Středa 27. září 2023
Svátek slaví Jonáš, zítra je Den české státnosti / Václav
Polojasno 22°C

Šampion F1 Alonso na kole: Děsivá srážka s autem! Jak na tom je?

Autor: ptr

Dvojnásobný mistr světa formule 1 Fernando Alonso (39) ve Švýcarsku při jízdě na kole prožil chvíle hrůzy. Podle listu Gazzetta dello Sport se ve čtvrtek nedaleko Lugana srazil s autem na kruhovém objezdu a byl okamžitě převezen do nemocnice.

Šokující informaci musela zpracovat i jeho závodní stáj, ale po dnešním vyšetření a operaci se snad nejhorší obavy rozehnaly.

"Důsledkem včerejší nehody na kole byla Fernandovi zjištěna fraktura horní čelisti. Lékaři provedli úspěšnou operaci a Fernando se zotavuje. Jsme spokojeni s jeho progresem, ale zůstane v nemocnici na pozorování ještě dalších 48 hodin. Věříme že po pár dnech naprostého klidu se pomalu zapojí zpět do tréninku a jeho strat v nové sezóně nebude ohrožen," uvedla v oficiálním prohlášení jeho stáj Alpine. Operovaná čelist byla zbavena i několika poškozených zubů, které budou muset být nahrazeny implantáty.

To i přes vyjádření stáje vzbuzuje řadu otázek. Piloti formule mají helmy velmi natěsno přimknuty k hlavě a není tak jasné, zda operovaná čelist unese nápor takové zátěže. Sezona začíná už za měsíc a půl a Alonsa tak čeká zběsilý závod s časem.

Španělský pilot se do prestižního podniku F1 vrací po dvou letech. Bývalý pilot Minardi, Ferrari, McLarenu a Renaultu, s nímž získal tituly v letech 2005 a 2006, jezdil v posledních letech sérii IndyCar a zúčastnil se extrémního závodu Rallye Dakar.

Pilot formule 1 Fernando Alonso je vášnivým cyklistou
Pilot formule 1 Fernando Alonso je vášnivým cyklistou