Čtvrtek 25. dubna 2024
Svátek slaví Marek, zítra Oto
Zataženo, déšť se sněhem 7°C

Fotbalista Černý ve spárech fanouška! Výtržníka si našla policie

Autor: pl

Nejdříve pivní sprcha, poté ruka v obličeji od jednoho z příznivců. Český křídelník ve službách holandského Twente Václav Černý má za sebou rušný víkend. Kromě remízy v derby proti Heracles Almelo si ze hřiště soupeře odvezl i nepříjemný zážitek v podobě konfliktu s fanouškem! Výtržníka už policie zadržela.

K napadení Černého došlo během potyčky hráčů obou celků. Dění situace se přesunulo až k první řadě diváků. Někteří z nich neváhali, a taky si bouchli. Jednu odnesl i Černý, kterému přistála ruka v obličeji. Český fotbalista pak jakoby chvíli váhal, jestli mu to má vrátit, ale nakonec ho včas odtáhl spoluhráč.

Tenhle konflikt byl ale pouze vrcholem ledovce. Už na konci prvního poločasu například domácí fanoušci zasypali kelímky branku hostů. Sektor za brankou byl po dlouhých letech opět na stání, a tohle byl výsledek. Vedení organizace nechalo dlouho onen sektor pro sedící diváky kvůli větší bezpečnosti. Věděli proč. Podle svědectví brankáře Twente Larse Unnerstala létaly na jeho spoluhráče i zapalovače.

Agresor už je ve vazbě                  

Horlivý dav na tribuně musel krotit nejen hlasatel na stadionu, ale i samotný rozhodčí, který pohrozil přerušením duelu. „Tohle se nesmí dít, byla to obrovská neúcta k celému derby,“ prohlásil ředitel Heracles Rob Toussaint ohledně incidentu s Černým. „Rychle zjistíme, kdo ho napadl. Tohle nebudeme v žádném případě tolerovat,“ doplnil.

A pachatel se rychle našel. Jedná se o jednatřicetiletého muže, kterého policie zatkla pro podezření z napadení. Na finální verdikt čeká ve vazbě.

Fotbalista Václav Černý
Fotbalista Václav Černý