Úterý 4. srpen 2020
Svátek slaví Dominik, zítra Kristián
Zataženo, déšť 19°C

Tahle sexy Češka je hvězdou v exotickém sportu. Vznáší se nad vlnami!

Autor: pv

Ráda se vznáší nad vlnami. Úspěšná česká závodnice v kiteboardingu Paula Novotná (26) zažívá snovou sezonu ve Světovém poháru. Letos v létě dokázala poprvé vyhrát závod a díky skvělým výsledkům bojuje o celkové druhé místo. Jestli se půvabné blondýnce povede ukořistit stříbro, se rozhodne za měsíc v Brazílii.

Je to velký úkaz. Paula Novotná patří do světové špičky závodnic v kiteboardingu. Sportu, který poslední roky zažívá obrovský boom. Jízda na prkně ve vlnách s tažným drakem, díky němuž se vznášíte nad hladinou, si zamilovává čím dál více lidí. Po celé planetě jsou stovky tisíc nadšenců provozujících kitebaording.

Paula Novotná je nejlepší českou závodnicí v kiteboardingu. Patří do špičky Světového poháru
Paula Novotná je nejlepší českou závodnicí v kiteboardingu. Patří do špičky Světového poháru

„Je to sport, který se provozuje u moře a hlavně tam, kde pravidelně fouká. A my moře nemáme a ani u nás moc nefouká. Jsem tak opravdu hrdá a nesmírně šťastná, že mohu držet českou vlajku tak vysoko,“ jásala Paula Novotná, když o víkendu slavila třetí místo ve Světovém poháru v Maroku.

„Můj cíl byl dostat se v Maroku do finále a 3. místo je paráda. Konkurence byla vysoká. Hodně závodnic pochází ze států, kde mají pro kitesport skvělé podmínky jako je Brazílie, Dánsko, Španělsko nebo Nizozemí,“ řekla Novotná.

Už v létě se jí podařilo jako historicky první Češce ovládnout závod Světového poháru na Kanárských ostrovech. Usměvavá blondýnka je všestrannou sportovkyní. Vždyť v kiteboardingu zužitkovává zkušenosti z gymnastiky a atletiky. Stačilo ale málo a měla po kariéře. Před šesti lety si Novotná zranila koleno a hrozilo, že bude muset s vrcholovým sportem skončit.

Naštěstí po náročné rehabilitaci se dokázala vrátit ve skvělé formě a postupně vystoupala mezi nejlepší freestyle závodnice. Teď se chce porvat o to, aby byla druhá nejlepší na světě. „Za měsíc je poslední Světový pohár v Brazílii. Nemohu se toho dočkat. Nyní budu dva týdny v Praze, kde si chci odpočinout, a pak se chci fyzicky připravovat. Následně odjedu trénovat právě do Brazílie,“ prozradila česká reprezentantka.