Schumiho kamarád: Musíme věřit, že se probudí. Michael je bojovník!
Jsou to hodně emotivní slova. Ale povzbuzující pro celou rodinu Michaela Schumachera. Jeho dlouholetý šéf a kamarád Jean Todt (67) nepřestal věřit, že se slavný závodník probudí z kómatu a bude schopný normálně žít.
„Michael je bojovník. Znám jeho energii, odvahu a vytrvalost. Pevně věřím, že mu to pomůže v době, kdy se rozhoduje o jeho osudu,“ říká sebejistě Jean Todt.
Je to už devatenáct dní, co měl Schumacher těžkou nehodu na lyžích a od té doby leží v kómatu. Jeho stav je stabilní, ale ošetřující lékaři přidávají neustále ještě jeden přívlastek: kritický.
„Je potřeba, aby všichni, kdo Michaela milují, nepřestali věřit,“ dodává Todt, který už několikrát se svou partnerkou navštívil Schumachera v nemocnici v Grenoble.
Jenže z Německa přicházejí špatné zprávy. Množí se spekulace, že se „Schumi“ už nikdy z kómatu neprobere. Černému scénáři napovídají vyjádření odborníků na úrazy mozku i informace deníku Bild, podle kterých je Schumacherův stav tak vážný, že lékaři vůbec neuvažují o jeho probuzení z umělého spánku. Pacienti s obdobnými zraněními jsou přitom většinou probouzeni do dvou týdnů – VÍCE ČTĚTE ZDE »