Gasparinová, Lena Häckiová)
11. USA (Susan Dunkleeová, Clare Eganová, Joanne Firesteelová Reidová, Emily Dreissigackerová)
12. Estonsko (Regina Ojaová, Tuuli Tomingasová, Johanna Talihärmová, Grete Gaimová)
13. Kanada (Sarah Beaudryová, Nadia Moserová, Emma Lunderová, Megan Bankesová)
14. Rakousko (Julia Schwaigerová, Katharina Innerhoferová, Lisa Theresa Hauserová, Dunja Zdoucová)
15. Polsko (Magdalena Gwizdońová, Monika Hojniszová, Kamila Żuková, Kinga Zbylutová)
16. Čína (Jen Čang, Jüan-meng Čchu, Ťia-lin Tchang, Fan-čchi Meng)
17. Bulharsko ( Marija Zdravkovová, Milena Todorovová, Daniela Kadevová, Ljubomira Pechlivanska)
18. Korea (Un-čung Ko, Anna Frolinová, Son-su Kim, Či-ä Pak)
19. Finsko (Mari Ederová, Kaisa Mäkäräinenová, Suvi Minkkinenová, Jenny Fellmanová)
20. Slovinsko (Polona Klemenčičová, Lea Einfaltová, Nina Zadravecová, Nika Vindišarová)
21. Kazachstán (Galina Višněvská, Anastassija Kondratěvová, Jelizaveta Belčenková, Ljudmila Achatovová)
Česká štafeta v loňském celkovém pořadí obsadila slušnou sedmou příčku, nejlepším výsledkem ženské čtveřice bylo třetí místo z Oberhofu. Na mistrovství světa dojely české biatlonistky až na patnáctém místě, zejména kvůli obrovskému kolapsu Evy Puskarčíkové na prvním úseku, když tato blondýnka musela hned třikrát obkroužit trestné kolo! Startovat dnes nebude Veronika Vítková, která bojuje s nespecifikovanými zdravotními potížemi a do konce roku už ji ve stopě a na střelnici neuvidíme.
Norská štafeta pojede téměř ve stejném složení jako na mistrovství světa konaném právě zde v Östersundu, Synnøve Solemdalovou na prvním úseku vystřídala Karoline Offigstadová Knottenová. Také domácí závodnice provedli jedinou změnu v sestavě, místo Anny Magnussonové pojede Elvira Öbergová. Velmi silné budou Italky, které loni na MS propadly a budou si chtít vylepšit reputaci. Zapomenout nesmíme na tradiční biatlonové velmoci z Německa a Francie, bez šance na pódium nebudou ani Ukrajinky nebo Rusky.
Obhájkyněmi zlaté medaile z mistrovství světa jsou Norky, které dokázali na stejném místě závod ovládnout před domácími Švédkami a skvělými střelkyněmi z Ukrajiny. Pořadí disciplíny loni v rámci světového poháru ovládla rovněž norská štafeta, která ale nevyhrála ani jeden ze čtyř závodů. Po jednom triumfu si připsaly Italky, Rusky, Němky a Francouzky. Konzistentní výkonnost ale loni Norsku stačila jak na křišťálový glóbus, tak na titul mistryň světa.
Vítejte naposledy ve švédském Östersundu, kde dnešním dnem definitivně končí nebývale rozvleklé první kolo světového poháru biatlonistů. Poslední závodní den bude patřit ženským štafetám, které jsou tradičně čtyřčlenné. Na každou členku týmu čekají tři dvoukilometrové okruhy a dvě střelecké položky, na které mají celkem 16 nábojů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 15:30.
Články odjinud