Paula Novotná a její den. Kitesurfařka nezaspí, stihne fitko i párty | iSportLIFE | iSport.cz
23.12.2019 • 10:10

Nezaspí, stihne fitko i párty. Nejlepší česká kitesurfařka a její den v exotice

Vstoupit do diskuse
0

Paula Novotná je česká sportovkyně, která se věnuje kiteboardingu. Tento sport spočívá v jízdě po vodě na speciálním surfovém prkně za využití tažného draka. Paula tráví tyto dny v Dominikánské republice, kam vyrazila se svou rodinou na vánoční svátky. Na Instagramu iSport LIFE ukázala, jak vypadá její trénink.Ačkoliv Paula tráví v Dominikánské republiky prázdniny, svůj den začíná velmi časně. „Vstávám, abych byla v sedm na vodě a už surfovala. Pak odpočívám, pracuju na svých věcech a odpoledne zase vyrážím na vodu, protože fouká, což je pro kite nezbytné. Večer pak chodím cvičit do fitka nebo vyrážím na párty,“ popsala Paula, jak tráví svůj čas.

Paula Novotná se může chlubit vypracovanou postavou.
Paula Novotná se může chlubit vypracovanou postavou.

Už odmalička dělala nejrůznější sporty. Přes gymnastiku, plavání, atletiku a snowboarding přešla ke kiteboardingu, ke kterému ji ve čtrnácti letech přivedli rodiče.

Šestadvacetiletá rodačka z Hradce Králové závodí v disciplíně zvané freestyle, při které jezdci skáčou a předvádějí různé triky ve vzduchu.

Na Instagramu prozradila, že by časem chtěla začít závodit i ve wave ridingu. Při této disciplíně závodníci jezdí ve vlnách vysokých až několik metrů. Snaží se při tom přiblížit lámajícímu se hřebeni vlny, což dělá z wave ridingu opravdu extrémně nebezpečný sport.

Paule v současné době patří páté místo ve světovém žebříčku ženského kiteboardingu. Ačkoliv ve své disciplíně patří k naprosté světové špičce, ráda by si v budoucnu splnila ještě jeden velký sportovní sen.

Fanouškům na Instagramu prozradila, že by se ráda podívala na olympiádu, která se bude konat v roce 2024 v Paříži. Právě za pět let se kitesurfing k radosti všech jeho příznivců objeví na hrách vůbec poprvé.

Jak vypadal celý den Pauly Novotné se můžete podívat ve výběrech na Instagramu iSport LIFE.


Vstoupit do diskuse
0
Další články autora

iSport LIFE

Běh Kolo Testy Inspirace Akce iSport LIFE Columbia běžecké závody

iSport LIFE je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. Přijmi výzvu!

Jízdní kola * Elektrokola * Elektrokoloběžky * Tenisové vybavení na Heureka.cz

23. srpna 2020
Praha
Přihlásit se
12. září 2020
Brno
Přihlásit se
10. října 2020
Praha
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o životě sportovců. Nenajdete zde však výsledky, časy, rozebírání herních taktik a hledání ideálních sestav. Začíst se naopak můžete do profilů, rozhovorů a příběhů nejen našich, ale i zahraničních sportovců. Poodhalíme vám nejen jejich tréninkové finty, ale i to jak správně odpočívat. iSport LIFE je o životě ve sportu.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá také běžecké závody v různých městech v České republice.

Články odjinud
Články odjinud