Pondělí 21. září 2020
Svátek slaví Matouš, zítra Darina
Jasno 23°C

Úleva pro Ronaldinha! Po pěti měsících dostal povolení opustit Paraguay

Autor: ČTK

Bývalý nejlepší fotbalista světa Ronaldinho smí z rozhodnutí soudu po více než pěti měsících opustit Paraguay, kde byl začátkem března zatčen s falešným pasem. Slavný Brazilec trávil minulé měsíce v domácím vězení.

Vzhledem k tomu, že státní zástupce už Ronaldinhův případ uzavřel na začátku srpna, byl dnešní verdikt soudce pouze formální záležitostí. Mistr světa z roku 2002 byl zbaven obvinění, nebude mít záznam v trestním rejstříku a zaplatí 90 tisíc dolarů (dva miliony korun) za soudní výlohy. Částka podle agentury Reuters poputuje na charitu.

Čtyřicetiletý Ronaldinho byl spolu se svým bratrem Robertem Assisem, jenž je jeho manažerem a obchodním partnerem, zatčen 6. března. Oba do Paraguaye přicestovali s falešnými pasy, které byly podle výpovědi bývalé hvězdy Barcelony darem od brazilského obchodníka Wilmondese Sousy Lirii.

Sourozenci strávili ve vězení 32 dnů. Po zaplacení kauce v celkové výši 1,6 milionu dolarů (35,4 milionu korun) se směli v dubnu přesunout do domácího vězení v luxusním hotelu v Asunciónu.

Vězeňský benefit: Být v jednom týmu s Ronaldinhem
Vězeňský benefit: Být v jednom týmu s Ronaldinhem

Témata:  ronaldinhovězenísoudParaguayReutersBarcelonaAsunción