Neděle 25. února 2024
Svátek slaví Liliana, zítra Dorota
Zataženo, déšť 8°C

Malér před French Open: Nenechají mě hrát, soptí hvězda!

Autor: ris

Bezpráví, nespravedlnost. Odložené Roland Garros ještě ani pořádně nezačalo a tamní organizátoři řeší velký problém. Antukový specialista Damir Džumhur (28) je žaluje za to, že mu znemožnili do slavného turnaje nastoupit.

Tenistův trenér Petar Popovič byl totiž pozitivně testován na koronavirus. „Za poslední měsíc jsme společně absolvovali patnáct až dvacet testů a všechny byly negativní,“ pustila se do vyprávění hvězda Bosny a Hercegoviny. „Minulý týden v Římě jsme podstoupili dva testy, v Paříži jsme po prvním testování byli také negativní.“

Jenže pak si na ně organizátoři posvítili ještě jednou. „A kouče si zavolali, že je na pokraji pozitivity. Přitom už si covidem-19 prošel, takže má v sobě protilátky,“ hněvá se Džumhur, který turnajovému vedení zazlívá, že kouči nedalo další šanci. „Byli jsme si stoprocentně jistí, že vyjde negativně. Naopak mi zavolali, že letos nemám právo na French Open startovat.“

Džumhur ale svůj boj o grandslamovou účast nevzdává. Po konzultaci s právníky chce dosáhnout spravedlnosti jiným způsobem. A zlobí se, že se na ATP neměří všem stejně. „Víme, že pravidla nejsou pro všechny stejná a pochybujeme, že by z turnaje takovýmhle způsobem vyloučili největší jména,“ posteskl si.

Od jedné z legend už se dočkal podpory. Ozval se mu Novak Djokovič. „Nabídl mi pomoc. A jsem rád, že mám podporu i celé řady dalších hráčů, kteří by si nechtěli ocitnout ve stejné situaci jako já,“ dodal!

Tenisová hvězda z Bosny a Hercegoviny Damir Džumhur
Tenisová hvězda z Bosny a Hercegoviny Damir Džumhur