Neděle 25. února 2024
Svátek slaví Liliana, zítra Dorota
Zataženo, déšť 8°C

Samková otevřeně o první myšlence po zranění: Už nikdy nebudu chodit!

Autor: ris, vba

Byť má obě nohy čerstvě zlomené těsně nad kotníkem, olympijského snu se Eva Samková (28) stále nevzdává. „Může se stát, že si stoupnu poprvé na prkno a bude to dobré. Ale také to může být úplně blbý…“ říká snowboardcrossařka v rozhovoru pro Radiožurnál.

Hrozivé zranění si přivodila 12. prosince při dojezdu týmového závodu v rakouském Montafonu. „Cítila jsem takový velký tupý tlak v kotnících. Prvních deset minut jsem si ještě myslela, že odjedu vsedě na skútru, ale pak už jsem viděla, že to nedám,“ popsala »Samice«, která se pak bála nejhoršího. „Po operaci jsem si říkala, že už asi nikdy nebudu chodit,“ přiznala s tím, že o čtyři dny později už ale statečně ťapkala.

Aby závody v Pekingu (10. a 12. února) stihla, musí jet rehabilitace na plné obrátky. „Chodím o berlích, spíš tedy pajdám. Pro mě je šok, že už na to mohu stoupat a zatěžovat to. Moje chození ale není nic moc bezpečného. Vrávorám a jsem jako dítě, co se učí chodit,“ bere Eva trápení s úsměvem.

A je vděčná, že její kosti srůstají podle plánu. „Před týdnem jsem byla na rentgenu, kde bylo vidět, že se to začíná spojovat. Jde zatím jen o tu měkkou tkáň, ale myslím, že se to spojilo docela dobře,“ klepe na dřevo. K olympiádě se ale neupíná. „Uvidíme, jak se to bude hojit, snažím se dát rehabilitaci co nejvíc. Jsem připravená, že se může stát, že na olympiádu nepojedu.“

Eva Samková je dvojnásobnou olympijskou medailistkou
Eva Samková je dvojnásobnou olympijskou medailistkou

Královna Samková: Jaký je její příběh a proč ji fanoušci tak milují?
Video se připravuje ...