Čtvrtek 8. června 2023
Svátek slaví Medard, zítra Stanislava
Oblačno, déšť 22°C

Hušbauerovi šéfuje na Kypru uprchlík Savin: Byl proti válce, musel z Ruska!

Poslyšte příběh Rusa, který se hlasitě postavil proti válce. Není jich mnoho. Bývalý fotbalový reprezentant Jevgenij Savin (38) to udělal a musel emigrovat, ale svůj klub »oživil« na Kypru. Od ledna jeho dres obléká i český exreprezentant Josef Hušbauer (32).

Savin hrával fotbal, dokonce se dostal do ruské reprezentační jedenadvacítky. Po kariéře se z něj stal úspěšný youtuber, svůj kanál nazval Krasava. Taktéž si založil fotbalový klub téhož jména, který hrál třetí ruskou ligu.

Video a konec

V dubnu na sítích zveřejnil Savin video. O situaci na Ruskem přepadené Ukrajině v něm mluvili slavní ukrajinští fotbalisté, mj. Jarmolenko z West Hamu či Mykolenko z Evertonu.

Odmítl mu jen Zinčenko z Manchesteru City s tím, že ač je Rus, chová k němu respekt, ale nechce mluvit pro ruské publikum. Jelikož je přesvědčen, že Rusové nejsou ochotni poslouchat žádné názory v rozporu s tím, co jim servíruje jejich propaganda. Zkrátka vymyté mozky. Měl krutě správný odhad!

„Věděl jsem, že to bude mít následky, ale s manželkou jsme se shodli, že v takové situaci nemůžeme mlčet. Svědomí zvítězilo nad strachem,“ řekl Savin. Ke všemu odmítl mít kolem hřiště při zápasech povinné slogany podporující »speciální operaci«. Reakce se dostavila. Vyhnali ho ze stadionu, kde byl v nájmu. Pak už to měl jeho klub spočítané, na sezonu 2022/23 nedostal licenci.

Útěk na ostrov

Logo Krasavy se čtyřmi prsty však přesunul z Ruska na Kypr. Do tamní druhé ligy se dostala tak, že Jevgenij Savin koupil limassolský klub Ypsonas a FC Krasava dodal k tomuto názvu. Byť oficiálně se na přejmenování teprve pracuje. A právě do tohoto specifického klubu přestoupil od ledna exsparťan, exslávista a bývalý český reprezentant Josef Hušbauer.

Savin do nového roku poslal přes sociální sítě vzkaz, který o jeho smýšlení dost vypovídá: „Přeji všem, aby se minulý rok už nikdy neopakoval! Postarejte se o své blízké.“ Zkrátka jiný Rus.

Josef Hušbauer s manželkou Petrou, které se na Kypru také líbí
Josef Hušbauer s manželkou Petrou, které se na Kypru také líbí