Pátek 24. března 2023
Svátek slaví Gabriel, zítra Marián
Zataženo, déšť 16°C

Bobinka naše! Nešťastnou Davidovou utěšovala parťačka Puskarčíková

Autor: ljš, zoh

Takhle by ji nejradši objal každý fanoušek! Smutnou hrdinku Markétu Davidovou utěšovala v cíli její parťačka a velká kamarádka Eva Puskarčíková. Obří podpory a obdivu se jí dostalo i od zbytku týmu i fanoušků na sociálních sítích.

»Makula«, která si nejprve ve vytrvalostním závodě odstřelila zlato poslední ranou, dnes ztratila medaili ve větrných podmínkách dvěma chybami znovu na závěrečné položce. Na trati nechala všechno, Norku Röiselandovou ale dojet nedokázala.

V cíli pak jen těžko sbírala síly na rozhovor s novináři a v očích měla slzy. Všichni ji sice přesvědčovali, že podala v náročných podmínkách skvělý výkon, Davidová ale byla pochopitelně zklamaná. „To už si nikdo nebude pamatovat za rok. Takže… Teď mě to mrzí,“ plakala.

Utěšit se ji snažil celý tým v čele s Evou Puskarčíkovou , která ji dlouze objímala. „Tak moc je mi to líto, moc by si to zasloužila! Bobinka naše... Je bojovnice,“ napsala Puskarčíková k fotce, kterou pořídil olympijský tým.

Markéta Davidová: Když nevyjde střelba, nejdřív sprostě nadávám
Video se připravuje ...

Slova obdivu měli pro Markétu i další sportovci. „Stejně jsi naše zlato,“ vyjádřil jí pomocí ikonek zlatých medaili podporu bývalý kolega Ondra Moravec . „Boj až do konce. Super závod,“ tleskala jí zase několikanásobná olympijská medailistka Martina Sáblíková .

Slovy chvály nešetřili ani fanoušci. „Dnes nám Makula ukázala, že i přes všechny neúspěchy, které tu na olympiádě měla, se dokáže zvednout a bojovat až do konce, ale hlavně že na tu medaili má. Škoda, že to necinklo, ale i tak být 4. nejlepší na světě na olympiádě, skvělý výsledek,“ podpořil ji jeden z nich.