Pátek 23. února 2024
Svátek slaví Svatopluk, zítra Matěj
Zataženo, déšť 9°C

Slávisté pochodovali na stadion Sparty: Bílá trika a stovky policistů!

Autor: sm

Pikantní derby je tady! V rámci finále MOL cupu se proti sobě ve středu večer na Letné postaví Sparta a Slavia. Fanoušci hostujícího celku si zorganizovali společný pochod na sokův stadion, přičemž celá akce byla doprovázena přísnými bezpečnostními opatřeními. Fanoušci sešívaných navíc vyrazili ve speciálním oděvu!

Pochod slávistických fanoušků začal na Náměstí republiky, odkud příznivci sešívaných vyrazili na Letnou zhruba v 16:30. Jejich trasa vedla přes Štefánikův most a Letenský tunel, přičemž po celou dobu fanoušky doprovázela policie. Strážci zákona už předem upozorňovali na možné dopravní komplikace.

Policie dohlížela nejen na bezpečnost fanoušků během pochodu, ale také na to, aby před duelem nedošlo k jakýmkoliv konfliktům mezi tábory příznivců obou celku. »Tažení na Letnou« se z tohoto důvodu účastnil antikonfliktní tým a také policisté z dopravního či kriminálního oddělení a pořádkových jednotek. Na akci navíc svým pražským kolegům přijely také posily z dvou dalších krajů.

Tribuna Sever pro finále přichystala bílá trika s nápisem SEŠÍVANÁ INVAZE, do kterých byli fanoušci oděni. Lavina slávistických příznivců se na malou chvíli musela zastavit v Letenském tunelu. Sešívaní nicméně tuto krátkou zastávku využili ke zpěvu chorálů.

Slávisté vyrazili na Letnou. Na jejich pochod dohlíželi policisté
Slávisté vyrazili na Letnou. Na jejich pochod dohlíželi policisté