Pátek 30. říjen 2020
Svátek slaví Tadeáš, zítra Štěpánka
Zataženo, déšť 11°C

Rosa promluvil o kolapsu v živáku: Temno! Do hlavy přestala proudit krev

Autor: jab

Byl to děsivý pohled. Bývalý fotbalista a v současné době expert televize O2 TV Sport Antonín Rosa (33) před zápasem Slavia - Teplice (5:1) ve studiu v Edenu zkolaboval, před pádem a zraněním ho zachránil parťák u mikrofonu Petr Svěcený. Rodák z Ústí nad Labem v sobotu dopoledne popsal hrozivý moment na svém oficiálním twitterovém účtu. A děkoval Svěcenému i fanouškům za podporu.

„Jak asi někteří víte, včera se mi stala nepříjemná věc ve studiu O2 TV Sport. Podle doktorů sehrálo roli více faktorů: málo tekutin a cukru v těle, stání na jednom místě. Člověku prý přestane proudit krev do hlavy a je to. Já cítil, jak mě polil studený pot a pak už černo,“ napsal bývalý mládežnický reprezentant, který mezi roky 2005 až 2013 odkopal za Teplice 147 zápasů a vstřelil devět gólů.

V sezoně 2008/2009 získal se "Skláři" domácí pohár.

Jak se celá situace seběhla? Rosa se začal hroutit zrovna v momentu, kdy měl rozebrat sílu záložní řady Slavie. „Z jedné strany Provod, z druhé strany Olayinka. Bude to takhle přesně?“ ptal se kolegy v improvizovaném studiu Svěcený. Odpovědi už se ale nedočkal.

191 centimetrů vysoký a takřka 90 kilogramů vážící fotbalista zavrávoral, ztratil stabilitu a začal padat. Jen pohotová Svěceného reakce zabránila pádu. „Chtěl bych poděkovat zejména Petrovi za to, jak mi pomohl a přesto dál moderoval. Dále Davidu Sobiškovi a Františku Hasplovi. Obrovský díky patří všem lidem z O2 TV Sport. Byli jste mi všichni velkou oporou! Děkuji také vám všem, kteří jste mi napsali. Moc si toho vážím,“ pokračoval Rosa ve svém tweetu, pod který okamžitě začaly proudit úlevné komentáře.

„Jsme rádi, že jste v pořádku,“ napsal první místopředseda představenstva Slavie Tomáš Syrovátka. „Hlavní, že jsi v pohodě, Bizonku. Ale už nám to příště nedělej,“ dodal reportér O2 TV Sobišek. „Hlavně buď zdráv,“ přidal svůj komentář i záložník Teplic Patrik Žitný.

Antonín Rosa ukončil svou profesionální kariéru v roce 2018 v dresu Vysočiny Jihlava.
Antonín Rosa ukončil svou profesionální kariéru v roce 2018 v dresu Vysočiny Jihlava.

SESTŘIH: Slavia - Teplice 5:1. Demolici řídil Olayinka, Skláři hráli 70 minut v deseti

Trpišovský: Skvělý terén, dobrá kombinace. Bylo hodně místa