Sobota 25. června 2022
Svátek slaví Ivan, zítra Adriana
Oblačno, bouřka 24°C

Jágrovy autonehody: Pomáhal u „smrťáka“, v USA ho prohlásili za mrtvého

Autor: pl

Tento týden všem hokejovým fanouškům zatrnulo. Legendární „osmašedesátka“ Jaromír Jágr (50) měl v Praze autonehodu, když do něj ve středu ráno nabourala tramvaj. Slavný hokejista se ale obešel bez zranění, a přiznal, že incident způsobil on. Bývalý hráč Pittsburghu či Bostonu utrpěl lehké zranění ruky. Zkušenosti s autonehodou už ale z minulosti má. Dokonce ho kdysi prohlásili za mrtvého!

Druhý nejproduktivnější hráč historie NHL zavinil havárku na křižovatce v Plzeňské ulici u nájezdu na Bucharovu. „Zkouška na alkohol byla u řidiče negativní,“ sdělila mluvčí pražských policistů Violeta Siřišťová. „Na místo vyráželi záchranáři specialisté pro urgentní medicínu, s pacientem na místě sepsali negativní revers. Do nemocnice jet nechtěl, proto byl ponechán na místě,“ doplnila. Nebylo to ale první setkání Jágra s autonehodou.

Před deseti lety se na jednom ze zámořských webů objevila dezinformace, že Jaromír Jágr zemřel při autonehodě. Jeden z nejlepších hokejistů v historii se ale přitom nacházel v Praze a točil reklamu pro pojišťovnu.

Mladý řidič nakonec nepřežil

O dost horší situaci prožil Jágr v září 2013. Kousek od jeho bydliště ve Švermově havaroval mladík (†21). Kladenský rodák dorazil na místo společně s dalšími lidmi na pomoc. Zachránit řidičův život se však nepodařilo. „To místo je strašně nebezpečné. Už tama nikdy nepojedu,“ svěřil se tehdy útočník a majitel Rytířů Kladno. „Bylo nás tam víc, asi tři auta, snažili jsme se pomoct, převrátit auto, které bylo na střeše,“ popisoval tehdy tragickou situaci.

Jaromír Jágr tento týden ošklivě havaroval v Praze. Sám v minulosti pomáhal u »smrťáku«
Jaromír Jágr tento týden ošklivě havaroval v Praze. Sám v minulosti pomáhal u »smrťáku«