13. února 2022 • 21:45

Program ZOH 2022 v Pekingu: kompletní průvodce sportovní akcí roku

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Opava - Bohemians: Rataj spálil obří tutovku
Jágr má vlastní bankovku. Na proces výroby šel osobně dohlédnout
VŠECHNA VIDEA ZDE

XXIV. zimní olympijské hry se konají od 4. do 20. února v Pekingu. První medaili pro českou výpravu na ZOH vybojovala Ester Ledecká, která obhájila zlato v paralelním obřím slalomu. Bronzovou medaili pak vyjela na pětikilometrové trati Martina Sáblíková. Na iSport.cz jsme pro vás připravili kompletního průvodce největší sportovní událostí letošního roku. Jaký je program a kdy sledovat české sportovce během ZOH 2022 v Pekingu?



Hokej na ZOH Biatlon na ZOH Curling na ZOH Program Markéty Davidové
ZOH ONLINE Češi na ZOH Medailové pořadí Kdy jede Ester Ledecká?

Program ZOH 2022 den po dni

Harmonogram zimní olympiády tradičně začal pár dní před oficiálním zahájením Her. Díky účasti smíšeného curlingového páru a hokejistek tak měla česká výprava svá želízka v ohni již od středy 2. února.
Program českých sportovců na ZOH 2022 >>
Výsledky zimních olympijských her v Pekingu >>

Program 10. dne na ZOH (pondělí 14. 2. 2022)

Čas Disciplína a česká účast Fáze
2:05 curling - ženy  
2:22 krasobruslení - taneční páry (N. Taschlerová, F. Taschler) volný tanec
2:30 boby - jednotlivkyně 3. a 4. jízda
2:30 akrobatické lyžování - slopestyle ženy finále
2:30 snowboarding - big air ženy (Pančochová) kvalifikace
5:10 lední hokej - ženy (Kanada - Švýcarsko) semifinále
6:30 snowboarding - big air muži kvalifikace
7:05 curling - muži  
12:00 akrobatické lyžování - skoky ženy finále
12:00 skoky na lyžích - soutěž družstev muži (Koudelka, Kožíšek, Sakala, Rýdl)  
13:05 curling - ženy  
13:05 boby - dvojbob muži (Dvořák, Nosek) 1. a 2. jízda
14:10 lední hokej - ženy (USA - Finsko) semifinále

Zimní olympiáda 2022 - 11. den (úterý 15. 2. 2022)

Čas Disciplína a česká účast Fáze
2:05 curling - muži  
2:30 akrobatické lyžování - slopestyle muži finále
2:30 snowboarding - big air ženy (?) finále
4:00 alpské lyžování - sjezd žen (Ledecká, Nová)  
5:10 lední hokej - muži osmifinále
6:30 snowboarding - big air muži kvalifikace
7:05 curling - ženy  
7:30 rychlobruslení - týmová soutěž mužů i žen finále
9:00 snowboarding - big air muži finále
9:00
12:00
severská kombinace - velký můstek / 10 km (Portyk, Daněk, Pažout, Vytrval) skokanská část
běžecká část
9:40 lední hokej - muži osmifinále
10:00 biatlon - štafeta mužů (Karlík, Krčmář, Štvrtecký, Václavík, Žemlička)  
11:08 krasobruslení - ženy (Březinová) krátký program
12:00 akrobatické lyžování - skoky muži kvalifikace
13:05 curling - muži  
13:15 boby - dvojbob muži (Dvořák, Nosek) 3. a 4. jízda
14:10 lední hokej - muži osmifinále

Zimní olympiáda 2022 - 12. den (středa 16. 2. 2022)

Čas Disciplína a česká účast Fáze
2:05 curling - ženy  
3:15
6:45
alpské lyžování - slalom muži (Zabystřan, Krýzl) 1. a 2. kolo
5:10 lední hokej - muži čtvrtfinále
7:00 lední hokej - muži čtvrtfinále
7:05 curling - muži  
8:45 biatlon - štafeta žen (Davidová, Jislová, Charvátová, Voborníková)  
9:40 lední hokej - muži čtvrtfinále
10:00 běh na lyžích - sprinty dvojic (nominace bude upřesněna)  
12:00 akrobatické lyžování - skoky muži finále
12:30 lední hokej - ženy zápas o bronz
12:30 short track - 1 500 m ženy (Hrůzová), 5 000 m štafeta mužů čtvrtfinále
semifinále
finále
13:05 curling - ženy  
14:10 lední hokej - muži čtvrtfinále

Zimní olympiáda 2022 - 13. den (čtvrtek 17. 2. 2022)

Čas Disciplína a česká účast Fáze
2:05 curling - muži  
2:30 akrobatické lyžování - U-rampa ženy kvalifikace
3:30
7:00
alpské lyžování - kombinace ženy (Ledecká, Nová) sjezd
slalom
4:30
7:00
skikros ženy (Kučerová) kvalifikace
vyřazovací jízdy
5:10 lední hokej - ženy finále
5:30 akrobatické lyžování - U-rampa muži kvalifikace
7:05 curling - ženy  
9:00
12:00
severská kombinace - týmová soutěž (Portyk, Daněk, Pažout, Vytrval) skokanská část
běžecká část
9:30 rychlobruslení - 1 000 m ženy (Zdráhalová)  
11:08 krasobruslení - ženy (Březinová) volné jízdy
13:05 curling - muži semifinále

Zimní olympiáda 2022 - 14. den (pátek 18. 2. 2022)

Čas Disciplína a česká účast Fáze
2:30 akrobatické lyžování - U-rampa ženy finále
4:45
7:45
skikros muži kvalifikace
vyřazovací jízdy
5:10 lední hokej - muži semifinále
7:05 curling - muži zápas o bronz
7:38 krasobruslení - sportovní dvojice (Bidař, Žuková) krátký program
9:30 rychlobruslení - 1 000 m muži  
8:00 biatlon - závod s hromadným startem žen (Davidová, Charvátová)  
10:00 biatlon - závod s hromadným startem mužů (Krčmář)  
13:00 dvojbob - ženy 1. a 2. jízda
13:05 curling - ženy semifinále
14:10 lední hokej - muži semifinále

Zimní olympiáda 2022 - 15. den (sobota 19. 2. 2022)

Čas Disciplína a česká účast Fáze
2:30 akrobatické lyžování - U-rampa muži finále
2:30 čtyřbob - muži (Dvořák, Nosek, Šindelář, Záleský) 1. a 2. jízda
4:00 alpské lyžování - týmová soutěž (?) kvalifikace
vyřazovací jízdy
5:10 lední hokej - muži semifinále
7:00 běh na lyžích - 50 km volně muži (nominace bude upřesněna)  
7:05 curling - muži finále
8:00 rychlobruslení - závod s hromadným startem (Zdráhalová  
12:08 krasobruslení - sportovní dvojice (Bidař, Žuková) volné jízdy
13:00 dvojbob - ženy 3. a 4. jízda
13:05 curling - ženy zápas o bronz
14:10 lední hokej - muži zápas o bronz

Zimní olympiáda 2022 - 16. den (neděle 20. 2. 2022)

Čas Disciplína a česká účast Fáze
2:05 curling - ženy finále
2:30 čtyřbob - muži (Dvořák, Nosek, Šindelář, Záleský) 3. a 4. jízda
5:00 krasobruslení - exhibice  
5:10 lední hokej - muži finále
7:30 běh na lyžích - 30 km volně ženy (nominace bude upřesněna)  
13:00 slavnostní zakončení zimních olympijských her 2022  

Výsledky zimních olympijských her 2022

Čeští medailisté na ZOH 2022 v Pekingu

1. místo - Ester Ledecká (snowboarding - paralelní obří slalom)

3. místo - Martina Sáblíková (rychlobruslení - 5000 m)

středa 2. února 2022

Čas Disciplína a česká účast
13:05 curling - smíšené páry (Norsko - Česko 6:7)

čtvrtek 3. února 2022

Čas Disciplína a česká účast Fáze
2:05 curling - smíšené páry (Švédsko - Česko 7:4)  
5:10 lední hokej - ženy (Kanada - Švýcarsko 12:1, Česko - Čína 3:1) skupina A / B
7:05 curling - smíšené páry  
9:40 lední hokej - ženy (Švédsko - Japonsko 1:3) skupina B
11:00 akrobatické lyžování - jízda v boulích ženy kvalifikace
12:45 akrobatické lyžování - jízda v boulích muži kvalifikace
13:05 curling - smíšené páry (Česko - Austrálie 8:2)  
14:10 lední hokej - ženy (Finsko - USA 2:5) skupina A

pátek 4. února 2022

Čas Disciplína a česká účast Fáze
1:35 curling - smíšené páry  
3:02 krasobruslení - týmová soutěž (Březina, Bidař, Žuková, F. Tischler, N. Tischlerová) muži - krátký program
rytmický tanec
sportovní dvojice
(1. USA...8. ČR)
5:10 lední hokej - ženy (Rusko - Švýcarsko 5:2, Dánsko - Čína 1:3) skupina A / B
6:35 curling - smíšené páry (Česko - Itálie 2:10)  

1. den ZOH 2022 (sobota 5. 2. 2022)

Čas Disciplína a česká účast Fáze / umístění
2:05 curling - smíšené páry  
3:45 snowboarding - slopestyle ženy (Pančochová) 26. Pančochová (nepostoupila z kvalifikace)
5:10 lední hokej - ženy (Kanada - Finsko 11:1) skupina A
7:05 curling - smíšené páry (Česko - Velká Británie)  
7:20 skoky na lyžích - střední můstek muži (Koudelka, Kožíšek, Sakala) 19. Koudelka
22. Kožíšek (postoupili z kvalifikace)
51. Sakala (nepostoupil)
8:45 skiatlon ženy (Nováková, Hynčicová) 1. Johaugová (Nor.)
2. Něprjajevová (Rus.)
3. Stadloberová (Rak.)
...26. Hynčicová, 30. Nováková
9:30 rychlobruslení - 3 000 m ženy (Sáblíková, Zdráhalová) 1. Schoutenová (Niz.)
2. Lollobrigidaová (It.)
3. Weidemannová (Kan.)
4. Sáblíková
...18. Zdráhalová
9:40 lední hokej - ženy (Japonsko - Dánsko 6:2, Česko - Švédsko 3:1) skupina B
10:00 biatlon - smíšena štafeta (Davidová, Jislová, Karlík, Krčmář) 1. Norsko
2. Francie
3. Rusko
...12. ČR
11:45 skoky na lyžích - střední můstek ženy (K. a A. Indráčková, Ulrichová) 1. Bogatajová (Slovin.)
2. Althausová (Něm.)
3.Križnarová (Slovin.)
...28. K. Indráčková
30. A. Indráčkocá
33. Ulrichová
12:00 short track - 500 m ženy, 1 000 m muži (Hrůzová) vyžazena v rojížďkách
12:10 saně - jednotlivci muži (Lejsek) 1. Ludwig (Něm.)
2. Kindl (Rak.)
3. D. Fischnaller (It.)
...29. Lejsek po 2. jízdě
12:30 akrobatické lyžování - jízda v boulích muži 1. Wallberg (Švéd.)
2. Kingsbury (Kan.)
3. Horišima (Jap.)
13:05 curling - smíšené páry (Česko - Švýcarsko 3:11)  
13:23 short track - soutěž smíšených družstev 1. Čína
2. Itálie
3. Maďarsko
14:10 lední hokej - ženy (USA - Rusko 5:0) skupina A

2. den na ZOH 2022 (neděle 6. 2. 2022)

Čas Disciplína a česká účast Fáze
2:05 curling - smíšené páry (USA - Česko 8:10)  
2:30 snowboarding - slopestyle ženy 1. Sadowská-Synnottová (N. Zél.)
2. Marinová (USA)
3. Coadyová (Austr.)
2:37 krasobruslení - týmová soutěž (Březinová) 1. Rusko
2. USA
3. Japonsko, ...8. ČR
4:00 alpské lyžování - sjezd muži (ODLOŽENO)  
5:30 snowboarding - slopestyle muži kvalifikace
7:05 curling - smíšené páry (Kanada - Česko 7:5)  
8:00 skiatlon muži (Fellner, Knop, Novák) 1. Bolšunov
2. Spicov (oba Rus.)
3. Niskanen (Fin.)
...18. Novák, 44. Knop, 46. Fellner
9:30 rychlobruslení - 5 000 m muži 1. Van der Poel (Švéd.)
2. Roest (Niz.)
3. Engebraaten (Nor.)
9:40 lední hokej - ženy (Čína - Japonsko 2:1sn) skupina B
12:00 skoky na lyžích - střední můstek muži (Koudelka, Kožíšek) 1. R. Kobajaši (Jap.)
2. Fettner (Rak.)
3. Kubacki (Pol.)
...18. Koudelka, 29. Kožíšek
12:30 saně - jednotlivci muži (Lejsek) 1. Ludwig (Něm.)
2. Kindl (Rak.)
3. D. Fischnaller (It.)
...30. Lejsek
12:30 akrobatické lyžování - jízda v boulích ženy 1. Anthonyová (Austr.)
2. Kaufová (USA)
3. Smirnovová (Rus.)
13:05 curling - smíšené páry  
14:10 lední hokej - ženy (Švýcarsko - USA 0:8) skupina A

3. den na ZOH v Pekingu (pondělí 7. 2. 2022)

Čas Disciplína a česká účast Fáze
2:05 curling - smíšené páry (Česko - Čína 8:6)  
2:22 krasobruslení - týmová soutěž 1. Rusko
2. USA
3. Japonsko
...8. ČR
2:30 akrobatické lyžování - big air ženy kvalifikace
2:30
7:30
alpské lyžování - obří slalom ženy (Sommerová) 1. Hectorová (Švéd.)
2. Brignoneová (It.)
3. Gutová-Behramiová (Švýc.)
...Sommerová nedokončila
5:00 alpské lyžování - sjezd muži 1. Feuz (Švýc.)
2. Clarey (Fr.)
3. Mayer (Rak.)
5:00 snowboarding - slopestyle muži 1. Parrot (Kan.)
2. Su I-ming (Čína)
3. McMorris (Kan.)
5:10 lední hokej - ženy (Rusko - Kanada 1:6) skupina A
6:30 akrobatické lyžování - big air muži kvalifikace
9:30 rychlobruslení - 1 500 m ženy (Zdráhalová) 1. Wüstová (Niz.)
2. M. Takagiová (Jap.)
3. De Jongová (Niz.)
...21. Zdráhalová
9:40 lední hokej - ženy (Dánsko - Česko 3:2) skupina B
10:00 biatlon - vytrvalostní závod žen (Davidová, Jislová, Voborníková, Charvátová) 1. Herrmannová (Něm.)
2. Chevalierová-Bouchetová (Fr.)
3. Röiselandová (Nor.)
...6. Davidová, 19. Charvátová, 27. Jislová, 34. Voborníková
12:30 short track - 500 m ženy, 1 000 m muži 1000 m muži:
1. Žen C'-wej
2. Li Wen-lung (oba Čína)
3. Shaoang Liu (Maď.)
500 m ženy:
1. Fontanaová (It.)
2. Schultingová (Niz.)
3. Boutinová (Kan.)
12:45 skoky na lyžích - soutěž smíšených družstev (Ulrichová, Indráčková, Kožíšek, Koudelka) 1. Slovinsko
2. Rusko
3. Kanada
...7. ČR
12:50 saně - jednotlivci ženy (Čežíková) po 2. jízdě:
1. Geisenbergerová
2. Berreiterová (obě Něm.)
3. Ivanovová (Rus.)
...29. Čežíková
13:05 curling - smíšené páry semifinále
14:10 lední hokej - ženy (Švýcarsko - Finsko 3:2, Čína - Švédsko 1:2) skupina A / B

4. den na ZOH 2022 (úterý 8. 2. 2022)

Čas Disciplína a česká účast Fáze
2:22 krasobruslení - muži (Březina) 1. Chen (USA)
2. Kagijama
3. Uno (oba Jap.)
...25. Březina po krátkém programu
3:00 akrobatické lyžování - big air ženy 1. Guová (Čína)
2. Ledeuxová (Fr.)
3. Gremaudová (Švýc.)
3:40 snowboarding - par. obří slalom (Ledecká, Maděrová) 1. Ledecká
21. Maděrová
4:00 alpské lyžování - super-G muži (Zabystřan) 1. Mayer (Rak.)
2. Cochran-Siegle (USA)
3. Kilde (Nor.)
...25. Zabystřan
5:10 lední hokej - ženy (USA - Kanada 2:4) skupina A
7:05 curling - smíšené týmy (Švédsko - Velká Británie 9:3) o 3. místo
7:30 snowboarding - par. obří slalom (Ledecká) Ženy:
1. Ledecká
2. Ulbingová (Rak.)
3. Kotniková (Slovin.)
Muži:
1. Karl (Rak.)
2. Mastnak (Slovin.)
3. Wild (Rus.)
9:00
11:30
běh na lyžích - sprint volně (Holíková, Hynčicová, Beranová, Janatová, Pechoušek, Šeller, Novák, Černý) ženy:
1. Sundlingová
2. Dahlqvistová (obě Švéd.)
3. Digginsová( USA)
muži:
1. Klaebo (Nor.)
2. Pellegrino (It.)
3. Terentěv (Rus.)
9:30 biatlon - vytrvalostní závod muži (Karlík, Krčmář, Štvrtecký, Žemlička) 1. Fillon Maillet (Fr.)
2. Smolski (Běl.)
3. J. T. Bö (Nor.)
...31. Karlík, 59. Krčmář, 62. Žemlička, 65. Štvrtecký
9:40 lední hokej - ženy (Japonsko - Česko 3:2sn) skupina B
11:30 rychlobruslení - 1 500 m muži 1. Nuis
2. Krol (oba Niz.)
3. Kim Min-sok (Korea)
12:50 saně - jednotlivci ženy (Čežíková) 1. Geisenbergerová
2. Berreiterová (obě Něm.)
3. Ivanovová (Rus.)
...30. Čežíková
13:05 curling - smíšené páry (Itálie - Norsko 8:5) finále
14:10 lední hokej - ženy (Finsko - Rusko 5:0, Švédsko - Dánsko 3:1) skupina A / B

5. den na ZOH v Pekingu (středa 9. 2. 2022)

Čas Disciplína a česká účast Fáze
2:30 snowboarding - U-rampa ženy (Pančochová) 18. Pančochová - nepostoupila z kvalifikace
3:15
6:45
alpské lyžování - slalom ženy (Dubovská, Capová, Sommerová) 1. Vlhová (SR)
2. Liensbergerová (Rak.)
3. Holdenerová (Švýc.)
...13. Dubovská, 32. Capová
4:00
7:30
snowboardkros ženy (Hopjáková) 1. Jacobellisová (USA)
2. Trespeuchová (Fr.)
3. Odineová (Kan.)
...28. Hopjáková
4:00 akrobatické lyžování - big air muži 1. Ruud (Nor.)
2. Stevenson (USA)
3. Harlaut (Švéd.)
5:30 snowboarding - U-rampa muži kvalifikace
9:00
12:00
severská kombinace - střední můstek / 10 km běh (Portyk, Daněk, Vytrval, Pažout 1. Geiger (Něm.)
2. Graabak (Nor.)
3. Greiderer (Rak.)
...20. Portyk, 21. Daněk, 26. Vytrval, 29. Pažout
9:40 lední hokej - ženy (Rusko - Švýcarsko 1:0) skupina B
12:00 short track - 1 500 m muži, 1 000 m ženy, 3 000 m štafeta žen rozjížďky
semifinále
finále
12:50 saně - dvojice muži (Pěkný, Vejdělek) 1. Wendl, Arlt
2. Eggert, Benecken (všichni Něm.)
3. Steu, Koller (Rak.)
...16. Pěkný, Vejdělek
13:05 curling - muži  
14:10 lední hokej - muži (Česko - Dánsko 1:2) skupina B

6. den na ZOH 2022 (čtvrtek 10. 2. 2022)

Čas Disciplína a česká účast Fáze
2:05 curling - ženy  
2:30 skeleton - muži po 2. jízdě:
1. Grotheer
2. Jungk (oba Něm.)
3. Jen Wen-kang (Čína)
2:30 snowboarding - U-rampa ženy 1. Kimová (USA)
2. Castelletová (Šp.)
3. S. Tomitaová (Jap.)
2:37 krasobruslení - muži 1. Chen (USA)
2. Kagijama
3. Uno (oba Jap.)
...25. Březina
3:30
7:15
alpské lyžování - kombinace muži (Zabystřan) 1. Strolz (Rak.)
2. Kilde (Nor.)
3. Crawford (Kan.)
...Zabystřan nedokončil
4:15
7:00
snowboardkros muži 1. Hämmerle (Rak.)
2. Grondin (Kan.)
3. Visintin (It.)
5:10 lední hokej - muži (Švédsko - Lotyšsko 3:2) skupina C
7:05 curling - muži  
8:00 běh na lyžích - 10 km klasicky ženy (Janatová, Nováková, Hynčicová) 1. Johaugová (Nor.)
2. Niskanenová
3. Pärmäkoskiová (obě Fin.)
...30. Nováková, 34. Janatová, 42. Hynčicová
9:40 lední hokej - muži (Finsko - Slovensko 6:2) skupina C
12:00 akrobatické lyžování - skoky smíšené týmy 1. USA
2. Čína
3. Kanada
13:00 rychlobruslení - 5 000 m ženy (Sáblíková) 1. Schoutenová (Niz.)
2. Weidemannová (Kan.)
3. Sáblíková
13:05 curling - ženy  
14:10 lední hokej - muži (USA - Čína 8:0, Kanada - Německo 5:1) skupina A
14:30 saně - týmová soutěž (Lejsek, Čežíková, Pěkný, Vejdělek) 1. Německo
2. Rakousko
3. Lotyšsko
...10. ČR

7. den na ZOH 2022 (pátek 11. 2. 2022)

Čas Disciplína a česká účast Fáze
2:05 curling - muži  
2:30 skeleton - ženy (Fernstädtová) po 2. jízdě:
1. Narracottová (Austr.)
2. Neiseová
3. Hermannová (obě Něm.)
...7. Fernstädtová
2:30 snowboarding - U-rampa muži 1. A. Hirano (Jap.)
2. James (Austr.)
3. Scherrer (Švýc.)
4:00 alpské lyžování - super-G ženy (Ledecká, Nováková, Nová) 1. Gutová-Behramiová (Švýc.)
2. Puchnerová (Rak.)
3. Gisinová (Švýc.)
...5. Ledecká, 33. Nová, 36. Nováková
5:10 lední hokej - muži (Dánsko - Rusko 0:2) skupina B
5:10 lední hokej - ženy (ČESKO - USA 1:4) čtvrtfinále
7:05 curling - ženy  
8:00 běh na lyžích - 15 km klasicky muži (Fellner, Knop, Novák) 1. Niskanen (Fin.)
2. Bolšunov (Rus.
3. Klaebo (Nor.)
...31. Fellner, 50. Novák, 54. Knop
9:00 rychlobruslení. - 10 000 m muži 1. Van der Poel (Švéd.)
2. Roest (Niz.)
3. Ghiotto (It.)
9:40 lední hokej - muži (Česko - Švýcarsko 2:1sn, Švédsko.- Slovensko 4:1) skupina B / C
10:00 biatlon - sprint žen (Davidová, Jislová, Charvátová, Voborníková) 1. Röiselandová (Nor.)
2. E. Öbergová (Švéd.)
3. Wiererová (It.)
...25. Charvátová, 31. Jislová, 41. Davidová, 58. Voborníková
12:00 short track - 1 000 m ženy, 500 m muži, 5 000 m štafeta mužů 1000 m:
1. Schultingová (Niz.)
2. Čche Min-čong (Korea)
3. Desmetová (Belg.)
12:00 skoky na lyžích - velký můstek muži (Koudelka, Kožíšek, Sakala, Rýdl) 1. Lindvik
2. Granerud (oba Nor.)
3. P. Prevc (Slovin.)
..25. Kožíšek, 45. Sakala, 48. Koudelka, 50. Rýdl - všichni postoupili.
13:05 curling - muži  
13:20 skeleton - muži 1. Grotheer
2. Jungk (oba Něm.)
3. Jen Wen-kang (Čína)
14:10 lední hokej - muži (Lotyšsko - Finsko 1:3) skupina C
14:10 lední hokej - ženy (Kanada - Švédsko 11:0) čtvrtfinále

8. den na ZOH (sobota 12. 2. 2022)

Čas Disciplína a česká účast Fáze
2:05 curling - ženy  
3:00 snowboardkros - soutěž smíšených družstev 1. Baumgartner, Jacobellisová (USA)
2. Visintin, Moioliová (It.)
3. Grondin, Odineová (Kan.)
5:10 lední hokej - muži (Kanada - USA 2:4) skupina A
5:10 lední hokej - ženy (Rusko - Švýcarsko 2:4) čtvrtfinále
7:05 curling - muži  
8:30 běh na lyžích - štafeta žen (Janatová, Beranová, Hynčicová, Nováková) 1. Rusko
2. Německo
3. Švédsko
...13. ČR
9:00 rychlobruslení - 500 m muži, stíhací závod žen 500 m muži:
1. Kao Tching-jü (Čína)
2. Čcha Min-kjo (Korea)
3. Morišige (Jap.)
9:40 lední hokej - muži (Německo - Čína 3:2) skupina A
9:40 lední hokej - ženy (Finsko - Japonsko 7:1) čtvrtfinále
10:00 biatlon - sprint mužů (Krčmář, Karlík, Štvrtecký, Václavík) 1. J. T. Bö (Nor.)
2. Fillon Maillet (Fr.)
3. T. Bö (Nor.)
...16. Krčmář, 28. Karlík, 58. Štvrtecký, 
12:07 krasobruslení - taneční páry (N. Taschlerová, F. Taschler) 1. Papadakisová, Cizeron (Fr.)
2. Sinicinová, Kacalapov (Rus.)
3. Hubbellová, Donohue (USA)
12:00 skoky na lyžích - velký můstek muži (Koudelka, Sakala, Kožíšek, Rýdl) 1. Lindvik (Nor.)
2. Kobajaši (Jap.)
3. Geiger (Něm.)
...41. Koudelka, 42. Kožíšek, 47. Rýdl, 48. Sakala
13:05 curling - ženy  
13:20 skeleton - ženy (Fernstädtová) 1. Neiseová (Něm.)
2. Narracottová (Austr.)
3. Bosová (Niz.)
...7. Fernstädtová
14:10 lední hokej - muži (Rusko - Česko 5:6p, Švýcarsko - Dánsko 3:5) skupina B

9. den na ZOH (neděle 13. 2. 2022)

Čas Disciplína a česká účast Fáze
2:05 curling - muži  
2:30 boby - jednotlivkyně po 2. jízdě:
1. Humphriesová (USA)
2. De Bruinová (Kan.)
3. Nolteová (Něm.)
3:00 akrobatické lyžování - slopestyle ženy kvalifikace
3:15 alpské lyžování - obří slalom muži (Krýzl, Zabystřan) 1. Odermatt (Švýc.)
2. Kranjec (Slovin.)
3. Faivre (Fr.)
...19. Krýzl
5:10 lední hokej - muži (Slovensko - Lotyšsko 5:2) skupina C
7:05 curling - ženy  
8:00 běh na lyžích - štafeta mužů (Fellner, Novák, Knop, Pechoušek) 1. Rusko
2. Norsko
3. Francie
...12. ČR
9:40 lední hokej - muži (Finsko - Švédsko 4:3p) skupina C
10:00 biatlon - stíhací závod žen (Charvátová, Davidová, Jislová, Voborníková) 1. Röiselandová (Nor.)
2. E. Öbergová (Švéd.)
3. Eckhoffová (Nor.)
...28. Davidová, 34. Charvátová, 35. Jislová
11:45 biatlon - stíhací závod mužů (Krčmář, Karlík, Štvrtecký, Václavík) 1. Fillon Maillet (Fr.)
2. T. Bö (Nor.)
3. Latypov (Rus.)
...34. Krčmář, 42. Karlík, 44. Václavík, 48. Štvrtecký
12:00 akrobatické lyžování - skoky ženy kvalifikace
12:00 short track - 500 m muži, 3 000 m štafeta žen 500 m muži:
1. Shaoang Liu (Maď.)
2. Ivlijev (Rus.)
3. Dubois (Kan.)
štafeta žen:
1. Nizozemsko
2. Korea
3. Čína
13:05 curling - muži  
14:00 rychlobruslení - stíhací závod mužů, 500 m ženy (Zdráhalová) 1. Jacksonová (USA)
2. M. Takagiová (Jap.)
3. Golikovová (Rus.)
...25. Zdráhalová
14:10 lední hokej - muži (Čína - Kanada 0:5, USA - Německo 3:2) skupina A

Zimní olympijské hry 2022 - sporty a disciplíny

Díky premiéře smíšeného curlingového páru bude mít Česká republika zastoupení ve všech sportech zimních olympijských her 2022. Během posledních let Česko nemělo zástupce ani ve skeletonu, v něm ale bude ČR poprvé na ZOH reprezentovat Anna Fernstädtová.

Akrobatické lyžování

Disciplíny na ZOH: akrobatické skoky muži / ženy, big air muži / ženy, jízda v boulích muži / ženy, skikros muži / ženy, slopestyle muži / ženy, U-rampa muži / ženy, akrobatické skoky smíšená družstva
Česká účast
: Nikol Kučerová (skikros)

Alpské lyžování

Disciplíny na ZOH: sjezd muži / ženy, super-G muži / ženy, slalom muži / ženy, obří slalom muži / ženy, alpská kombinace muži / ženy, paralelní slalom smíšená družstva
Česká účast: Ester Ledecká, Gabriela Capová, Martina Dubovská, Barbora Nováková, Tereza Nová, Elese Sommerová, Jan Zabystřan, Kryštof Krýzl

Běh na lyžích

Disciplíny na ZOH: muži (15 km klasicky, 50 km volně, skiatlon, sprinty klasicky, sprinty dvojic volně, štafeta), ženy (10 km klasicky, 30 km volně, skiatlon, sprinty klasicky, sprinty dvojic volně, štafeta)
Česká účast: Tereza Beranová, Zuzana Holíková, Petra Hynčicová, Kateřina Janatová, Petra Nováková, Ondřej Černý, Adam Fellner, Petr Knop, Michal Novák, Jan Pechoušek, Luděk Šeller

Biatlon

Disciplíny: smíšená štafeta, štafeta žen / mužů, vytrvalostní závod žen / mužů, sprint žen / mužů, stíhací závod žen / mužů, závod s hromadným startem žen / mužů
Česká účast: Markéta Davidová, Jessica Jislová, Lucie Charvátová, Eva Puskarčíková, Tereza Voborníková, Mikuláš Karlík, Michal Krčmář, Jakub Štvrtecký, Adam Václavík, Milan Žemlička
Program biatlonu na ZOH 2022 v Pekingu >>

Boby a saně

Disciplíny: monobob ženy, dvojbob ženy / muži, čtyřbob muži, saně jednotlivci / jednotlivkyně, saně smíšené dvojice / smíšená družstva
Česká účast: Dominik Dvořák (dvojbob, čtyřbob), Jakub Nosek (dvojbob, čtyřbob), Jan Šindelář (čtyřbob), Dominik Záleský (čtyřbob), Anna Čežíková (saně jednotlivkyně, smíšené dvojice), Michael Lejsek (saně jednotlivci, smíšené dvojice), Zdeněk Pěkný (saně dvojice), Filip Vejdělek (saně dvojice)

Curling

Klasickou formou curlingu jsou zápasy čtyřčlenných družstev mužů či žen, které se hrají na deset tzv. endů na ledě upraveném tzv. pebblováním (stříkáním kapiček na hladký led). Hraje se s dvacetikilovými žulovými kameny, které se hází směrem k cílovému kruhu. Kameny se hází z odhazovacího blocku (tzv. hacku), po odhodu se jejich dráha může usměrňovat metením koštětem. V kruhu čeká skip, který vymýšlí strategii a koštětem ukazuje směr odhodu kamene. Tým má v každém endu k dispozici osm kamenů. Na konci každého endu může skórovat jen jeden tým, podle počtu kamenů v cílovém kruhu nejblíže ke středu. V případě remízy následuje rozhodující extra end.

Disciplíny: mužský turnaj, ženský turnaj, smíšené dvojice
Česká účast: Zuzana Paulová, Tomáš Paul (smíšené dvojice)

Krasobruslení

Disciplíny: muži, ženy, sportovní dvojice, taneční páry, soutěž družstev
Česká účast: Michal Březina, Eliška Březinová, Martin Bidar a Jelizaveta Žuková (sportovní dvojice), Filip a Natálie Taschlerovi (taneční páry)

Lední hokej

Ve své premiéře na zimních olympijských hrách se představí české hokejistky. Tým pod vedením Tomáše Paciny úspěšně zvládl kvalifikační turnaj v Chomutově a do Pekingu odjíždí s vyhlídkami na postup do vyřazovací fáze. Naopak mužský turnaj se bude muset obejít bez hráčů z NHL, kterým vedení účast zatrhlo z obav kvůli šíření koronaviru. Kouč české hokejové reprezentace Filip Pešán a manažer týmu Petr Nedvěd tak museli nominaci týmu složit čistě z hráčů hrajících v Evropě.

Disciplíny: mužský turnaj, ženský turnaj

Rychlobruslení

Disciplíny: muži (500 m, 1 000 m, 1 500 m, 5 000 m, 10 000 m, závod s hromadným startem, stíhací závod družstev), ženy (500 m, 1 000 m, 1 500 m, 3 000 m, 5 000 m, závod s hromadným startem, stíhací závod družstev)
Česká účast: Martina Sáblíková (3 000 a 5 000 metrů), Nikola Zdráhalová (1 000 m, 1 500 m, 3 000 m, závod s hromadným startem)

Severská kombinace

Disciplíny: střední můstek + 10 km běh, velký můstek + 10 km, soutěž družstev
Česká účast: Tomáš Portyk, Lukáš Daněk, Jan Vytrval, Ondřej Pažout

Short track

Disciplíny: 500 m muži / ženy, 1 000 m muži / ženy, 1 500 m muži / ženy, 3 000 m muži / ženy, štafeta muži / ženy, smíšená družstva
Česká účast: Michaela Hrůzová (500 a 1 500 m)

Skeleton

Disciplíny: jednotlivci, jednotlivkyně
Česká účast: Anna Fernstädtová

Snowboarding

Disciplíny: paralelní obří slalom muži / ženy, snowboardkros muži / ženy / smíšená družstva, big air muži / ženy, slopestyle muži / ženy, U-rampa muži / ženy
Česká účast: Ester Ledecká, Zuzana Maděrová (obě par. obří slalom), Vendula Hopjáková, Jan Kubičík (oba snowboardkros), Šárka Pančochová (big air, slopestyle, U-rampa

Skoky na lyžích

Disciplíny: střední můstek muži / ženy, velký můstek muži, soutěž družstev muži / smíšená družstva
Česká účast: Roman Koudelka, Čestmír Kožíšek, Viktor Polášek, Filip Sakala, Radek Rýdl, Anežka Indráčková, Karolína Indráčková, Klára Ulrichová

Češi na zimní olympiádě v Pekingu

V Pekingu se představí rekordních 114 českých sportovců, jejichž počet hojně rozšířili především hokejové týmy mužů i žen. Právě ženský hokej je na programu ještě před oficiálním zahájením ZOH. České hokejistky vstoupí do olympijského turnaje duelem s domácím Čínou ve čtvrtek 3. února.

Sportoviště na ZOH 2022

Zimní olympijské hry 2022 sice hostí Peking, ale velká část disciplín se bude konat mimo hlavní dějiště, jak bývá u zimní olympiády často zvykem. Ester Ledecká a spol. naleznou útočiště ve středisku Xiaohaituo poblíž Jen-Čchingu, biatlon a disciplíny v klasickém nebo akrobatickém lyžování hostí 180 km severozápadně od Pekingu prefektura Čang-ťia-kchou.

Řada sportovišť rovněž pamatuje letní olympijské hry v roce 200. Zahajovací a závěrečný ceremoniál proběhne na Národním stadionu známém také jako "Ptačí hnízdo". Curling bude hostit Pekingské národní plavecké centrum, ve kterém posbíral před čtrnácti lety osm zlatých medailí fenomenální Michael Phelps. Hokejové zápasy pak proběhnou na místech, kde se v roce 2008 rozdávaly medaile v gymnastice, házené nebo basketbalu.

Sponzoři ZOH 2022 a kritika Číny >>

Sportoviště Kapacita Sporty a disciplíny
Národní stadion 80 000 diváků zahajovací a závěrečný ceremoniál ZOH 2022
National Indoor Stadum 20 000 diváků lední hokej
Sportovní centrum Wukesong 18 000 diváků lední hokej
Národní plavecké centrum 4 500 diváků curling
Národní rychlobruslařská hala 12 000 diváků rychlobruslení
Capital Indoor Stadium  17 347 diváků short track, krasobruslení
Big Air Shogang   Big Air
Národní sáňkařská dráha 10 000 diváků boby, saně, skeleton
středisko Xiaohaituo 8 500 diváků alpské lyžování
Národní skokanské centrum 10 000 diváků skoky na lyžích, severská kombinace
Národní biatlonové centrum 15 000 diváků biatlon
Národní lyžařské centrum 10 000 diváků běh na lyžích, severská kombinace
Genting Snow Park 5 000 diváků akrobatické lyžování a snowboarding

 

 

Maskot ZOH 2022 v Pekingu

Maskotem zimních olympiády v Pekingu je panda Bing Dwen Dwen. V průběhu ZOH ji uvidíte v ledovém obleku, který připomíná astronautský skafandr. Autorem vítězného návrhu je designér Cao Xue, který byl vybrán z celkového počtu 5 800 návrhů.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud