Čtvrtek 22. dubna 2021
Svátek slaví Evženie, zítra Vojtěch
Oblačno, déšť 11°C

Oblíbený házenkář (†32) zemřel! Měl malou dceru, vzpomínají na něj i Češi

Autor: ama

Kubánský házenkářský svaz vyslal do světa strašlivou zprávu. Zemřel tamní rodák a současný brankář portugalské reprezentace a klubu FC Porto Alfredo Quintana (†32).

Příčinou smrti mladého sportovce byla srdeční zástava během tréninku v klubu. Péče lékařů na jednotce intenzivní péče v nemocnici São João už byla marná. Slavný házenkář svůj čtyřdenní boj o život prohrál. „Zpráva, o které jsme si nikdy nemysleli, že bude šířit. Náš drahý Alfredo Quintana dnes odešel. Navždy si tě budeme pamatovat jako jednoho z nás. Skutečný drak. Odpočívej v pokoji,“ napsali zástupci Alfredova klubu.

Usměvavý Quintana měl s partnerkou Raquel malou dcerku Aliciu, ještě na den sv. Valentýna jim posílal zamilovaný vzkaz. Další už nepošle, jeho kolaps přišel náhle a nečekaně.

S kondolencemi přispěchali házenkáři z celého světa, připojil si i fotbalový klub FC Porto, jehož hráči dokonce v rámci tréninku poslali dojemný vzkaz do nebe, když kolem jeho jména vytvořili přímo na trávníku tvar srdce.

„Jsem hluboce zarmoucen. Odpočívej v pokoji, Alfredo,“ napsal i bývalý český hvězdný házenkář a současný trenér vítězů Ligy mistrů z Kielu Filip Jícha. Přidal se i brankář Martin Galia, který nasdílel fotografickou koláž, na které se oblíbenému Quintanovi klaní všichni filmoví superhrdinové.

Fotky a kondolence po Quintanově smrti zaplavily sociální sítě.
Fotky a kondolence po Quintanově smrti zaplavily sociální sítě.