Sobota 20. dubna 2024
Svátek slaví Marcela, zítra Alexandra
Oblačno, déšť 8°C

Fenin smazal video z útoku a kličkuje: Jen jsem si šel pro ženu

Autor: sm

Vysvětluje a vysvětluje a kauza se zamotává a zamotává. Fotbalista Martin Fenin smazal ze svého instagramu původní příspěvek o svém napadení a následném zatčení po zápase Frankfurtu s Barcelonou. A přišel s dalším vysvětlením, jak se celá událost semlela...

Kratší verze videa, na kterém je zaznamenáno Feninovo napadení, se na profilu fotbalisty objevila během sobotního odpoledne. Později ale vyšlo najevo, že původní záznam je o něco delší a na Feninovu hlavu se v komentářích začala snášet vlna kritiky. Ta ale zmizela i se samotným příspěvkem, neboť ho fotbalista smazal.

Namísto něj teď přidal vyjádření. „Chtěl bych všem poděkovat za podporu. A všem těm ostatním, kterým utekla pointa, toho, co jsem chtěl postnout… Pointa toho videa nebyla, že chci být ublížený, že se mi tam něco stalo. Protože kdo mě zná, tak ví, že neznám bolest,“ vrátil se k situaci, při které nejdřív skončil s podraženýma nohama na zemi, kde jej další útočník nakopl, a později se fotbalista ocitl dokonce ve vazbě. Důvod, proč jej tam policie umístila, však zůstává stále neznámý.

VIDEO: Co předcházelo a násle kdovalo Feninovu napadení?
Co předcházelo napadení Martina Fenina v Barceloně?
Video se připravuje ...

„Pointa byla v tom, že jsme byli 40 hodin ve vazbě, v nelidských podmínkách,“ vysvětluje Fenin. „To video, které jsem tam dal, bylo první po 40 hodinách, co jsem si nabil telefon a… nebylo sestříhané a každý, kdo má mozek a oči a viděl to druhé video, tak ví taky, že nebylo celé,“ myslí si Fenin. „Už na něm ale bylo vidět, že mám roztržené tričko, nemám peněženku, nemám mobil a nemám ženu,“ popisuje bývalý fotbalista. „Takže tam, kam jsem se hnal, bylo pro můj telefon, pro mou ženu. Ať si to každý přebere, jak chce,“ dodává rezignovaně vysvětlení k chaotickému videu, na kterém si cosi odložil a rázným krokem vyrazil ke skupince lidí, která za sebou evidentně někoho kryla.

Martin Fenin se snaží vysvětlit, co ho vedlo ke zveřejnění videa, které později smazal
Martin Fenin se snaží vysvětlit, co ho vedlo ke zveřejnění videa, které později smazal