Sobota 21. května 2022
Svátek slaví Monika, zítra Emil
Oblačno 22°C

Pohřeb Karla Lopraise (†72): Chantal Poullain utěšovala manželku Danuši

Autor: sm, chm

Během soboty se do Frenštátu pod Radhoštěm dorazily stovky lidí rozloučit s s legendou Dakaru, Karlem Lopraisem. Mezi davy, kteří chtěli dát slavnému závodníkovi poslední sbohem, byla celá spousta osobností. Mezi nimi například Lopraisův Navigátor Josefa Kalina, poslanec Jakub Janda, kněz Zbygniew Czendlik, který pohřbem provázel, ale také herečka Chantal Poullain. Ta o zesnulém Lopraisovi velice dojemně promluvila...

Karel Loprais zemřel na plicní selhání v důsledku koronaviru, předtím byl týden v umělém spánku. Rodina naplánovala pohřeb až po termínu dojezdu dakarské rallye, aby mohli dorazit všichni Lopraisovi přátelé a známí a také další závodník, synovec Aleš. Z parťáků, se kterými Karel Loprais jezdíval, se objevili navigátoři Josef Kalina a Tomáš Tomeček či mechanik Bedřich Sklenovský.

Téměř dvacet let se s Karlem Lopraisem znala a přátelila herečka a nadšená fanynka motosportu Chantal Poullain (65). „Velký závodník, ale také velký muž,“ říká o něm. „Znali jsme se dobrých dvacet let, ten čas hrozně rychle utekl...“ řekla. Na sobotním pohřbu uklidňovala závodníkovu manželku Danuši, kterou přátelský hladila po tváři.

Francouzská herečka má pro auta velkou slabost. Právě přes motory vzniklo její přátelství s legendou Dakaru. S Lopraisem se pravidelně potkávali na mosteckém okruhu. „Také jsem tam trénovala. Sice ne na tatrovkách jako Karel, ale kamiony jsem také vyzkoušela! »Lopré« mě na okruh často vozil,“ vypráví.

Můj vzor

Co na něm nejvíce obdivovala, byla jeho závodnická nátura spojená s obrovskou laskavostí a nekonečnou otevřeností. „Byl to pravý závodník. Neskutečně silný, vyrovnaný se životem, a přitom si vždy šel za svým cílem. A zároveň byl tak laskavý... Tím svým charismatem si okamžitě získal respekt všech, se kterými se kdy potkal. Byl mým vzorem,“ vyznala se šarmantní Chantal.

Pohřbu se z rodiny účastnil i Lopraisův synovec Aleš a bratr Pavel (vpopředí vpravo). Kousek za ním kráčel bratr Milan.
Pohřbu se z rodiny účastnil i Lopraisův synovec Aleš a bratr Pavel (vpopředí vpravo). Kousek za ním kráčel bratr Milan.