Pondělí 15. července 2024
Svátek slaví Jindřich, zítra Luboš
Oblačno 27°C

Vyšetřování smrti cyklisty Dregeho (†25): Překvapivá stopa!

Autor: pl

Jako další jméno, které vyhaslo během cyklistického závodu. Tak si naneštěstí budou pamatovat sportovní fanoušci jezdce Andrého Dregeho (†25), který přišel o život během závodu Kolem Rakouska. Nyní mají policisté první stopu v pátrání po příčině smrti nadějného Skandinávce!

Patnáct. Tolik jezdců zemřelo za poslední tři dekády během cyklistických závodů. Posledním jménem na smutném seznamu je André Drege, který tragicky zemřel po nehodě při jedné z etap Kolem Rakouska. Norský závodník upadl v sobotu 6. července při sjezdu z Grossglockneru do Heiligenblutu a na následky zranění zemřel.

Zpočátku nebylo jasné, co přesně se stalo. Policie po neštěstí vyslechla svědky. Podle rakouského webu Heute nyní vyšetřovatelé přišli s klíčovou informací týkající se příčiny nehody s katastrofálními následky. Na vině nemá být chyba samotného Dregeho, ale technická závada kola! Konkrétně se zkoumá možné prasknutí pneumatiky. Dregeho kolo bylo zabaveno a aktuálně jej prověřují experti.

Jezdec byl po pádu nalezen v bezvědomí. Cyklistovi, který jezdil za stáj Coop-Repsol, už nebylo pomoci. Na žádost Andrého rodinných příslušníků byla závěrečná etapa zrušena a uskutečnila se pouze krátká vzpomínková jízda. Přítomni byli i Dregeho rodiče. „André by si to tak přál. Cyklistika pro něj byla vším, jeho velkou vášní. I přes tuto tragédii je dobré vidět, že cyklistická komunita stojí při sobě,“ uvedl táta zesnulého cyklisty podle zmíněného serveru.

André Drege zemřel po pádu v královské etapě závodu Kolem Rakouska
André Drege zemřel po pádu v královské etapě závodu Kolem Rakouska