Čtvrtek 28. září 2023
Polojasno 24°C

Tragédie snowboardcrossaře Kubičíka: Byl první u Samkové, teď si sám zranil kotník!

Autor: ČTK, red

To už je snad prokletí! Snowboardcrossař Jan Kubičík si při volném ježdění v dějišti zimních olympijských her naštípl holenní kost v kotníku a sportovní svátek tak pro něj skončil ještě před slavnostním zahájením. Po Evě Samkové tak smutní další člen týmu. Kubičík byl navíc parťákem české hvězdy při jejím nešťastném závodě a také jí jako první poskytl pomoc..

Zástupcem Kubičíka by mohl být Radek Houser, který před týdnem obsadil desáté místo v kvalifikaci závodu Světového poháru v Cortině d'Ampezzo a pak bodoval 26. místem.

Po zranění dvojnásobné olympijské medailistky Evy Samkové , která se nestihla včas zotavit ze zlomenin obou kotníků, dostal český snowboardcrossový tým další ránu. „Honza Kubičík se dnes zranil v dějišti olympijských her. Při volném ježdění na tréninkové sjezdovce upadl a naštípl si holenní kost v kotníku,“ uvedl v nahrávce pro ČTK trenér Marek Jelínek.

Lékaři české olympijské výpravy pak rozhodli, že se zranění neslučuje s účastí v závodu, který mají muži na programu 10. února. „Zranění bude vyžadovat třítýdenní klid a další léčbu,“ uvedl Jelínek.

Kubičíka by mohl na poslední chvíli zastoupit pětadvacetiletý Houser. „V tuhle chvíli bojujeme o to, aby dokázal zvládnout všechny procedury a dokázal se dopravit co nejdříve do dějiště olympijských her. Je to velmi čerstvá informace a proces je v začátku. My pevně věříme, že se nám ho sem podaří dostat a bude se moci zúčastnit svého závodu i závodu dvojic s Vendulkou Hopjákovou ,“ řekl trenér.

Z olympijské trati má Houser tři měsíce starou zkušenost z testovacího závodu. Závod smíšených dvojic je na programu 12. února.

Český snowboardcrossař Jan Kubičík na OH v roce 2018
Český snowboardcrossař Jan Kubičík na OH v roce 2018